Amfiler Hakkında herşey (Genel)

tonlarını çok sevdim.evde kullanıcam.o yüzden fazla yüksek çıkışlı bişey olmasını istemiyorum.ebay vb. bi siteden bi arkadaşım vasıtasıyla getirme olanağım var.ama malesef ordada yok henüz bu şahane amfiden :(

mrb arkadaşlar benim de bir sorum olacak.
roland cube 20x amfim var benim. ilk başta dist. tonları tatmin ediyodu ama harmonikleri falan tat vermemeye başladı sonra. ayrıca üstündeki ekolayzırın tonda hiçbir etkisini göremedim. 1 senedir aynı tonu almaktan da sıkıldım doğal olarak:)

tarz olarak metal çalmaya çalışıyorum ve death metal tarzı sert tonlar seviyorum. hatta death grubunun tonlarına bitiyorum:)

sizce iyi amfi alana kadar güzel bi dist. pedalı(mesela metal muff) işimi görür mü. yoksa pek fark yapmaz mı ?

bu arada gitarım cort g254 köprüde dimarzio evolution var

amfi onerisi

selam arkadaslar,

gibson les paul studio gitar icin 10-15 watt lık amfi onerileriniz nedir? tabii fiyat da onemli cok abartı bir fiyatı olmassa iyi olur. (abartı goreceli bi kavram olsa da...)

marshall'lara baktım biraz mg15 lere baktım yabanci bir siteden; mg15cd mg15cd bundle, mg15dfx, mg15cdr gibi birkac model var; bunlar arasındaki farklar nelerdir?

varsa diger marka model onerilerinizi bekliyorum,

tesekkurler, iyi gunler...

kyle1306 demiş ki:
selam arkadaslar,

gibson les paul studio gitar icin 10-15 watt lık amfi onerileriniz nedir? tabii fiyat da onemli cok abartı bir fiyatı olmassa iyi olur. (abartı goreceli bi kavram olsa da...)

marshall'lara baktım biraz mg15 lere baktım yabanci bir siteden; mg15cd mg15cd bundle, mg15dfx, mg15cdr gibi birkac model var; bunlar arasındaki farklar nelerdir?

dostum ben gibson les paul studio için 10-15 wattlık amfi önermem :D
düşük wattlı amfiler içinde en kullanışlısı microcube ,tech 21 tm60 ,vox ad30.mg serisine para vermek tamamen kayıp bence.

halilpazarlama demiş ki:
kyle1306 demiş ki:
selam arkadaslar,

dostum ben gibson les paul studio için 10-15 wattlık amfi önermem :D
düşük wattlı amfiler içinde en kullanışlısı microcube ,tech 21 tm60 ,vox ad30.mg serisine para vermek tamamen kayıp bence.

Oneri icin sagol. ya evet para olsa haklısın da tum parayı oraya yatırdıgım icin bikac ay idare etcek bisey lazım :)

sen kendi tercihini de soyleyebilirsin ilerisi icin aklımda bulunur. tekrar tesekkurler... :)

selam arkadaşlar. jackson dxmg aktif 81 setli gitarım var.400 ytl civari bi amfi almak istiyorum.amfiden beklentilerim manyetiklerin potansiyelini sonuna kadar gösterebilecek hayvani thrash death tonları vermesi.ya transistörlü bi amfi alcam.yada lambalı bi amfi alıp metal muff la birlikte kullancam.bu paraya en güzel kombinasyon sizce hangi sçenek olur.lambalı artı dist se hangi model amfi önerirsiniz transistörlü ise hangisini önerirsiniz açıkcası amfiden alacağım ton benim için daha önemli .teşekkürler şimdiden

400ytl ye alltube amfi bulmak biraz zor olabilir.

Transistörlü veya lambalı+metal muff istediğinizi anlayamadım.

İyi bir lambalı aldığınız zaman muf a gerek kalmyabilir.

