Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

Fulltone fulldrive 2 non-mosfet. Satalı sanırım 10 seneye yakın olmuştur, hala aklıma sadece bu pedal geliyor. Her türlü denememe rağmen aletten asla istediğim sonuçları alamamıştım.

Ibanez TSA15H: Bir türlü sevemedim. Japon arabaları gibi a dan b ye sorunsuz gidiyor ama keyif vermiyor.

Epiphone Masterbilt Elektro Akustik: Sesi tonu çok güzel ama çok büyük geldi bana. Satamadım da duruyor hala.

Öyle pahalı ve matah bir ekipman değil fakat paket halinde satılan graphtech tusQ serisi kadar rezil bir pena hayatımda kullanmadım. Bir de nasıl becerdiysem tek paket alıyorum sanıp 2 paket sipariş etmişim. Hayatımda bundan daha kontrolsüz ve sürtünme dayanımı bu kadar başarısız pek az materyal gördüm, son derece yanlış bir seçim pena için. Öyle duruyorlardı çekmecede, bir bölümü kaybolmuş gitmiş nereye teptiysem.

Yine aynı şekilde pahada aşırı bir şey değilse de geçen sene bir indirim furyasında GGD cabs cali paketini almış ve başlarda pek sevmiştim. Zamanla kullanmakta olduğum ndsp yazılımlarının kendi kabin & mikrofon modellemelerinden neredeyse hiçbir farkı olmadığını, ortaya çıkan duyuma aman aman bir fayda sağlamadığını hissetmeye başladım, epeydir de kullanmıyorum.

2019'da tekrar ibanez kullanmaya başlayınca heves edip gitarların renklerine göre neon renkli pad dolgulu iki askı almıştım, böyle lanet rahatsız bir tasarım olamaz. Sırf para verip aldım diye hala kullanıyorum fakat nasıl bir kumaş ile kaplamışlarsa haşır huşur ses çıkarıyor, pad üstünde kumaş dönüp duruyor, yükseklik ayarı tokaları habire kendi kendine kayıp saçma sapan bir seviyeye alçalıyor. Kullandıkça küfürü basıyorum o dönemki alışveriş alışkanlıklarıma ve ruh halime.

Ibanez Weeping Demon... ne büyük bir hata...
Morley Mini Wah... Bana hiç uymadı switchli bir Morley.
Fulltone Fulldrive 2... I-ıh. Benlik bir şey değil. Ne halt edeceğimi halen bulamadım bu pedal ile.
ISP Impression: Kafama edeyim. Kompakt bir pedal diye aldım ISP ismine güvenip, ama herifller parametreleri doğru düzgün ayarlayacak bir şey koymamışlar cihaza !
Weeping Demon neden hata? Çok övülen bir wah pedalı.

Bogner Ecstasy Blue pedalı.
Tc Dreamscape pedalı.
Mxr Prime Distortion ( onu neden aldığımı bile hatırlamıyorum. Rezildi )
Cort Jumbo 12 Telli akustik ( çalınması mümkün olmayan bir gitardı )
Crybaby 95q ( yanlış yazıyor olabilirim, switch olmayan cinsten )
Mesa Flux Drive ( kötü değildi kesinlikle ama nedense ısınamadım )
Fulltone Ocd
ve bombayı sona sakladım.....
P. Cochrane Timmy :)
Hocam crybaby 95q’yu neden sevmediniz? Switch olmayan bir wah arıyordum ve bu modele bakıyordum.

Ernie Ball teller. Bok gibi. Bir haftada rengi attı, paslandi, ciyak ciyak ses çıkarıyor klavye üzerinde gezinirken.
Elixir ve D'Addario'dan şaşmam
Çok garip gerçekten, yeni aldığım gitarın üzerinde sıfır elixir set vardı ve gitarı aldığım anda özellikle tiz tellerde gezerken bir sönüklük var diye gitara küsme noktasındaydım. Hissiyatı gerilimi de hoşuma gitmiyor elixirlerin. Sonunda dayanamadım denemek için slinky taktım ve gitarın tepkileri kendine geldi resmen! Normalde gibson marka tel kullanıyorum ama ernie ball da çok severim.

Benim de pişmanlığım elixir. İlk takıldığı anda bir matlık hissi var sanki. Görüntüde parlak kalsa bile uzun vadede bana sesi ve hissiyatı bozuluyor gibi geliyor. Bir de üstüne vintage gitarlarda fretleri zımpara gibi kazıyor resmen! Diğerlerinin ömrü kısa da olsa eskiden 3 eb tel bir elixir tel fiyatınaydı şu an nasıl bilmiyorum ama halen öyleyse uzun ömür de mantıklı değil.

