Tc Electronic Flashback X4 Tone Print Ile Farklı Efektler Kullanmak

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tugrul6733 tarafından 5 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Var olan bir flashback konusu var orda bu soruyu sormuştum cevap gelmedi. Sorduğum abilerime bildirim falan gitmedi herhalde herneyse.

  Merak ettiğim konu ise bir yerde okumuştum bir tane kullanıcı toneprintten bir tane preset mı indirmiş herneyse şuan aleti içinde dört farklı modülasyon pedalı varmış gibi kullanıyorum demişti. Benim de temel olarak delay ve reverb ihtiyacım var. Bu pedaldan böyle şeyler yapabilmemiz mümkün mü? Ne kadar verimli olur aydınlatırsanız sevinirim abilerim
   
 2. İnternet sitesinde farklı presetler mevcut. Çoğunu üstünkörü denedim. Ama 3 farklı delayi önceden ayarladığım için hiç birini kaydetmedim. Uygulama var sitede yükleyip kendiniz istediğiniz efektlerle oynayabilirsiniz.
   
 3. Almayı düşünüyorum pedalı da işte hocam hani delay+reverb ihtiyacımı güzel bir şekilde bu pedaldan karşılayabilirsem çok iyi olur. Deneyebilme imkanım falan da yok pedalı presetleri falan
   
 4. Reverb olayını delay pedalıyla idare etmişliğim oldu. O zamanlar Maxon analog delay kullanıyordum. Josh Smith'in toneprinti spring reverbe benziyor aslında. Youtubedan izleyip karar verebilirsiniz.
   
 5. Peki bu x4 adlı pedalda 4 tane swicht var ya her birine bir efekt atayabilmemiz gibi bir şans var mı? Daha doğrusu mesela hepsini aynı aynda kullanma gibi bir şansımız. Mesela reverb+delay+chourus gibi...
   
 6. x4 denilen alette 4 farklı toneprinti alete kaydedebilirsiniz. 3 farklı preset kaydedip sadece birini kullanabilirsiniz. Yeni çıkarttıkları bir alet var ismi tam aklımda değil onda hepsini aynı anda açabiliyorsunuz sanırım ama tam emin değilim araştırmak lazım. Ben önceden söyleyeyim de aklımda kalmasın, denediğim hiç bir modulasyon preseti ''gerçeğinin'' yerini dolduramaz. Ondan dolayı aklınızda 2 veya daha fazla delay preseti yoksa tavsiye edeceğim bir alet değil. Farklı düşünenler olabilir tabi saygı duyarım.
   
 7. Hee anladım hocam o zaman bu alet benim işimi görmez. Yerini tabiki tutmaz ama ben işte delay+reverb ihtiyacımı bu pedaldan nispeten de olsa karşılarım arada chrous gerekirse yine bundan alırım diye düşünmüştüm. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş