Çilekeş gitaristi ali nin ekipmanları?

'Elektro Gitarlar' forumunda MIMH tarafından 7 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. MIMH

MIMH

54
    0
    300
    arkadaşlar alinin sahnede kullandığı ekimpanlar neler?

2. Sanırım Digitech Whammy kullanıyor, hatta oldukça da iyi kullandığını söylüyorlar Whammy pedalını. Başka bir bilgim de yok kendisi hakkında...

3. Gibson Les Paul Voodoo ve Ibanez RG7321'i var kendisinin.EMG manyetikleri rg'deki.Yakından görmediğim için modellerini bilemiyorum.Ha bu arada sevdiğimden falan yazmıyorum.Rockistanbul 2005'te en ön sırada megadeh izlemek için 11 saat güneş altında beklemiştim.Bu tipleri de en ön sıradan izlemek zorunda kaldım.O yüzden biliyorum.

4. dave i ilk sıradan görmek için ciguli bile dinlerim en ön sıradan 10saat :D

5. Uzun kollu gömlek giydiğim halde kollarım bile yanmıştı 2. derece yanıktı resmen.Banyo yaparken acıdı bir süre sıcak sudan :D

6. ...

7. asıl kendisi nete girse baksa da yerdeki board'un üstündekileri yazsa,gayet fazla sayıda pedal kullanıyo,ama sonuç güzel,grubu da gitaristin tonlarını da beğeniyorum ben.

8. selamlar ben fotolardan gördüğüm kadarıyla yazayım.. fotoları birkaç açıdan inceledim.pedallar: ehx pulsar(tremolo), ehx small clone (chorus), ehx small stone (phaser), boss dd3 (delay), morley bad horsie2 (wah), digitech whammy (octaver),2.digitech whammy (90 model falan sanırım), boss tuner, ernie ball (volume), ehx big muff pi(dist.&sustainer). Gitar: gibson voodoo, ibanez RG7321, mesa boogie triple rectifier kafa ve marshall kabin kullanıyor ve bide mesanın footswitch i var..

9. agmedcaliskan yazmış bende foto ekleyim ozaman.

10. ya bu kadar pedaldan sesi geçirince acaba gitarın sesi bozuluyor mu bozulmuyor mu cidden merak ediyorum... tamam true by-pass pedallar çoğu ama genede bozulur gibime geliyor ama tonlarıda gayet güzel demek ki bozulmuyor...

ulen ne çelişkilerle dolu gereksiz mesaj oldu he... bu saatten kaynaklanan bişi olsa gerek..

11. yok abi bence bozulmaz senin de dediğin gibi çoğu pedal true bypass lı. setuptaki en kötü pedal boss delay (ama sadece true bypass olmadığı için söylüyorum yoksa tonu falan cok iyi) yani nerdeyse hepsi true bypasslı cok sorun olmaz yani kablolar da iyi olmak kaydıyla

12. benim gözüm ekipmandan önce beyaz dona takıldı nedense

13. eyvah eyvah :mrgreen:

14. 2.whammy dediğini yakından görme şansım oldu. digitech xp-100 whammy wah http://guitargeek.com/gearview/106/ bu adreste resminide görebilirsiniz.

15. acaba bizde bulabilirmiyiz xp100 modelini?

16. belki satan biryer vardır fakat şimdiye kadar hiç bir yerde görmedim

17. ah birde dorianın pedalları gorseydiniz:) seyreme fırsatım oldu baya bi agzım acık baktım setup a zaten sırf pedalların aydınlatılasmı ıcın 3 tane calısma masalarına konan ufak lambalardan vardı:)

18. Volume Özel Röportaj

Ali Set-up

Sahne
    Gibson Les Paul Voodoo
    Gibson Les Paul Custom 1980
    Ibanez RG 7321
    EMG 81-7/707 Pick Up'lar

FX Pedals
    Earnie Ball Volume
    Boss DD-6
    Dunlop Crybaby Org
    Morley Bad Horsie 2
    Digitech Whammy 4
    MXR Smart Gate
    EMX Big Muff
    EMX Small Stone
    EMX Small Clone
    EMX Pulsar
    EMX Blackfinger
    MXR Doubleshot
    EHX Micro Synth

Amp
    Mesa Boogie Triple Rectifier

Kabin
    Marshall 1960X2
    Vintage 30 Speakers

Kaynak: Volume Dergisi, Kasım 2005, Sayı:17, Volume Özel Çilekeş Röportajı, Sayfa:25
    ;)

Saygılar...

19. hakkaten güzel set up :) ahh ahh

20. abi bu kadar pedal da abartı gibi geliyo bana ne bileyim. fazla minimalistim galiba.

Bu Sayfayı Paylaş