Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Return girişine sahip 15w 30w bir amfi arıyorum. İnternetten satış yapan sitelere baktım fx loop yada returnle alakalı hiç birşey yazmamışlar. Adanada oturduğum içinde pek amfi görme imkanım yok ne yazıkki. Bildiğiniz kullandığnız marka ve modelleri yazarsanız sevinirim. Ucuz olması şu an ses kalitesinden daha önemli evde kullanıcam pekte sesi açık olmuycak.

Az önce gezerken denk geldim ampteq lg15 diye bir amfi buldum. Önünde efx loop diye bir giriş var ama benim bildiğim fx loop 2 girişten oluşur. Rpeamp çıkışı poweramp girişi olarak. EFX LOOP ne oluyor o zaman bilen vargemide tek girişli?

pillii demiş ki:
satılık gitar ve amfi ilanı nerden verebilirim
burdan verebilirim
wushburn x serisi siyah kıç tarafında bi darbe oldu tahta macun ve boyayla tamir oldu ama orjinali gibi deil tabiki ama o sorunuda stkır larla çözdüm gitarın sesi ilk günkü gibi rengi siyah hertarafı ünlü türk efsanevi yabancı grupların stikırlarıyla kaplı elektroya yeni başlıyanlar için tam ideal bi gitar gidip de sıfırına tonlarca para vermenize gerek yok 190 dolara almıştım bu gitarı 150 ytl ye satıorum.pazarlıksız.
amfide washburn bad dog 19w lık bi amfi onuda 200 ytl ye almıştım 170 e satıorum ikisini birden almayı düşünürseniz amfide indirim yapabilirim.

pillii demiş ki:
pillii demiş ki:
satılık gitar ve amfi ilanı nerden verebilirim
burdan verebilirim
wushburn x serisi siyah kıç tarafında bi darbe oldu tahta macun ve boyayla tamir oldu ama orjinali gibi deil tabiki ama o sorunuda stkır larla çözdüm gitarın sesi ilk günkü gibi rengi siyah hertarafı ünlü türk efsanevi yabancı grupların stikırlarıyla kaplı elektroya yeni başlıyanlar için tam ideal bi gitar gidip de sıfırına tonlarca para vermenize gerek yok 190 dolara almıştım bu gitarı 150 ytl ye satıorum.pazarlıksız.
amfide washburn bad dog 19w lık bi amfi onuda 200 ytl ye almıştım 170 e satıorum ikisini birden almayı düşünürseniz amfide indirim yapabilirim.
alım satıma başlık açabilirsin .

cigarette demiş ki:
nubiscuit demiş ki:
Küçük ucuz amfiler ne kadar?
piyasayı tam olarak bilmiyorum ve yeniyim
Söyler misiniz?
şimdi arkadaşım küçüklüğe göre değişir.sonuçta küçüklük var küçüklük var.marshall'ın minicik küçücük,sigara paketi boyunda bi amfisi var oda küçük marshall mg10'da küçük.fiyat olarakta tam bişey söyleyemeyeceğim çünkü sıfırmı alacaksın ikinci el mi alacaksın ona görede fiyatlar değişir.ve tabi yapacağın tarz ve amfi üstündeki efektlere özelliklere görede fiyat oynar.ama sana kabataslak bi fiyat vermek gerekirse 100 ile 200 milyon arası güzel bişey alabilirsin bence :)
Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

10wlık amfi(ibanez yada laney)+pedal(2.el boss mt-2 yada marshall jh-1 yada başka bişey)
veya
15wlık reverbli amfi

230 ytl param var daha fazla çıkmaz sizce hangisini almak daha mantıklı
10w ile 15w ın arasında çok fark varmı
reverb çok gereklimi
mt-2 yada jh-1 10wlık amfide işime yararmı yoksa başka bi pedalmı alayım
evde kullanıcam
?????????

bence boss mt2 gibi bi pedal 10 wattlık bi amfide hiç bi işe yaramaz.daha doğrusu 30 watt altı amfiler analog pedallarda ii sonuç vermiyor.pedalları sonra alırsın parayı amfiye yatır.yada 2.el processor al herhangi bi kabine bağla.

slipknotcu_velet demiş ki:
10wlık amfi(ibanez yada laney)+pedal(2.el boss mt-2 yada marshall jh-1 yada başka bişey)
veya
15wlık reverbli amfi

230 ytl param var daha fazla çıkmaz sizce hangisini almak daha mantıklı
10w ile 15w ın arasında çok fark varmı
reverb çok gereklimi
mt-2 yada jh-1 10wlık amfide işime yararmı yoksa başka bi pedalmı alayım
evde kullanıcam
?????????
roland microcube derim ;)
reverb ide var efektleride.tavsiye ederim... :)

aynen. micro cube al. 2 sene sırtın yere gelmez :) ama belirttiğin seçenekler arasından hangisi dersen 15wattlık reverbli daha uygun. 10watt amfilere hiç bulaşma.

agmedcaliskan demiş ki:
selam, ya ben marshall avt100hx kafa almak istiyorum bilginiz var mı bu kafa hakkında? bütçem ona yetiyo bu arada yoksa tsl 100 isterim :)

Stüdyoda AVT150H + 1960 Lead kullanıyorum. Power katı güzel herhangi bir sorun yok ama preamp katı yetersiz. Clean sesleri gerçekten güzel gayet hoşuma gidiyor. Üzerinde efekt üniteside var tatlı tonlar ayarlanabiliyor. Yalnız drive tonları kesinlikle benim hoşuma gitmedi. Beklentimin çok altında çıktı açıkçası. Brit drive tonu yerine california tonlarını herzaman tercih ederm ama bu benim kendi zevkimi düşünerek yaptığım bir yorum değil. Gerçekten driveları tatmin edici gelmedi bana. Eğer alıcaksan iyi düşün. İyice dene. Ben o fiyata çok daha iyi bir performans beklerdim açıkçası aleti alınca şaşırdım baya. 1960 lar harika. Canlı da denedim, stüdyoda da. Çok iyi kabinler ama gel gör ki AVT dumur etti beni. TSL düşünüyorsan biriktir onu al. Cidden fark ediyor iki model.

