Ibanez Pedallar

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda mertay tarafından 29 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Elimde halihazırda ts9, bb9 ve arkadaşımdan bugün ödünç aldığım jd9 var. Dileyenler merak ettikleri birşey varsa sorabilirler yardımcı olmaya çalışırım.
   
  six_feet_under bunu beğendi.
 2. Jd9 u kullanim sekliniz nedir?? Kurcaladiktan sonra yazabilir misiniz??
   
 3. Ben de jd9u merak ediyorum. :)
   
 4. Arkadaşımın setupında oldukça deneyimledim (onda 1-2 boss OD'da var), kendi gitar ve bilgisayarımda da şimdi pek şaşırtmadı.

  Daha extrem shred için, distortion boost amacıyla en iyi performansı bu verdi. Yüksek çıkış ve drive aralığının yanında, ton/mid eq ne konumda olursa olsun tınıyı çok öne çıkartmak gibi bir olayı var. Yani aletin hiçbir derinliği yok o nedenle tepkimeleri (tuşe hassasiyetine etkisi) çok güçlü ama bardağın boş tarafı işte pena ile tını yaratma kapasitesi çok düşük.

  Üzerindeki ayarlarla ts9'umun sesine oldukça yaklaştırmaya çalıştım ama bu (distortionda) tepkimesini hasaslaştırmama yardımcı olmadı.
   
  ogulcaan bunu beğendi.
 5. Dist. booster olarak arkadaşa yorumumu yazdım. Hafif drive olarak mid eq düşük, drive saat 9 yönünde en hoşuma giden ayarlama oldu. Bu haliyle boss od'lere biraz benzedi frekans cevabı ama drive'ı çok az daha amfi-vari tatminkar, benim denediğim boss'lar kadar kuru değil diyebilirim.

  Kullanışlı ama aralarında geçiş yaptığımda ts9 hep daha tatlı tınladı en azından düşük drive'lı amfi tınısında. Tizleri ts9'a göre biraz daha fazla var diye tercih eden olabilir belki ama backingtrack üzerine çalarken biraz sert geldi kulağıma. Solo değilde belki sahnede gruba akorlu backing tipi birşey için daha uygun olabilir henüz bilemiyorum. En kötü tarafı devreye girince çok ses yapıyor, bizdeki pedal değilde kronik bu pedallarda galiba çünkü bu konuda çok online şikayete denk geldim.

  Alette kesinlikle bir versatillik sözkonusu ama her işe bulaşıpta (dragonforce gibi shred istenmiyorsa, o konuda süper tabii elde iyi distortion halihazırda varsa) hiçbirinde en iyi olamayan bir pedal izlenimi verdi bana. Birinin ilk pedalı olarak ama çok işine yarayabilir ton yaratma opsionları konusunda, geçiş pedalı olarak güzel yani.
   
  ogulcaan bunu beğendi.
 6. Selam.

  Ts stok halde mi yoksa keeley mod vb. var mı?
   
 7. Stok, meraklanıp çok araştırmıştım (yığınla mod. var google'layınca, kimisi çok basit hatta) ama uygulayacak kadar içime sinmedi hiçbiri.

  Yapabildiğini zaten güzel yapıyor (mod.lamak aynı zamanda bu dengeyi bozmak demek), yetmediği noktada piyasada yığınla od varken finansal olarak veya gitti/geldisiyle uğraşmak bana mantıklı gelmedi.
   
  six_feet_under bunu beğendi.
 8. Katılıyorum. Güle güle kullanın.
   
  mertay bunu beğendi.
 9. Tam istedigim noktalara cevap vermissiniz, cok tesekkurler ilginiz alakaniz icin :)
   
  mertay bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş