Mydukkan'ın Site Güncellemesi Hakkında Anket (katılmanız Dileğiyle)

Mydukkan'ın yeni ara yüzü sizce nasıl

• Toplam oy veren
    153
  • Anket kapandı .
Acaba diyorum aynı siteye girmiyor muyuz ? Tekrar baktım, tüm kategoriler çok güzel göz ününe serilmiş, ürünü bulmak siteyi kullanmak çok kolaylaşmış. Mesela, mızıkayı bulmam 10 saniyeden kısa sürdü.

Gayet güzel olmuş. Tam olarak nesi sıkıntı yaratıyor veya eskisinden daha zor acaba merak ettim. Bundan bahsedilmemiş. Sadece alışkanlıkların değişmesini kabullenememe durumu gibi. Bir sonraki site güncellemesinde de yine aynı kişiler eski siteyi istiyoruz diyeceklerdir muhtemelen.

Gayet güzel olmuş. Tam olarak nesi sıkıntı yaratıyor veya eskisinden daha zor acaba merak ettim. Bundan bahsedilmemiş. Sadece alışkanlıkların değişmesini kabullenememe durumu gibi. Bir sonraki site güncellemesinde de yine aynı kişiler eski siteyi istiyoruz diyeceklerdir muhtemelen.

Çok pardon. Burada görüş belirtirken sizi ikna etmemiz gerektiğini unutmuşum.

Sitenin eski haline alışmıştım ve daha kullanışlı buluyordum. Ve haklısınız, site tekrar değişirse ve sonucu yine beğenmezsem de yüksek izninizle şu anki haline geri dönmesini isteyebilirim.

Son düzenleme:
Sanirim eskiyi begenenler mobilden bir sey aramamis. Yeni hali de kotu olmus. Tamamen baska, duzenli bir arayuz gerek bence.

Mobil sorunu disinda baska sitelerde bir urun bakarken bircok urun insanin dikkatini cekiyor. Mydukkanda istedigin urunu bile bulamiyordun yarim saat. Googledan yaziyordum zorunlu. Eskisi olacagina boyle kalsin.

Bu arada windows 8 de efsane degisim oldu bence. Windows 7nin sorunlarindan sonra ilac gibi :D.

Ben mesela nelerini sevmedim :
-Beyaz fon çok gözümü yoruyor rahatsız ediyor, ayrıca mydukkanın kullandığı renk şeması onun imzası gibi olmuştu geçen süreçte şu an zuhal müziğin ya da do-re nin sitesine girmiş gibi hissediyorum.
-Son eklenen yorumlar, son eklenen kayıtlar sekmesini görmedim sanırım kaldırmışlar. Oraya bakıyordum ben.
-Döviz kuru koymamışlar, cnbc-e den değil oradan takip ederdim ben kuru :)
-Mini forum ve yorum kısımlarının tasarımını beğenmedim, sitenin geneli gibi gözümü rahatsız etti. Ayrıca ürüne yapılmış mini forum, yorum, örnek ses kaydı vs şeyler eskiden daha el altında derli topluydu.
-Mesela bir kategorideki markaların ürünlerini taramak istediğimde markaların hepsini yeni sekmede açıp ayrı ayrı ve hızlıca bakabiliyordum, şu an tik atarak seçmek lazım tek tek. Ayrı ayrı bakmak için atılan tiki kaldıracağız da veya seçtiğimiz markaları bir arada göreceğiz de sevmediğim bir iş. Ha bunu kategori seçerken ilk sayfalarda gene yapabiliyoruz ancak çok markanın olduğu sayfalar hata veriyor. (örneğin gitar pedalı kategorisinde xotic tıklamak istediğimizde ilk sayfada bunu yapamıyoruz çünkü medeliden sonrası aşağı kaymıyor, hatadır düzeltilir tabi.) Ayrıca kategorilere girdiğimizde random çıkan yorumlar videolar fotolar resmen kalabalık olmuş.
-Bir yere tıklamak istediğimde her yerden bir animasyon geçiş fırlıyor yok detay yok stokta yok yok sepete ekle yok mouse u üste kaydırıyoruz menüler açılıyor falan kıl oluyorum bu tarz tasarımlara açıkçası.

Yani sonuç olarak elbette çok yeni, düzeltmeler iyileştirmeler yapılır. Ancak eskiden gezdiğim gibi keyifli ve hızlı şekilde gezemeyeceğim kendi adıma. Canım sıkıldığımda vakit geçirmekiçin girdiğim o site kalmamış ortada. Ne kadar antik çağdan kalmış arayüzü de olsa çok minimalistti ve her şey elimizin altındaydı, basitti.. Bu çok oyuncaklı olmuş. Örneğin thomann'ın da çok basit arayüzü ama kullanırken çok rahat hissediyorum. Neyse napalım alışılır heralde.

