Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

aslında rp80 ileelde ettiğm güzel clean tonlar var,
yada distortion'u kullanmadığım anlarda ikisi bi arada olabilir gibi sanmıştım,
peki analog chorus pedallarında efektler aynı anda kullanılabiliyo mu? processor ile yalnızca bir efekti seçip levelini ayarlayabiliyosun ama ben birkaçını bi arada kullanmak istiyorum ( örneğin, atıyorum biraz flange biraz phaser gibi) bununun için bu pedalları ayrı ayrı mı almalıyım?

tabikide zaten setupı avantajlı yapan sey tonal yelpazenın genıs olması prosc. efect verip leveli ayarlarsın ama analog setupta istediğim düzeyde koyarsın hepsini ama hepsini tek tek alman lazım tabii örnegin hafif phase verirsin yanına dist. verirsin istediğin miktarda kullanırsın ama tek tek kullancagın pedalları alman gerekir phase pedalında chorus pedalından sadece chrous pedalının sesini alırsın buna atıorum bi delay eklemek istersen delay pedalının olması lazım vs... örnekler uzar gider sen yaptıgın müziği amfinin ve gitarının markasını yazarsan yardımcı olabılırım

çok teşekkürler
peki rp80 i ilk etapta elden çıkartmayıp bazı efektleri kullanmak için analog pedalla birleştirmek herhangi bi sorun yada verimsizlik yaratır mı?
(en azından tek bi pedal yerine kullansam? )
satmaya kalksam edeceği belli çünkü, yada biraz daha üst düzey bi proccessor????

bu arada pop rock bıraz jazz, seyirci ne isterse onu çalıyoruz aslında ama zaman zaman kendimiz için iron maiden vs vs
buraya resim eklemeyi beceremedim ama şu anda çakma bi strat kullanıyorum DiMarzio manyetikle fena ses vermiyo, ilave 2 swichle ilginç bişey oldu
alet ucuz olunca bol ol kurcalıyorum ama yakına les paul gelecek yurtdışından
*resim nasıl ekleneceğini de öğreten olursa sevinirim

rp80'e ilave pedal bağlamak bi sorun yaratmaz ozaman soyle yap bence les paul gelene kadar rp80le ıdare et yanına chrous pedalı al bagla JAZZda manyak işine yarıyacaktır cunku onun dısındada belki bi cry baby alabılırsın wah pedalı olarak ole idare et les paul gelincede rp80 i satarsın yada atarsın :) setupını kurarsın iste zaten chrous ve cry baby wahın olcak yanına bi dist bi phase bide delay hatta bide comp. koyarsın babalar gibi olur hee dersenki setup deil prossc. kullancam ozamanda alırsın bi GT8 BABALAR GİBİ OLUR AMA SIMDILIK DEDIM GIBI RP80 YANINA CHROUS PEDALI VE WAH ALABİLİRSİN chrous pedalı BOSS CH1 öneririm wah pedalıda JİM DUNLOP CRY BABY'nin bütcene göre bi modelini öneririm...

olsun hocam önemli olan yardım çabası, ben yine de teşekkürleirmi sunarım, ufak yerde olup da danışacak kimse olmaması kötü, rp80i de bi sabah ayılmadan bi gazla almıştım işte nebiliyim:p
zaten danıltıkların satıcı olunca.... neyse hadi konu çok dağilıyo, fikişr veren herkese teşekkürler
*mesaja resim nasıl eklniyo bi de onu söyleseniz? :)

arkadaşlar slm elimde pod xt live var aldığım arkadaş ayarlarını kurcalamış tuner de sorun var koma veriyor ses tutmuyor fabrika ayarlarına dön yada yeni proğram atmak için yardım ? bu arada line 6 monkey yükledim oradan driver vede flash memory yükledim ama aynı bir değişiklik yok çocuk kendisin 32 bankaya sesler yazmış aynı duruyor değişiklik yok :(

