Amfiler Hakkında herşey (Genel)

halilpazarlama demiş ki:
plaROCK demiş ki:
Birde arkadaşlar yazmayı unutmusum fender için attenuator var volume box mu ne adı,line 6 için var mı yada line 6 le ses dusurucu attenuator kullanılabiliyormu cunku sonucta lambalar ne kadar cok acılırsa iyi ses verir diye biliyorum
hocam ikiside çok farklı aletler.bence ilk olarak tarzına uygun olanı seçmeye çalış.fazla hardcore death takılan biri değilsen fender daha basit daha klasik bir amfi tercihim o yönde olurdu.üzerinde dijital bir şey oldumu amfi bana itici geliyor alltube olsa da.
Tonum power metal den jazza kada gidiyor ama yani metali de gecmiyorum sahnede calıyorum progressive power ve symphonic anladıgım kadarıyla o mid treble yuklu rectifier a benzer soundu almak fenderle imkansız gibi birsey booster olsada kullanan arkadaslar yazabilirmi bana bu spider valve ları.

plaROCK demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
plaROCK demiş ki:
Birde arkadaşlar yazmayı unutmusum fender için attenuator var volume box mu ne adı,line 6 için var mı yada line 6 le ses dusurucu attenuator kullanılabiliyormu cunku sonucta lambalar ne kadar cok acılırsa iyi ses verir diye biliyorum
hocam ikiside çok farklı aletler.bence ilk olarak tarzına uygun olanı seçmeye çalış.fazla hardcore death takılan biri değilsen fender daha basit daha klasik bir amfi tercihim o yönde olurdu.üzerinde dijital bir şey oldumu amfi bana itici geliyor alltube olsa da.
Tonum power metal den jazza kada gidiyor ama yani metali de gecmiyorum sahnede calıyorum progressive power ve symphonic anladıgım kadarıyla o mid treble yuklu rectifier a benzer soundu almak fenderle imkansız gibi birsey booster olsada kullanan arkadaslar yazabilirmi bana bu spider valve ları.

tabikide fenderle o tonun yanına bile yaklaşamazsın.spider valve Türkiyede pek satılan bir alet değil bu yüzden kullanan biri zor bulursun.

classic demiş ki:
slm arkadaşlar laney TF50 hakkında ne söyleyebilirsiniz?

tubefusin serisi laneylerin cleanleri gerçekten çok güzel ama drive konusunda yetersiz.ama ikinci el olarak fiyat performans açısından çok hesaplı amfiler.bu amfiyi kullananların genel yorumu mükemmel cleanler (tüm laneylerdeki gibi) ama vasat drivelar.kullanacağın pedallarla uyumunu araştırmanı öneririm.tek başına yeterli bir amfi değil.ama ucuza bulursan kaçırma.biraz avt50 muadili bir amfi.

jacksonke1 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
plaROCK demiş ki:
Merhaba, eskiden senin behringer ac 112 ve gx le falan ilgilenmişliğin kullanmışlıgın vardı diye hatırlıyorum :) acaba tavsiyelerin nelerdir, marshall vs30 r den sonra ac 112 ye gecmem nasıl bir fikir, ac 112 hakkında neler söyleyebilirsin
teşekkürler.

genelde vasat amfiler için cleanleri çok güzel ama driveları takviye istiyor yorumu yapılıyor :D benim kullandığım seri gx 212 (2x60 w) serisiydi.yine cleanleri çok güzeldi ama o cüsseye o ağırlığa katlanmaya deymez.behringerin bazı ürünleri üzel oluyor ama amfilerinden hiç bir zaman memnun olmadım.ac112 kullanmadığım iin yorum yazmak istemedim ama bu kibrit amfilerin çoğu kullanışsız geliyor bana.yani tube falan hikaye.bence para biriktirip daha adam gibi birşeyler al.1100 lira civarı çok temiz ikinci el blues juniorlar satılıyor.tub etkisini hissedeceğim diyorsan düşünebilirsinz.keza laneyinde bj muadili bir amfisi var (LC15 sanırım VC de olabilir) fx loop olması nedeniyle bjden daha kullanışlı kanımca.yani özetle behringer amfiler pek kullanışlı aletler değil.üzerinde zilyon tane gereksiz dijital efekt var.Tüm zamanların en popüler amfilerine bakarsak (marshall jcm800- laney gh100l v.s.) ne kadar sade oldukları gözümüze çarpar. ;)

halilpazarlama demiş ki:
classic demiş ki:
slm arkadaşlar laney TF50 hakkında ne söyleyebilirsiniz?

