Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

mikrofona wah Of Çok merak ettim :) tek bildiğim soruna cevap olmiycak ama bazıları sıcak sever :) yani bizim beğenmediğimiz tonları yapmak için bir dünya para dökenler oluyor bazen neyse öyle işte:)

reddiye demiş ki:
arkadaşlar yardım ilk sayfadaki resmi gördüm ama yinede yardım diyorum Amfimin fx send/return kanalı da var ama hangileri ordan girim bilmiyorum elimdeki pedallarım şöyle

Akustik simülatör Distortion Overdrive Delay Wah
bunları nası girmem gerek lütfen yardım arkadaştan emanet aldım processör kullanıcısıydım eğer gt-3 den daha tatmin edici sesler alırsam bende dizmeye başlıycam:)

Wah- > Akustik Simulator -> Overdrive -> Distortion -> Delay

En mantıklı dizilim böyle olur bence.

bir kaç mesaj önceki mesajıma şöyle bir ekleme yapayım o zaman, mikrofona wah demedim hocam, öyle bir niyetim yok, yapan da görmedim, dandadadan grubunun vokali korhan futacı saxophone'una wah (cry baby) bağlamıştı sadece bunu gördüm.. kendi mevzuma dönecek olursam;

benim elimde bir digitech vocal 300 vokal prosesörü var ve bu prosesörü elden çıkartmayacağım, şöyle bir fikrim var ki; yanına mxr dyna comp., mxr m-101 phase 90, mxr m109 6 band equaleizer ya da boss ge-7, mxr m-135 smart noise gate ya da boss ns-2 ve bir de volume pedalı alıp bunları vokal prosesörümün yanına bağlamak ve hepsini mikrofondan miksere girmeyi düşünüyorum, normal zamanlarda analogları açık tutup prosesörü bypass'ta tutmayı ve delay, reverb, overdrive ya da herhangi bi ekstra efekt kullanacağım zaman bu efekti prosesörden almayı onun dışında tamamiyle analogları kullanmayı düşünüyorum, pedalların frekans aralıklarını da inceledim uyum sağlamama gibi bi durum olmayacak gibi görünüyor teoride ancak yine de yapan, bilen ya da yapan birini gören birileri varsa buralarda, bilgi almak istedim, yardımcı olabilecek arkadaşlaraa şimdiden teşekkür ederim, saygılar.. :)

pod 2.0 la kullandıgınız en iyi ayarlar nedir ? Ben evimde hala iyi ton almayı basaramadım, nasıl kullanmalıyız,hangi ayarlarla kullanmalıyız pod.2.0 ı cevaplarınız bekliyorum ..

Zoom G9,2tt'yi usb'den pc ye bağlayıp nasıl kayıt yapabiliriz? Usb'den takınca Audio interface olarak görüyor fakat kayıt mayıt hiç bir şey yapamadım.Processor'ün Input'una gitar takılı usb'de pc ye bağlı.Output'dan da bağlamak gerekli mi? usb nin işlevi nedir yav bu processorde, yardım ederseniz sevinirim.

Zoom G9,2tt'yi usb'den pc ye bağlayıp nasıl kayıt yapabiliriz? Usb'den takınca Audio interface olarak görüyor fakat kayıt mayıt hiç bir şey yapamadım.Processor'ün Input'una gitar takılı usb'de pc ye bağlı.Output'dan da bağlamak gerekli mi? usb nin işlevi nedir yav bu processorde, yardım ederseniz sevinirim.

Merhabalar ,
Birkaç gün sonra Ns-2 alacağım.Fakat üstündeki Return-Send giriş çıkışlarının tam olarak ne iş gördüğünü bilmiyorum.Bu konu hakkında yardımcı olursanızı sevinirim.

alpburak12 demiş ki:
Merhabalar ,
Birkaç gün sonra Ns-2 alacağım.Fakat üstündeki Return-Send giriş çıkışlarının tam olarak ne iş gördüğünü bilmiyorum.Bu konu hakkında yardımcı olursanızı sevinirim.

