Hurdalık

Benim Ibanez rg premium'un köprü yuvasını, sonradan taktığım edge zerodan dolayı genişletmenin iyi olacağını düşünüyorum. iyi olur aslında. Çünkü entonasyon gereği saddle'ları biraz fazla geri almak gerekebiliyor ve benim sol telinin saddle'ı sınıra 1mm yakın. En çok da o yakın. Entonasyon da tutuyor Allahtan. Bir de saddle entonasyon kilitlerinden birini en başta İbanez çakısıyla sık/gevşet yaptığım için 2 mmlik allen yuvası çabuk deforme oldu. Onun da yedeğini bulsaydım iyiydi. Luthierde veya bu saddle vs satan mağazalarda bile bulunamadığından son çare Ulus veya Ostimden arayacağım gibi geliyor bu buton başlı 3mm'lik allen vidaları. Yazdıklarımla ilgili resimleri aşağıda paylaştım.
20161110_221730.jpg
8975cd9db66cf11d82b589080566791b.jpg

Bir çift roller tel tutucu. Bir süre gitarda takılı kaldı, şimdi boşta.
Alt yüzelerinden tesviye ile yüksekliklerini biraz azalttım. İşime yarar diyen varsa verebilirim. Yalnız vidalar biraz uzunca, ince etli bir head stock'da arkadan çıkabilir.

Dosyalar

• 20161120_235110.jpg
    20161120_235110.jpg
    226.2 KB · Gösterim: 219
Merhabalar switch imin çerçevesi kayboldu. Cidden nasıl olduğu hakkında hiç bir fikrim yok :D Acaba elinde bu çerçeveden olan var mı? İş yüzünden pek dışarı çıkamıyorum. O yüzden buraya yazmanın en doğru fikir olacağını düşündüm

Dosyalar

• 15133980_10210541368066997_826427396_o.jpg
    15133980_10210541368066997_826427396_o.jpg
    112.7 KB · Gösterim: 271
Merhabalar arkadaşlar. Gitarım cort x1 fazla değerli bir şey değil. Öğrenene dek de çok yıprattım. Biraz şekil vermek istiyorum, renkli desenler belki. Çizgiler falan. Gitar boyama işi nasıl oluyor? Komple değil ama siyah ağırlıklı kalması gerek. Yüzeyini soyup sonra mı boyamalı? Veya sticker mı önerirsiniz?

Merhabalar arkadaşlar. Gitarım cort x1 fazla değerli bir şey değil. Öğrenene dek de çok yıprattım. Biraz şekil vermek istiyorum, renkli desenler belki. Çizgiler falan. Gitar boyama işi nasıl oluyor? Komple değil ama siyah ağırlıklı kalması gerek. Yüzeyini soyup sonra mı boyamalı? Veya sticker mı önerirsiniz?
Yazınızın konusu bu başlık değildir aratırsanız forumda yeterince bilgi bulabilirsiniz, başlıkta yazdığı üzere konu hurda olup dağıtılmak veya alınmak istenenler.

Müzik aleti değil ama birinin işine yarayabilir.

Kedi veya yavru kuçular için pet box'ım var kullanmıyorum. Yurt dışından bir kedicik getirmek için almıştım elimde kaldı kutu.
İzmir'de ve ya çevre illerden kullanmak isteyen olursa seve seve iletirim.

Ayrıca tamirat/tadilat sevenler için İş ve İşçi Sağlığı güvenliği için çok çok az kullanılmış ve kullanılmamış YDS çelik burun botlar duruyor 46 numara :whistle:
Atölye tarzı hobileri olanların işine yarayabilir.

Geri