arkadaşlar merhaba.bende boss dd6-boss mt2-ibanez chorus-behringer volume pedalı-morley-gdı 21 var sıralama konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.birdeankarada bunlara güzel bir adaptör yaptıracak yer arıyorum.hepsini tek bir adaptöre bağlayıp voltu 12ye getiripte çalmaktan bıktık(aradaki 3 volt açığı kapatsın diye:D:D) birde dipses sorunum var:S

gitar - behringer volume pedal - morley - boss mt2 - (volume pedalı burda da olabilir) - gdı 21 - ibanez chorus - boss dd6 bu şekilde sıralaman doğru olacaktır. ama eğer amfinin fx send-return'ü varsa gdi21'i direk amfiye girip ibanez chorus - boss dd6'yı fx send-return'den girebilirsin.

ayrıca mixere girmek için de bence, gitar - behringer volume pedal - morley - boss mt2 - ibanez chorus - boss dd6 - gdı 21 (xlr çıkışından) uygundur.

yararı zararı neye olucak tabıkıde tona zararı var yani örnegin wah pedalı herzaman gıtardan sonra ılk baglıcagın pedaldır ayrıca delay pedalıda herzamanan en sona koyulur ve amfiye giirilir delaydan sonra atıorum sen delayı en basa wahı en sona koydun ortaya cıkan ses cok komık olur ;) yani sıra cok önemli

kesinlikle denedim hocam.denediğim için yazdım zaten.wah dist. tonunu sonradan aldığı için çok boğuk ve kötü bir ton elde ediliyor bence.herkesin kişisel görüşü tabi;)

duman_fender demiş ki:
yararı zararı neye olucak tabıkıde tona zararı var yani örnegin wah pedalı herzaman gıtardan sonra ılk baglıcagın pedaldır ayrıca delay pedalıda herzamanan en sona koyulur ve amfiye giirilir delaydan sonra atıorum sen delayı en basa wahı en sona koydun ortaya cıkan ses cok komık olur ;) yani sıra cok önemli

Yarım bilgileri kesinmiş gibi verip insanların kafasını karıştırmaya gerek yok. Wah hep en başta Delay pedalı herzaman sonda olur diye birşey yok. EQ da sonda olur, Gate de sonda olur yada volume pedalı olur belkide reverb en sonda olur. EQ ve Gate için kesin yerlerden söz edilemez belki ama modulation efektleri preamp ve drive ünitelerinden sonra gelir diyebiliriz. Compressor cleanler için preampten önce, sustaini iyi olan compressed drive tonları için preampten sonra gelir diyebiliriz. Belki bu tarz benzetmeler yapılabilir ama şu pedal herzaman en sondadır demek doğru olmaz.

Ayrıca efektler amfiye direk girilmez aslında FX loop'a girilir. Sen direk inputa girersen preampinden tüm fxleri geçirmiş olursun. Preamp sadece gitar veya girilecek drive/booster sinyalini değil FX leride işler o zaman. Steril olmaz.

Wah'a gelirsek. Drive öncesi sonrası birşeyler kullanmak genelde ne istediğinize bağlıdır. EQ ise drive a sokmak istediğiniz freakansları için öncesine koyarsınız, çıkanlara ayar çekiyim derseniz sonrasına koyarsınız. Wah ise yine aynı şekilde wah ile oluşacak frekansları mı drive a sokmak istiyorsunuz yoksa drive dan çıkan sinyalleri wah efektiyle mi etkilemek istiyorsunuz o önemli. Ama genel olarak wah drive öncesine konur sonrasına koyarsanız genelde istenen/alışılan o wah efektini alamazsınız. Farklı şeyler çıkar ortaya.

Yarı ördek benzetmeside ilginç olmuş buarada :D

iyide koyulmaz demedikki koyan wahı sonada koyar ama vintage bi ton olmaz bunuda kimse tartısamaz tartısanı ben kaale almam zaten hayatında wah görmemiştir o adam ben standartlardan bahsettim isteyen ben psikopatım diyen en sona baglasın wahı o kendi psikopatlıgıyla alakalı dediğin sey dogru wah frekansı oldugu gıbı değiştirir emfikiriz zaten

Geri