Başka efekt pedallarını veya cihazlarınıda bağlayabilmen için o girişler. Mesela gitarı NS2'ye inputtan girip NS outputtan amfine giriyorsun diyelim. Arada kalan pedalların varsa onlarıda send/return e bağlayabilirsin. Temel kullanım amacı böyle.

Perfectionist demiş ki:
alpburak12 demiş ki:
Merhabalar ,

Başka efekt pedallarını veya cihazlarınıda bağlayabilmen için o girişler. Mesela gitarı NS2'ye inputtan girip NS outputtan amfine giriyorsun diyelim. Arada kalan pedalların varsa onlarıda send/return e bağlayabilirsin. Temel kullanım amacı böyle.

Yani şimdi bende Bcb-60 var.Pedallarda cs-3 , ds-2 , sd-1 bunları birbirlerine input output olarak bağlarım send return e burda gerek var mıdır ? tam anlayamadım da ..

tercihine kalmış , ns2 nin bu özelliği sinyal zincirini 2 noktada filtreleme yapmana olanak sağlıyor.

örn. ds1 - ns2 input -send - boss sd1 - boss ch1 - ns2 return - ns2 output - amp

karıştırmış olabilirim :D yazarken kafam karıştı :D

sesi 2 ayrı noktada filtre etmiş oluyorsun örnek bir kez ettin diyelim gürültüyü kestin sonra bir iki pedal daha bağladın ns2den sonra onlarda gürültü yapıyor işte onlardan sonra send return olayını kullanarak yine ns2yi devreye sokabilirsin.yani sonuçta ns2yi en sona koymaktansa istediğin noktalarda efekt zincirine sokabiliyorsun.

Ns-2 geleli 2 gün oldu fakat hala daha tam olarak ayarlayamadım.
Elimde Boss Cs-2 , Ns-2 , Ds-2 , Sd-1 ve Bcb-60 pedal board var.
Send return olaylarını tam olarak ayarlayamadım.Sanırım yanlış giriyorum ki gitardan ses gelmiyor.(Input-outputta bu sorun olmuyor.) Bu aletlerin tam dizilimi nasıldır ? Pedalboard a yerleştirmede ve sesin tam olarak temizlenmesinde sorun yaşıyorum.
Threshold , decay tam oalrak ne iş görüyor ? Ve nasıl ayarlamalıyım.BU konular hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
Not : Setup dizilimlerine baktım fakat kendimce bir sonuç çıkaramadım ..

arkadaslar 2 gun once aldıgım bp80 prosesörümün expression pedalını ayarlıyamadım bir turlu acaba birisi benı aydınlata bilirmi wah icin kullanmak ıstıyorum
sanırım rp80nınde ayarlama seklı aynıdır :idea:

selamlar
elimdeki ekipmanlar şu şekilde:
S470DX ibanez - cry baby 535q - boss ds1 - boss mt-2 - behringer eq700 - digitech rp100a - 60W kore yapımı 2x10 transistörlü bir amfi

öncelikle bu kadar analog pedal arasında dijital bir processor olmaması gerektiğini biliyorum ancak delay chorus reverb vb. efektleri almam için bana lazım. ayrıca 7 senedir elektro gitar çalıyorum ve tonlama konusunda çokta acemi sayılmam, ancak;

ben genelde trash, metal, rock ritmleri atıyorum ayrıca steve vai ve satriani tarzında bol delaylı ve chorus lu sololar çalıyorum.
2 seneden beri sadece rp100a ile takılıyodum ancak tonlar tabi tatmin etmeyince analog pedal dizmeye başladım. ilk aldığım pedal sırası ile; behringer eq700 eualizer, cry baby 535q, ds-1, mt-2. behringer ve cry baby i aldığım vakitler tonlamada en ufak bir zorluk yaşamadım, sizinde bildiğiniz gibi eq ve wah pedallarını ayarlamak, kombine etmek pekte zor değil, ancak olay ds-1 ve mt-2 yi alınca çok değişti. istediğim ritm tonunu mt-2 den ayarlıyorum, ancak iş sololara geçtiğinde işler çok farklı olmaya başladı. herkesin bildiği gibi mt-2 solo için pek uygun bir pedal değil, sololara geçtiğimde (bazen çok hızlı geçiş yapmak zorunda kalıyoprum) mt-2 yi kapatıp ds-1 i açıyorum ve rp100a dan da delaylı bir efekt açıp solo atmaya geçtiğimde ses çok fazla değişiyor, yani istediğim tonda maalesef olmuyor.
ayrıca şunu belirteyim bazen güçlü tonlar istediğimde ds-1 le mt-2 yi aktif olarak kullanıyorum ve gerçektende tonda ve sustainde (özellikle) olumlu olarak büyük bir farkta alıyorum, ayrıca bilgi olsun diye söyleyeyim dedim.

