Amfiler Hakkında herşey (Genel)

xhornetxx demiş ki:
Şimdi ben bu anfi olayından daha tam olarak anlamayan biri olarak soruyorum :D
1Power ampin de tüplü olması sadece pre-ampin tüplü olmasına ne katar?
2)avt20 almaya karar verdm preamp i tüplü. Evde çalıcam konserde falan da mikrofonlasam olurmu? Yoksa çok güçsüzmü kalır.
3)AC/DC gibi tonlar arıyorum. Bunu avt nin lambaları verebilirmi.
4)Ts-9 ların lambalı anfilerde daha ii performansının olduğunu duymuştum.Sadece preampi lambalı olan bir anfide nasıldır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Lambalı amfide asıl olay poweramp bence, preampın lamba barındırması güzel ama lamba ile bu sesi yükseltmedikçe mucize bekleme.Avt 20 AC/DC uygun gitarla yapar merak etme fazlasınıda yapar 8O

Hmm... Yani ben o lambanın tonunu hiç bir şekilde alamıcakmıyım? Trans. anfiler le arasında hiç bir fark yoksa MG50 alıyım ozaman bari hiç olmazsa 50 watt. Peki ya tubescreamer ve konserde mikrofonlamayla ilgili görüşleriniz. Diğer arkadaşlarda cevap verebilirse çok yardımcı olurlar... Saolun

TS iyidir hoştur genelde drive ı kapatıp sesi açar kullanıcı poweramp lambalarını overdrive ederek fazladan kazanç sağlar sololarda daha rahat duyulmak,tona daha bir hacim katmak için kullanıyor genelde.Mikrofonlamayıda ses yetmez ise yaparsın 20 watt yetersiz kalabilir mümkündür 8)

C_C_King, sallayan olduda sen gormedin galiba.Kabini ve power ampi kaliteli bir sekilde yaptirabiliyosan yaptir kullan.Ama normal bi kafa kabinden paha pahaliya gelebilir kaliteli bi anfi yaptirmak.Illa yaptircam diyosan bence sadece poweramp yaptir,cunku kabin yapimi ileri derecede muhendislik bilgisi gerektirdiginden,burda yaptirdiklarin cok iyi olmayabilir.

arkadaşlar ben durumumu kısaca özetleyim; evde çalışmak için amfi arıyorum, çok fazla nakitim yok bu nedenle 2 secenegim var; ya marshall mg10cd alıp onun drive'ı ile bir dahaki ayın 7'sine kadar edecegim, ya da forumda satılan ucuz elektro amfilerinden alıp (15watt stagg vb.) bir süre sonra bir pedal alıcam, ne önerirsiniz? ya da hepsinden vazgecip kredi kartının gücüyle amfiyi alıp bir de pedal mı alsam :D

selam bende fender usa strat var. jazz ve funk çalmaya çalışıyorum. yavaş yavaş analog set up kuracağım ama en başta uzun ömürlü bi amfi almak istiyorum. doğal, clean tonların hastasıyım. nadiren wah, chorus ve sololarda overdrive pedalı kullanacağım. roland jazz chorus tavsiye edenler oldu fakat taşıma konusunda çok problem oluyodur sanırım. 1000 YTL'ye kadar para ayırabilirim sanırım en fazla. 50W-100W arası birşey olabilir. uykularım kaçıyor :) bu jazz&funk hastası adama bi amfi tavsiyesi lütfen..

deliturko demiş ki:
TS iyidir hoştur genelde drive ı kapatıp sesi açar kullanıcı poweramp lambalarını overdrive ederek fazladan kazanç sağlar sololarda daha rahat duyulmak,tona daha bir hacim katmak için kullanıyor genelde.Mikrofonlamayıda ses yetmez ise yaparsın 20 watt yetersiz kalabilir mümkündür 8)
ya wallahi düşündm abi ben 700 tl para verecem zaten 400 daha kasarım carvin vintage 16 alırım daha iyi bence. all tube amfi işte. Çünkü alacam all tube tadı vermeyecek ben gene başlıcam düşünüp taşınmaya. Türkiyede varmıdır carvin vintage 16 falan. mydukkanda gördüm 1.100 e satıo adamlar. Kullanan, bilen varmı nasıldır?

xhornetxx demiş ki:
deliturko demiş ki:
ya wallahi düşündm abi ben 700 tl para verecem zaten 400 daha kasarım carvin vintage 16 alırım daha iyi bence. all tube amfi işte. Çünkü alacam all tube tadı vermeyecek ben gene başlıcam düşünüp taşınmaya. Türkiyede varmıdır carvin vintage 16 falan. mydukkanda gördüm 1.100 e satıo adamlar. Kullanan, bilen varmı nasıldır?

Vintage 16 iyi hoşta verilen çıkış gücü AVT20 den daha az görünmesi durumu var(aman tufaya gelmeyelim bu AVT 50 yi bile rahatça döver, verilen değer ayrıca overdrive öncesi çıkış bunuda hesaba katalım overdrive olunca 15 watt mı kalır! ) bunu alıyorsan Thd Hot plate alacaksın yoksa buda bir halta yaramaz evin içinde, yok ben dağda oturuyorum komşu yok yada komşular sağır diyorsan sorun yok tabi yoksa Polis değil Jandarma geliyor G3lerle...(Tamam abarttık)

Hotplate pahalı dersen Weber Mini Mass e bak 50 watt olanına o ucuz ve yeterli Hotplate de güç sınırı yok (aslında var devamlı olarak 185 watt) o yüzden daha ucuz birde buların ikiside TR de yok USA dan alman gerek bunu belirteyim.

C_C_King demiş ki:
emin ol degil, ama 0 alcaksan amteq i, 2. el marshall mg serilerine filan bak derim, calisma amfileri olarak guzel amfiler..

maalesef 0 alamayacagım, 1hafta sonra elime para gececek, bu donem biraz sıkısık oldugumdan o parayla pedal alacaktım. marshall onerdigin bir amfi var mı? eger marshall alırsam fiyatları nedeniyle büyük ihtimal pedal alamam, bu nedenle drive tonu da biraz idare etmeli :) ha bir de aklımda kalmasın, mg10cd'yi ampteq lg15 yerine onerir misin?

mg 10-15 ev için çok güzel çalışma amfileri ama bu klasmanda kral roland micro cube ve cube 15'tir. birçok profosyonel küçük çaplı performanslarda bile bu amfileri kullanır.

Geri