tubefusin serisi laneylerin cleanleri gerçekten çok güzel ama drive konusunda yetersiz.ama ikinci el olarak fiyat performans açısından çok hesaplı amfiler.bu amfiyi kullananların genel yorumu mükemmel cleanler (tüm laneylerdeki gibi) ama vasat drivelar.kullanacağın pedallarla uyumunu araştırmanı öneririm.tek başına yeterli bir amfi değil.ama ucuza bulursan kaçırma.biraz avt50 muadili bir amfi.

teşekkürler

halilpazarlama demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
plaROCK demiş ki:
Merhaba, eskiden senin behringer ac 112 ve gx le falan ilgilenmişliğin kullanmışlıgın vardı diye hatırlıyorum :) acaba tavsiyelerin nelerdir, marshall vs30 r den sonra ac 112 ye gecmem nasıl bir fikir, ac 112 hakkında neler söyleyebilirsin
teşekkürler.

genelde vasat amfiler için cleanleri çok güzel ama driveları takviye istiyor yorumu yapılıyor :D benim kullandığım seri gx 212 (2x60 w) serisiydi.yine cleanleri çok güzeldi ama o cüsseye o ağırlığa katlanmaya deymez.behringerin bazı ürünleri üzel oluyor ama amfilerinden hiç bir zaman memnun olmadım.ac112 kullanmadığım iin yorum yazmak istemedim ama bu kibrit amfilerin çoğu kullanışsız geliyor bana.yani tube falan hikaye.bence para biriktirip daha adam gibi birşeyler al.1100 lira civarı çok temiz ikinci el blues juniorlar satılıyor.tub etkisini hissedeceğim diyorsan düşünebilirsinz.keza laneyinde bj muadili bir amfisi var (LC15 sanırım VC de olabilir) fx loop olması nedeniyle bjden daha kullanışlı kanımca.yani özetle behringer amfiler pek kullanışlı aletler değil.üzerinde zilyon tane gereksiz dijital efekt var.Tüm zamanların en popüler amfilerine bakarsak (marshall jcm800- laney gh100l v.s.) ne kadar sade oldukları gözümüze çarpar. ;)
Gönül tabi ister de o amfilerden, para sorunu oldugundan idare etmeyle yetiniyoruz, laney lc serisinin zaten hastasıyım, keşke alabilsem, oldum olası çok sevdim LC serisini laneyin ,benim amfiyi sattıgım gibi kafa kafaya alacagım cünkü ac 112 yi, kendi drive ı ile zaten kullanmam, boostlıcam . Add miniamp ve ya ds-1 keeley mod pedalla ...

Arkadaşlar ben 700-800 lira ya kadar sahnede de kullanabileceğim bir anfi arıyorum. Bu fiyata bir marshall mg almaktansa
*Line 6 Spider III
*Roland Cube 60
gibi modellemeleri olan anfileri düşündüm. Bunlar nasıl anfiler? Line 6 Spider III'ün insane modellemesinin ailecek hastasıyız :) o ayrı.. avt20 alabilirim bu fiyata ancak o da sahne de kurtarmaz diye düşünüyorum. Özellikle Line 6 Spider III çok güzel gözüküyor. Onu daha çok düşünüyorum. Ancak fikirleriniz bildikleriniz benim için önemli teşekkür ederim.

Daha dün kıvılcımda Spider III 75w amfiyi denedim üstünde bir cok amfi modüllemesi mevcut yani kısacası prosessörlü bir amfi. tonları gayet güzel Taniki djital tonlarıda var ama genelde sert tonlarına bakacak olursak dijitalden oldukca uzak. Kullanışlı ve güzel bir amfi Hatta kısa süre içinde satın alacagız inş :)

ya da diyorum birtane pod xt almak daha mı mantıklı? Anfi almanın mantığı nedir? Dijital tonlardan uzaklaşmak belki? Zaten bir processorümüz varsa ozaman neden direk mixere girip sonuç almayalım ki? Pod xt nin çeşitliği kat kat daha iyidir sanırım... Kararsızım nolur yardım edir :)