Yalnız kur - ürün fiyatı değişiklikleri stokta olmayan ürünlere yansıtılıyor mu acaba? Başka sitelerde tanık olduğum olay; 300 TL görünüp stokta olmayan ürün stoğa girdiği anda 400 TL görünebiliyor... Böyle durumlar yanıltıcı olabilir diye düşünüyorum...

Bu arada MyDukkan'a dönecek olursak, evet, pek olmamış gibi... Eski görünümde solda kalan kategori kısmı rafine edilse veya yeniden düzenlense şahane olurdu bence. Fontların büyümesi iyi olmuş, artık herkeste heryerde kocaman ekranlar var, büyük font iyi oluyor...
Dostum site databesleri otomatik olarak seçtiğiniz bir kur firması üzerinden her saniye güncellenir. Sitede kayıtlı olan ürün olsun olmasın güncellenmekte.

Kesinlikle alakası yok ama klasik koşullanmadan olsa gerek. Genellikle diğer müzik marketkerin online satış sitelerine(dore, zuhal, senkop..vs) benzetmişler. Belki de yanlış biliyorumdur ama mydukkan ve birkaç yer dışındaki mağazalar bana kazık geldiği için kendimi koşullandırmışım beyaz arka plan=kazık satış mağazası diye. Sonuç olarak şahsi görüşüm: Cık olmamış :W

iki gün önce tepkimi twitle belirtmiştim geri dönen olmadı :) eski haline dönsün tez vakitte amin...

Dosyalar

• Screen Shot 2015-09-10 at 08.28.13.png
    Screen Shot 2015-09-10 at 08.28.13.png
    9.4 KB · Gösterim: 266
"Çok iyi oldu, çok da güzel iyi oldu tamam mı?"

Bence güzel, pratik bir tasarım olmuş. Eminim, güzel bulmayan arkadaşlar birkaç haftaya alışır, eskisi gelse yenisi iyiydi aslında derler.
@Blindeath benim de gözüm kurları aradı.
Sitenin yapısı değişince nedense aklıma eyvah kuponlarım ne oldu diye gereksiz kaygı geldi. %20 ibanez kuponum gitmiş, gerisi duruyor. O da son kullanım tarihinden dolayı bitti galiba, çünkü uzun süredir bakmıyordum gidişini farketmemişim. :cry:

Bence de gayet güzel olmuş. Tabi ki düzeltilmesi gereken yada eklenmesi gereken sekmeler var, bunları dile getirirsek daha kullanışlı bir siteye sahip olabiliriz.
Gözüme çarpan ve düzeltilirse iyi olur diyebileceğim, sitenin fonu :confused: beyaz çok göz yoruyor biraz daha yumuşak bir renk olabilir açık gri gibi..
Birde tabi ki "Stokta Olmayanları Çıkar" tiki koyulmalı, gereksiz bir sürü ürüne bakmak zorunda kalmamak adına..

Mobil cihazların kullanımının artmasıyla internete mobilden giren kullanıcı sayısı da hızla arttı. Biz eski topraklar bilgisayar başında belimizi kırıp site site gezerken "millenials" denen 85 sonrası doğan kitle, ellerinde telefonlar ve tabletlerle pıtır pıtır gezmekteler. Bu nedenle sitelerin "mobile responsive" olması şu anda elzemden de öte yapılması gereken bir şey.

Mydukkan tasarımının neden bu hale geldiğini görmek için sağ alttan tutun ve sola doğru çekerek browser ekranını küçültün. Bakalım ne göreceksiniz:)

Bu işi yaptığımdan dolayı biliyorum, ne kadar ekmek o kadar köfte olayıdır. Tasarıma ayrı, yazılıma ayrı para vermek istemezsen yazılımcıya yaptırırsın, sonuç da basit UI hatalarının siteyi daha kolay kullanılamaz hale getirmesi olıur.

Sonuç olarak mydukkan doğru işi, biraz kötü bir tasarımla yapmış. Beğensek de beğenmesek de tüm siteler bunu yapıyorlar, yapmaya devam edecekler.

Başlıktaki açıklamayı okuyunca merak edip hemen siteye girdim. Yazılanlardan dolayı çok kötü bir tasarım bekliyordum fakat bence gayet güzel olmuş. Aranılan ürünler bence daha kolay bulunuyor. Hoşuma gitti :)

Geri