Şu yüzden yazdım, yukarıdaki wah muhabbeti gibi kullanım deneyimi kişiye göre çok değişiyor aslında. Burada kötü deniyor diye hemen sırt dönmemek gerek. :D

Farkında mısınız, bütün mesajları okuduğunuzda herkesin ortak olarak pişman olduğu tek marka var. O da Line6.
2011 de spider IV diye bi amfisini aldı arkadaş. Bu kadar kötü bir amfi daha görmedim ben. Bu kadar kötü bir distortion daha yok.

Hiçbir ürünü iyi değil bu markanın

Son düzenleme:
Farkında mısınız, bütün mesajları okuduğunuzda herkesin ortak olarak pişman olduğu tek marka var. O da Line6.
2011 de spider IV diye bi amfisini aldı arkadaş. Bu kadar kötü bir amfi daha görmedim ben. Bu kadar kötü bir distortion daha yok.

Line6 catalyst amfi benim için çok çok iyi. Zamaninda HD500X de son derece iyi bir prosesordu. Guncel Helix prosesor de çığır açtı. Haliyle son derece başarılı ürünleri de var.

Aldığım tüm Ibanez gitarlardan pişmanım, hem de hiç alt model Ibanez almadım. Rg550, rg2550, rg565 Genesis Vk. Tamam Japon teknojik aletler, güzel işçilik filan ama benlik değiller, hep te belki sevebilirim diye alıp hiçbir zaman ısınamadım. Klasik Fender C tipi sap en rahat ettiğim sap. Yıllarca metalcilik sevdasına hep strattan kaçmıştım yazık etmişim kendime...

Sahne için HX Stomp XL, kayıt yaparken de amp sim için Helix Native kullanıyorum ve inanılmaz memnunum. Neural DSP pluginlerine bayılsam da içindeki model seçeneğinden ve halihazırda stompu kullanmaya çok alıştığımdan dolayı elim başka plugine gitmiyor açıkçası :). Özellikle 3.50 sürümünden sonra stock kabinleri bile çok iyi bir duruma geldi. Sürekli update aldığı için Helix'in çıkışı üzerinden 8 yıl geçmiş olmasına rağmen hala multi fx/amp sim piyasasında çok iyi bir yerde Line 6 ürünleri.

Beklentim olmasına rağmen şaşırtanları yazıyorum, yoksa zaten düşük beklentili olup da kötü çıkanların üstünde durmuyorum

- Ibanez RGT42dx, neckru dedik, Kore dedik ama sapsagir gitardı, boğuk, kapalı, üstelik dimarzio dsonic ve air norton manyetikli haliyle. Köprüsü de hiç ayar tutmuyordu... Bana herhalde limon kasası denk geldi. Nedense ikinci elde, orda burada cok görüyorum ve herkesinki prestij tokatlıyor.
- Orange dark terror, buna katılmayan cok olacaktir sanirim cunku cok ovuluyordu yerli yabanci gear sitelerinde, cok samimi arkadaslarim da tavsiye etti ama ts9 olmadan dise dokunur bi overdrive alamadim. Orange Th30 o konuda cok iyiydi misal
- Dbz barchetta Eminent fr, Dbz'ye asiri sempatim var, Bolero, Halcyon, Bir of prey vs... hala elimde 3-4 Dbz gitar vardir... bu model de cok pahali ve kagit ustunde cok iyi gitardi ama bu da cok cansızdı, istedigim tonlari, sustaini ya da verimi alamadim. en sasirdigim hayal kirikligi budur benim.
- Squer affinity Hss strat, Endonezya. Tamam cok bi beklentim yoktu ama Fender sonucta, insan biraz dikkat istiyor. 1 yillik gitar, trus rod artik dibe dayamıştım, elim aciyana kadar kastırdım demiri, hala da sapi icbukeydi. tamam cok ince bir egim kaldi ama ayarsiz mi? ayarsiz yani.. o gunden beri ucuz gitarlarda ilk is trus rod denerim aklima geldikce.
- Mxr DD11, meshur dime distortion. Zaten tek is yapiyor, ki bence onu da iyi yapamıyordu... zaten bu tarz mid scoop tiz distortion pedallari genelde bana hitap etmiyor.
- Hughes and kettner spirit of metal, sakin almayin. Belki de zaten yoktur bile Tr'de... bir ara evde kucuk amfi yok diye almistim. gurultulu, hisirtili, dandik bi seydi. ustundeki 4-5 dugme var zaten, 2 tanesi haric digerleri dogru duzgun bi ise yaramiyordu tonlama konusunda, genel olarak tonu da vasat bile degil, kötüydü Sifirdi cihaz bu arada.
- line 6 aplifi 150 cok sorunluydu, Bluetooth durmadan kopardi, sesler de biraz vasatti ama kullanmasi epey zevkliydi. bir de asiri guzel bir tasarimi var. bunu pismanliga almam sadece epey sorunlu bir cihazdi
Bu arada Japon Jackson gitarlar bana ayri bi garip geliyor. ayni modelde bile cok cok iyi cikanda oluyor, acaip dandik cikanda...