Bu arada dediğin gibi arnatuile Sert tonlarda üstüne yok! Dediğim gibi INSANE modellemesinin ailecek hastasıyız :)

Sahnede sana insane in gainini kıstırırlar bence :)

Şimdi ilk mesajda sahnede de kullanabileceğim bir anfi demişsin yani sahneye anfi taşıma derdin yok, o zaman dijitale takılmanın da anlamı yok aslında madem insane tonlar arıyoruz randall, bugera, engl marka anfilerin combolarına bakılabilir onlarda da efektler var yeterince...spider ya da cube sadece gitarı ve jackı olan başka hiçbişeyi olmayan müzisyenler için ideal hem prosesör hem anfi gibi...microcube um var spider ı da ciddi denedim her ikisinden de gelecek ton gitar karakteristiğine çok bağlı...300 dolarlık ibanez ile hiç iyi sonuç vermedi ama nette izlersen sağlam gitarlarla sağlam tonlar veriyorlar...

prosesör dersen zoomg9 u tek geçerim hi gain tonlarda ama yinede direk mixere girmeyi önermem...

ya uzun bir süre marshall 100 dfx ile takıldım. Tatmin etmiyor kesinlikle. Özellikle zuhal müzikteki jcm800 ü denedikten sonra :) Gitarım Epiphone Les Paul Standard. Yani Spider III e bunu girecem. Nasıl olur nekadar iyi olur bilemiyorum. Randall 'ın high gain konusunda sağlam olduğunu duydum. Ancak para sanırım ancak rx35dm e falan yetiyor. O da nekadar iyi bilemiyorum. 35 watt sonuçta. Ve de high gain high gain diyorum da. Hadi sakin birşeyler çalalım olayındada yarı yolda bırakmasını istemiyorum tabi. Laney ler ilgimi çekiyor. Onlarda cleanlerde çok iyi gain 'de vasat diye duydum. Ancak marshall mg takıntısını anlamıyorum hiç. Ne buluyorlar o anfilerde... Neyse yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler...

Özet olarak 500-800 fiyat aralığında
Dolu dolu gain alabileceğim cleande de yarı yolda bırakmayacak bir anfi arıyorum :)

Teşekkürler

roland micro cube mi yoksa line6 micro spider mi?

arkadaşlar yardımınızı bekliyrm netten alcam amfiyi kararsız kaldım bulunduğum yerde deneme imkanımda olmadığı için sizlerin yorumlarınıza göre hareket edicem özelliklerinede baktım ama roland 2w line 6.5w, roland micro cube mi yoksa line6 micro sipider mi?

Arkadaslar anlamadigim sey mg serisi hakkinda yazilanlar.Bu ampliyi kullanan gercekten iyi gitarcilar var bir kere soyle bir sey yok ille lambali ampli olacak solid state(transistorlu)ampliler kotu amplilerdir!!Bu kesinlikle yanlis bir vargi.MG hdfx 100 kullaniyorum neredeyse 1.5 senedir sahnede de surekli kullandigim bir ampli ve hic bir zaman beni yari yolda birakmadi ne bir ariza cikardi ne de tonlarinda bir sorun yasadim..Ha sunu derseniz evet bu amplinin tasimasi zor..Ama kafa kabin mantigi her zaman tasinmasi zor bir durumdur.ayrica bir tane marshall 1960 kabin fiyatina bu ampliyi ozelliklede 2 . el olursa kafa ve 2 kabinyle rahatca satinalabiliyorsunuz..Ha yine sunu derseniz arkadasim benim mustakil evim var param var lambali ampliden adam akilli tonlar alabilmek icin volume problemim yok..O zamanda anlarim..Ama lutfen oturup guzelce denememis ya da analog setupla kullanmamis olan arkadaslar kulaktan dolma yorumlar yapmasinlar..

Yukarıda yazdıkların kesinlikle doğru. Çok mantıklı konuşmuşsun. Yanlız şu var ben 5 senedir prova aldığım stüdyoda, Marshall mg100hdfx kullandım. Kullanmak zorunda kaldım. Ancak tonlarından asla çok memnun olamadım. O açıdan söyledim. Amfiye Boss Chorus Ensemble ve Boss Ds2,sd1 bağlayarak analog bir setup ile kullandım. Yani boş bir kulakdan dolma yorum değil. Gerçekten iyi bir amfi değil benim fikrim... Bu arada ritim gitar / solist olan arkadaşın evde aynı amfinin kombo versiyonu var adam bayılıyor amfisine... Zevk meselesi...

