Prs Gitarlar

Hardcore'cular genelde PRSnin stock manyetiğini çıkarıp EMG taktıkları için iyi cıncın çıkıyor.Gibson da aynı şekilde.Bu gitarlarda genelde AlNiCo manyetikler olduğu için sert tarzlar çalıcaksan manyetiği değiştirmen gerekir bence.

prs se var bende tremolo gayet memnunum. clean'de distortion tonlarıda harika klavyede çok rahat hatta bir sorun olmazsa gitarda yeni bir gitar almayı ömür boyu düşünmüyorum öyle diyim :)

Eldrun demiş ki:
Hardcore'cular genelde PRSnin stock manyetiğini çıkarıp EMG taktıkları için iyi cıncın çıkıyor.Gibson da aynı şekilde.Bu gitarlarda genelde AlNiCo manyetikler olduğu için sert tarzlar çalıcaksan manyetiği değiştirmen gerekir bence.

işte abi o durum için ESP Eclipse serisi üretilmiş,stoktan canavar...

Bu arada PRS kendisini tanıdığım kadarıyla Gibson ve Fenderin tam arasında yer alan gitar piyasasının 4 büyüklerinden biri...Esp yide kattım duruma.

Şöyle çok hoş bir hatun var PRS çalan...

http://youtube.com/watch?v=tDhV-xXDWsE&feature=related

Bence bu tonlarda inanılmaz bir gitar;Blues,Jazz,Rock,HardRock fakat Linkin Park , Creed(Mark Tremonti) gibi Nu-metal , Modern metal tonları için ne kadar çoğu bu tarz yapılmış gitardan kat kat iyi ses verse de stok manyetikleri bambaşka bir ton ortaya çıkartıyor.

Bambaşka dediğim Emg81/85/60 larla alıştığım ve sevdiğim Metal ve Rock tonu dışında.

Çok klas bir marka...İnşallah ileride benimde bir PRS'im olur.

soyle bır bakmak gerek ton olarak herbırseyı kullanan opeth in mikaili de bu giarı kullanıorm custom 22 ve 24 ustundekılerın dragon 2 olması lazm ve aldıgı tonlar benı bende alıyoru 3500 dolarım olsa hıc acımadan verebılecegım bır gıtar

ciyzis_kirayzs demiş ki:
soyle bır bakmak gerek ton olarak herbırseyı kullanan opeth in mikaili de bu giarı kullanıorm custom 22 ve 24 ustundekılerın dragon 2 olması lazm ve aldıgı tonlar benı bende alıyoru 3500 dolarım olsa hıc acımadan verebılecegım bır gıtar

To Bid You Farewell'in ortasındaki clean solo tonu PRS deyince ilk aklıma gelen şeydir. Tek kelimeyle mükemmel bir gitar.

cancaliskan demiş ki:
Eldrun demiş ki:

işte abi o durum için ESP Eclipse serisi üretilmiş,stoktan canavar...

Bu arada PRS kendisini tanıdığım kadarıyla Gibson ve Fenderin tam arasında yer alan gitar piyasasının 4 büyüklerinden biri...Esp yide kattım duruma.

Şöyle çok hoş bir hatun var PRS çalan...

http://youtube.com/watch?v=tDhV-xXDWsE&feature=related

Bence bu tonlarda inanılmaz bir gitar;Blues,Jazz,Rock,HardRock fakat Linkin Park , Creed(Mark Tremonti) gibi Nu-metal , Modern metal tonları için ne kadar çoğu bu tarz yapılmış gitardan kat kat iyi ses verse de stok manyetikleri bambaşka bir ton ortaya çıkartıyor.

Bambaşka dediğim Emg81/85/60 larla alıştığım ve sevdiğim Metal ve Rock tonu dışında.

Çok klas bir marka...İnşallah ileride benimde bir PRS'im olur.
hiç sevmedigim clean tonlardan birisi buda :)

jacksonke1 demiş ki:
hiç sevmedigim clean tonlardan birisi buda :)

hangisi? Emg yi diyosan Emg nin cleani yok fakat distortionı gibisi piyasada yok :)

Prs cleani diyosan...ilginç derim çünkü tek geçiyorum özellikte videoda hatunun çaldığı gibi bi tonu...