Kaç watt bir transistörlü arıyorsunuz.

transistörlü bi amfi ..yada lambali bi amfi artı metal muff .. ibanez tbx 30 u denedim ve ton olarak tatmin oldğumu söyleyebilirm.aslında biraz araştırdım be ibanez tbx 30 r marshall avt 50 ve marshall vs serisi arasındayım şuan.gerekirse bütçeyi zorlarım . marshall avt yada vs ye vereceğim fark beni ibanez tbx30r dan çok daha memnun edecekse veririm.ama beklentim tonlarının doğallığı kadar sert olmasıda ...

bir thrashçi olarak:D ben tbx30 u ben çok beğendim mid frekansında yarı parametrik eq olması müthiş olmş her ton gelio amfiden aktif manyetikli bir espyle denemiştim bence çok başarılı bir amfi hemen ardından avt denedim uzun bi süre avt 50 teknik olarak daha iyi bir amfi gibi gözükür kağıt üzerinde power katı lambalı ama sevemedm gitti avtleri bence thrash death için değilde daha düşük drive lı tarzlar için yapılmış hacimli temiz bir ses geliyor ama iş riff çalmaya geldimi gitar eline yapışıo vs leri ise avtlere göre çok daha başarılı buldm tbx30 u tekrar dene derim baya agresif sert bi amfi thrashçi adamın istediği tonu verir:D

metallihead demiş ki:
transistörlü bi amfi ..yada lambali bi amfi artı metal muff .. ibanez tbx 30 u denedim ve ton olarak tatmin oldğumu söyleyebilirm.aslında biraz araştırdım be ibanez tbx 30 r marshall avt 50 ve marshall vs serisi arasındayım şuan.gerekirse bütçeyi zorlarım . marshall avt yada vs ye vereceğim fark beni ibanez tbx30r dan çok daha memnun edecekse veririm.ama beklentim tonlarının doğallığı kadar sert olmasıda ...
yanlış bir seçim olur.

gitarın zaten emg 81 manyetikli. manyetigin kendisi zaten drive etmeye yetecek kadar yüksek çıkışlı (aslında ilk çıkışı yüksek değil, içinde bir de op-amp var ama neyse o başka konu)

sonuç olarak. tüplü amfi aldıktan sonra (aldıgın amfiye göre değişir) harici bir distortion pedalına gerek kalmayacak. preamp ve poweramp arasında güzel bir ses dengesi yakaladıktan sonra amfine hiçbir dist. pedalını sokmak zaten istemiyor olacaksın.

yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar kafamdaki soruları giderdiniz.ama avt 50 ve tbx 30 u ard arda çalıp kararımı öyle vericem.bu arada izzzyy bana telefonunu ö.m olarak atarmısın sana ulaşmamız lazım bizim burak alcakmış senin jackson ex 93 ü konuşcakmış fiyat konusunda:D

avt 50 yi beğenmiyeceğinden neden bukadar eminim avatarından olsa gerek:D konuşsun bakalım fiyat konusunda:D yazdım numaramı amfi alırkende hbrm olsun fiyat konusunda ufak tefek yardımımız olr ibanez yada marshall alırsan.

ibanez tb12r im var su anda. daha portatif olan ve efektleri methedilen roland cube almayı düşünüyorum.ibanezin tonları gerçekten suanda beni tatmin ediyor diyebilirim fakat biraz dar spektrumlu. rolanddan alabileceğim clean ve overdrive (yada distortion ise distortion) tonlarını karşılaştırabilir misiniz ?

ayrıca diğer bir sorum da şu tb15r yi headphones çıkısından bilgisayara line in e bağladım fakat ses alamadım.line ine bağlama imkanım var mı ?

yıllar önce aynen bende senin gibi düşünmüş amfimi satıp micro cube almak için tünele doğru yol almıştım ama hayal kırıklığına uğradım okadar öven olduki dünya kadar efekt var üstünde çok cazip olmadı bidaha deyip bikaç kez gittim almaya ama sevmedim sevemedim cube ları deneyim dedim oda olmadı ne oldu sattığım amfinin aynısını alıp döndüm::D git dene mutlaka beğenirsin belki ama amfini satmadan dene:Dben şunu öğrendim elindekiyle yetinceksin:D bir ton yakaladıysan ve memnunsan fazla kurcalamıcaksın:D

Geri