Keşke para olsada JCM800 alabilsek. Ama olay o değil ki. 50 watt marshall mg yerine çok güzel 65 watt Laney ler var Celestion hoparlörlü. Randall lar var. Bunları deneyip görmek lazım. MG takıntısını bu açıdan anlayamıyorum. Bir arada herkeste Zoom 505 vardı :D Buna benziyor işte. Arkadaşların bilgilerini fikirlerini almaktı benim tek isteğim. Ön yargılı değilim alabileceğim en iyisi eğer Marshall MG ise ozaman yapacak birşey yok o fiyata....

Merhaba arkadaşlar. Daha önceki soruma aldığım çok iyi öneriler üzerine ikinci sıkıntımı paylaşmak istiyorum...

Yeni bir Amfi almayı düşünüyorum. 50 - 80 Watt arasında, 12" speaker 'a sahip, rock, blues ve rock 'n roll çalınabilecek 700 lirayı aşmayan. Amfi önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada ben bir tane buldum ama deneme imkanım olmadı.

Epiphone Triggerman 60DSP Amfi hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum. Görünüş olarak isteğime uygun görünüyor ama sadece nette satıldığı bir yer bulabildim.

line6 micro spider 6W amfi

http://www.do-re.com.tr/?part=shop&gorev=oku&id=1168&cat=130&sid=276648438

fiyat / performans çok iyi gibi görünüyor. elimde boss ds-2 ve cort x-6 var. bu amfi sizce nasıl? özellikle tapping i öldürmeyen (ki biliyorum bu benim gitarın manyetiklerine ağacına bağlı ama) bir amfi arıyorum aslında. üzerinde bir sürü düğme var :) bikaç fx bile var. çok dijital olmasından da korkuyorum.
yoksa analog setup yapıp amfiyi mi önemsemesem?
çok kararsız kaldım yaa
yoksa gitarı mı değiştirsem.
bir seferde bunlardan sadece birini yapabilirim çünkü :D

silent_assasin demiş ki:
line6 micro spider 6W amfi

http://www.do-re.com.tr/?part=shop&gorev=oku&id=1168&cat=130&sid=276648438

fiyat / performans çok iyi gibi görünüyor. elimde boss ds-2 ve cort x-6 var. bu amfi sizce nasıl? özellikle tapping i öldürmeyen (ki biliyorum bu benim gitarın manyetiklerine ağacına bağlı ama) bir amfi arıyorum aslında. üzerinde bir sürü düğme var :) bikaç fx bile var. çok dijital olmasından da korkuyorum.
yoksa analog setup yapıp amfiyi mi önemsemesem?
çok kararsız kaldım yaa
yoksa gitarı mı değiştirsem.
bir seferde bunlardan sadece birini yapabilirim çünkü :D

Valla spider iyi midir değil midir bilmiyorum ama amfiyi önemsemeyip analog setup yapmak, dandik gitar alıp en pahalı teli takıp iyi sonuç beklemek gibi birşey. Aslolan gitar ve amfidir arkadaşlar. Arasındaki şeylere zamanla öğrenerek girin, paranızı çarçur etmeyin.

telecaster demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. Daha önceki soruma aldığım çok iyi öneriler üzerine ikinci sıkıntımı paylaşmak istiyorum...

Yeni bir Amfi almayı düşünüyorum. 50 - 80 Watt arasında, 12" speaker 'a sahip, rock, blues ve rock 'n roll çalınabilecek 700 lirayı aşmayan. Amfi önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu arada ben bir tane buldum ama deneme imkanım olmadı.

Epiphone Triggerman 60DSP Amfi hakkında bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ediyorum. Görünüş olarak isteğime uygun görünüyor ama sadece nette satıldığı bir yer bulabildim.

2. El fender stage 112 bulabilirsen kaçırma. Aradığın amfi odur. Fenderin diğer transistörlü amfilerine bakabilirsin fm serisi hariç tabi. Eğer 200-300 lira koyabilirsen üstüne blues junior da çok iyi bir seçim olabilir.

Geri