dizilimi şu şekilde yapıyorum: cry baby>ds-1>mt-2>rp100a>eq700
bu dizilimde sizce bir hata veya olması gereken birşey varmı? cevaplarınız için şimdiden saolun, merakla cevaplarınızı bekliyorum.

bLUeANgEL demiş ki:
selamlar
elimdeki ekipmanlar şu şekilde:
S470DX ibanez - cry baby 535q - boss ds1 - boss mt-2 - behringer eq700 - digitech rp100a - 60W kore yapımı 2x10 transistörlü bir amfi

öncelikle bu kadar analog pedal arasında dijital bir processor olmaması gerektiğini biliyorum ancak delay chorus reverb vb. efektleri almam için bana lazım. ayrıca 7 senedir elektro gitar çalıyorum ve tonlama konusunda çokta acemi sayılmam, ancak;

ben genelde trash, metal, rock ritmleri atıyorum ayrıca steve vai ve satriani tarzında bol delaylı ve chorus lu sololar çalıyorum.
2 seneden beri sadece rp100a ile takılıyodum ancak tonlar tabi tatmin etmeyince analog pedal dizmeye başladım. ilk aldığım pedal sırası ile; behringer eq700 eualizer, cry baby 535q, ds-1, mt-2. behringer ve cry baby i aldığım vakitler tonlamada en ufak bir zorluk yaşamadım, sizinde bildiğiniz gibi eq ve wah pedallarını ayarlamak, kombine etmek pekte zor değil, ancak olay ds-1 ve mt-2 yi alınca çok değişti. istediğim ritm tonunu mt-2 den ayarlıyorum, ancak iş sololara geçtiğinde işler çok farklı olmaya başladı. herkesin bildiği gibi mt-2 solo için pek uygun bir pedal değil, sololara geçtiğimde (bazen çok hızlı geçiş yapmak zorunda kalıyoprum) mt-2 yi kapatıp ds-1 i açıyorum ve rp100a dan da delaylı bir efekt açıp solo atmaya geçtiğimde ses çok fazla değişiyor, yani istediğim tonda maalesef olmuyor.
ayrıca şunu belirteyim bazen güçlü tonlar istediğimde ds-1 le mt-2 yi aktif olarak kullanıyorum ve gerçektende tonda ve sustainde (özellikle) olumlu olarak büyük bir farkta alıyorum, ayrıca bilgi olsun diye söyleyeyim dedim.

dizilimi şu şekilde yapıyorum: cry baby>ds-1>mt-2>rp100a>eq700
bu dizilimde sizce bir hata veya olması gereken birşey varmı? cevaplarınız için şimdiden saolun, merakla cevaplarınızı bekliyorum.
ds1in standart hali zaten gürültü oranı yüksek bir pedal keza mt2de öyle.yani bossun en çok gürültü yapan ve sert pedalını kullanmak bana pek iyi gelmedi.zaten 2 drive pedalı birlikte kullanılacaksa birinin overdrive diğerinin dist olması daha mantıklı.mt2 ilk kullandığım pedal şahsi görüşüm fazla boostlama olayına gelen bir pedal değil.metal muff çok daha çeşitli ton rengine sahip.ayrıca rp100a yerine sadece efekt olarak pedal kullanmak istiyorsan analog olarak ehx memoryman var tavsiye ederim çok güzel bir pedal.

arkadaşlar analog setup ım için Boss TU-80 tuner aldım in-out var, bunu hangi sırada bağladığımın bir önemi var mı?
bir de bu alet pilli ya kapattığımda sinyali kesmez değil mi? çok araştırmadan aldım:)

Geri