Gibson Supreme'lerin Potansları Ve Manyetikleri Nasıl Değiştirilir?

#1
Arkasında bir kapak yok. Önünde de (Supreme 2015 lerden bahsetmiyorum onlarda F holes var) standart Gibson havuzları ve delikleri dışında bir şey yok. Bir iki forumda, jak deliğinin normalden daha geniş olduğu ve jak platelerin bu sebeple normalden daha büyük olduğu ve ve gibi değişimlerin buradan yapılması gerektiği yazıyor.
From there, it traveled unhindered from the switch area, down past the pickup cavities, to the slightly over- sized rectangular jack hole. We knew we were going to have a hard time installing the pots without a back cavity. By cutting out a rectangular hole in place of the round 7/8" jack hole in the body, just big enough to slip one of our long pots in diagonally, we were able to make it work. Through trial and error it became evident that the only practical way to wire this up was to separate it into parts: (1) install the switch by running the wire through the rhythm pickup down to the jack hole; (2) with your fingers, use the room from the over sized wire slot to place the 3-way switch in the top bout chamber, over to the switch hole, where you can get a nut on it and secure it.


Bana çok mantıklı gibi gelmedi. Yapılabilir olsa da gayet zor bir işlemmiş gibi geldi. Lehimlemek falan oldukça zorlaşıyor gibi...

Var mıdır bilgisi ve yorumu olan?
 
#2
Zor iş. Direk manyetikleri çıkarıp o boşluklardan hallediliyor. Püf noktaları var, youtube üzerinden video vardır epey konuyla alakalı sanıyorum.
Ben bu işlerden korkuma es-339 sevdamda çok çelişirim.
 
#3
Sadece bir eleman bulabildim bu iş ile ilgili birkaç videosu olan. O da, bir Gibson Supreme fake üzerinde her şeyi halletmiş ama son olarak, nasıl geri takılacağı ile ilgili bir şey yok;

 

Üst