Burada yazilan bir cok seye bu arada hayretler icinde baktim, ama tahminimce zevkler ve renkler, sahsi beklentiler, o anki durum, verilen paranin karsiligi olmama gibi psikolojik sebepler de ister istemez ekipmandan sogutuyor.

2000'li yılların başından beri prosesörlerini kullanmaktayım ve çok memnunum. Ama iş amfi tarafına gelince bilemem tabii. Özellikle HD500 serisi ve devamında piyasaya sürdükleri ürünler bence çok iyi.

gibson sg standart ve gibson les paul studio faded.

govdeleri cok hafifti, klavyeyi mi dengelicem gitarimi calcam bilemiyodum. baya bi sikinti yaratmisti, o gun bugundur fenderden sasmiyorum.

Beklentim olmasına rağmen şaşırtanları yazıyorum, yoksa zaten düşük beklentili olup da kötü çıkanların üstünde durmuyorum

- Ibanez RGT42dx, neckru dedik, Kore dedik ama sapsagir gitardı, boğuk, kapalı, üstelik dimarzio dsonic ve air norton manyetikli haliyle. Köprüsü de hiç ayar tutmuyordu... Bana herhalde limon kasası denk geldi. Nedense ikinci elde, orda burada cok görüyorum ve herkesinki prestij tokatlıyor.
- Orange dark terror, buna katılmayan cok olacaktir sanirim cunku cok ovuluyordu yerli yabanci gear sitelerinde, cok samimi arkadaslarim da tavsiye etti ama ts9 olmadan dise dokunur bi overdrive alamadim. Orange Th30 o konuda cok iyiydi misal
- Dbz barchetta Eminent fr, Dbz'ye asiri sempatim var, Bolero, Halcyon, Bir of prey vs... hala elimde 3-4 Dbz gitar vardir... bu model de cok pahali ve kagit ustunde cok iyi gitardi ama bu da cok cansızdı, istedigim tonlari, sustaini ya da verimi alamadim. en sasirdigim hayal kirikligi budur benim.
- Squer affinity Hss strat, Endonezya. Tamam cok bi beklentim yoktu ama Fender sonucta, insan biraz dikkat istiyor. 1 yillik gitar, trus rod artik dibe dayamıştım, elim aciyana kadar kastırdım demiri, hala da sapi icbukeydi. tamam cok ince bir egim kaldi ama ayarsiz mi? ayarsiz yani.. o gunden beri ucuz gitarlarda ilk is trus rod denerim aklima geldikce.
- Mxr DD11, meshur dime distortion. Zaten tek is yapiyor, ki bence onu da iyi yapamıyordu... zaten bu tarz mid scoop tiz distortion pedallari genelde bana hitap etmiyor.
- Hughes and kettner spirit of metal, sakin almayin. Belki de zaten yoktur bile Tr'de... bir ara evde kucuk amfi yok diye almistim. gurultulu, hisirtili, dandik bi seydi. ustundeki 4-5 dugme var zaten, 2 tanesi haric digerleri dogru duzgun bi ise yaramiyordu tonlama konusunda, genel olarak tonu da vasat bile degil, kötüydü Sifirdi cihaz bu arada.
- line 6 aplifi 150 cok sorunluydu, Bluetooth durmadan kopardi, sesler de biraz vasatti ama kullanmasi epey zevkliydi. bir de asiri guzel bir tasarimi var. bunu pismanliga almam sadece epey sorunlu bir cihazdi
Bu arada Japon Jackson gitarlar bana ayri bi garip geliyor. ayni modelde bile cok cok iyi cikanda oluyor, acaip dandik cikanda...

Burada yazilan bir cok seye bu arada hayretler icinde baktim, ama tahminimce zevkler ve renkler, sahsi beklentiler, o anki durum, verilen paranin karsiligi olmama gibi psikolojik sebepler de ister istemez ekipmandan sogutuyor.
Rgt42dx adam edene kadar benim de canımı çıkardı.Potları değiştirdim kapasitörler değiştirdim manyetikleri değiştirdim köprüyü değiştirdim.Şu an çok memnunum ömürlük gitar oldu ama bu masrafı squiere yapsam o da ömürlük olurdu.

Geri