TSL ye boşa para verme DSL 50 al 2 kanal toplamda 4 mod eğer Marshall amfileri seviyorsan (plexi,jcm800) DSL 50 al (100 gereksiz güçlü ev veya konser için stadyuma çıkmıcaksın sanırım) ilk mod clean bayağı bir headroom var fender vari nerdeyse 2. mod plexi tarzı diğer 2 mod jcm800 ve hot rodded jcm800 diye tanımlanmış bu alette 3 tane marshall var anlıcağın EL34 sevenler için yapılmış bu amfi kabin olarak 1960A iyi bir seçim olur ben şahsen 1960AC yi tercih ederim ama fiyat varkı var bayağı bir :twisted:

www.gearwire.com adresinden amfiyi bul güzel bir tanıtım orda yapılmış ben ne desem boş kulakların ile duyman en iyisi

deliturko demiş ki:
TSL ye boşa para verme DSL 50 al 2 kanal toplamda 4 mod eğer Marshall amfileri seviyorsan (plexi,jcm800) DSL 50 al (100 gereksiz güçlü ev veya konser için stadyuma çıkmıcaksın sanırım) ilk mod clean bayağı bir headroom var fender vari nerdeyse 2. mod plexi tarzı diğer 2 mod jcm800 ve hot rodded jcm800 diye tanımlanmış bu alette 3 tane marshall var anlıcağın EL34 sevenler için yapılmış bu amfi kabin olarak 1960A iyi bir seçim olur ben şahsen 1960AC yi tercih ederim ama fiyat varkı var bayağı bir :twisted:

www.gearwire.com adresinden amfiyi bul güzel bir tanıtım orda yapılmış ben ne desem boş kulakların ile duyman en iyisi

Tamamen katılıyorum. DSL 50 çok rahat yeter. Benim aklıma gelmedi yazarken. Bitane de atteunetor alırsın kabinle arasına. (hot plate iyidir) Cranck edip tüplerini, ev ortamında da çalarsın ohh mis..

Re: Jsx kafa nın altına sikko kabin olur mu?

cemburakakin demiş ki:
Gittim amerikadan peavey kafa aldım (jsx) onun altına hangi marka kabinet tercih etmeliyim?
Marshall ların MG modellerinin hindistanda yapıldığını biliyorum 600 dolar falan diyolar, ya da Marshall 1960 A timi kabinet var amerikan yapımı 1000 dolar dedi adamlar, bi seçenek daha var o da gidip 4*12'lik celestion speakerlı kabin yaptırmak o herhalde çok daha ucuz olur.
Aletin kendi kabinetini sordum 1645$ + Kdv dedi insafsızlar.
Daha kabinleri denemedim, güzel anfi kafası olup değişik kabinetleri denemiş arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Fikir lazım...

mg kabini alırsan o kafaya yazık olur bence. kendi kabinini yaptırmak çok mantıklı bişey aslında, ama istediğin speakerları türkiye'de edinmek/bulmak çok ama çok zor.

arkadaşlar benim bi sorum olacaktı

bizim çaldığımız mekanda 2 tane mg50 amfi var. grubumuz tek gitar olduğu için birini mikrofonlayıp kullanıyorum diğer amfiyi ise davulcunun yanına koyuyorum benim kullandığım amfinin lineout headphonesından çıkış alıp diğer amfinin inputuna giriyorum yani o amfi monitör olarak kullanılıyor
bu durum benim kullandığım amfide bi performans düşüklüğü yaratabilirmi?
bana benim kullandığım amfi biraz kasıldı gibi geldi ama benim pimpirikliğimdenmi acaba anlamadım
konuyla ilgili bilgisi olan varsa sevinirim
şimdiden teşekkürler

tahminimce normalde alacağın seste bi değişme olmaması lazım sadece monitör olarak kullandığın amfiden alacağın ton line phones çıkışını kullandığın için farklı gelebilir.belki iki ses birleşince ses farklı geldiği için azalmış gibi geliyo olabilir :) bunun dışında abi mg serisini hiç sevmiyorum :)6 ay kullandım sattım.hele mg 100 head alacak arkadaşlara paranıza yazık olur diyorum adı head sadece.

eywallah halil!!
idolüm olarak bu soruyu senin cevaplaman gururlandırdır beni :D
diğer amfiyi davulcu monitör olarak kullanıyor ondan gelen sesi pek duymuyorum zaten
ayrıca mg serilerine karşı benimde bi ön yargım vardı ama tonları güzel geliyor bana
gerçi onun tonlarını bende kullanmıyorum :D gt2 var sadece amfi mikrofonlamak direkt sisteme girmekten daha iyi geliyor bana o yüzden mg aldım
gt2 od3 ds1 çok güzel tonlar veriyor çokta geniş bi yelpaze yakalanabiliyor
neyse uzatmıyım tekrar sağol

ama genelde valvestate amfiler için iyi yorumlar var sitede, sonuçta avt de valvestate in devamı değil mi zaten? bide deneyebileceğim yer yok. dsl e baktım ama fiyat olarak bayağı fazla gibi aynı şekilde tsl 60 da var ama bütçe sakat şöyle 1-2 sene idare eder bi head olsa sonra zaten değiştiririm. bide avt kafa nın footswitch i 5liydi değil mi?

Geri