Custom 24 tanıtımı var youtube de paul reed smith kendisi gösteriyor inanılmaz bir alet...

Guzel yaa PRSler, burda Soundcontrol diye bi dukkan var, gayet buyuk bi dukkan, SE Custom ve SE Singlecut caldik arkadasla cuma gunu 40dk ordaydik yani (en ucuz 2 modeli PRS'in) vallahi ne diyim, SE Singlecut'in koprusu moprusu cok saglam duruyodu, sekli semalide daha hos, Tobacco sunburst rengi var bide of of of, acaip guzel sustain vardi aletlerde (gerci orda hayvani amplar veriolar cal diye, ondan kulaga daha guzel geliyo olabilir) ah yaa paa yok iste... bide yani PRS alsam diyorum acaba o gitarin hakkini verebilirmiyim falan... neyse yaaa dusun dusun boktur i$im :D

SE serisi fena değil aslında. Manyetik modifiyesi yapıp köprüyü orjinal usa köprü ile değiştirip birde schaller locking burgu takılırsa gayet kullanışlı olabilir. Deneyip bi ağacını test etmek lazım tabi. İşcilik önemli. Köprüsüydü manyetiğiydi derken USA'den bile getirtsen 1000$ a mal olur çünkü bir SE sahibi olmak. Değer mi önce bi onu görmek lazım.

Perfectionist demiş ki:
SE serisi fena değil aslında. Manyetik modifiyesi yapıp köprüyü orjinal usa köprü ile değiştirip birde schaller locking burgu takılırsa gayet kullanışlı olabilir. Deneyip bi ağacını test etmek lazım tabi. İşcilik önemli. Köprüsüydü manyetiğiydi derken USA'den bile getirtsen 1000$ a mal olur çünkü bir SE sahibi olmak. Değer mi önce bi onu görmek lazım.

Benim görüşüm SE lere hiç bulaşmayıp , Gibson Les Paul almaya giderken PRS dükkanına cepte 2000-3500usd arası bir parayla uğrayıp Custom 22 yada 24 ü denemektir.

Gerçekten nadide aletler.Abanoz klavye gitar çalmak zaten inanılmaz bir zevk- ki ne yazık ki kendim için konuşuyorum maple ve gülağacından çok farklı bir his. Hele PAF manyetiklerle iç gıcıklayıcı blues , crunchy tonlardan bahsediyoruz. PRS için Fender Stratımı satmayı kafaya koydum sanırsam...OF!

sevmiyorum PRS leri:) haha perese... 3000 dolarım olcak ta elin numetalcisinin çaldığı perese ye vercem parayı hadi opeth de çalıyor ordan karizmayı kurtarıyo biraz... bu butik müzik aletlerine amfisinden gitarına pedalına komple kılım zaten. giderim 3 tane 1000 dolarlık gitar alırım 1 perese alacağıma yihaha üstüme gelmeyin perese sevmiyorum. hatta Pı Ra Sa

elerosse demiş ki:
sevmiyorum PRS leri:) haha perese... 3000 dolarım olcak ta elin numetalcisinin çaldığı perese ye vercem parayı hadi opeth de çalıyor ordan karizmayı kurtarıyo biraz... bu butik müzik aletlerine amfisinden gitarına pedalına komple kılım zaten. giderim 3 tane 1000 dolarlık gitar alırım 1 perese alacağıma yihaha üstüme gelmeyin perese sevmiyorum. hatta Pı Ra Sa

12 tane cort al daha fazla gitar eder.

ya kım bu nu metalcı hardcoreculer bu gıtarı kullanan ben tasaklı adamları bılıorm kullanan opeth santana falan yanı nedır cunkı yanı sırf tanıtım vıdeosunu ızleyıp ozellıklere bakınca bıle ınsannın vay anasını olsa da 3000 dolar alsak dıyesı gelıo

cancaliskan demiş ki:
elerosse demiş ki:

12 tane cort al daha fazla gitar eder.

Doğru söze ne denir :LOL:

LP-Man demiş ki:
Gibson varken ne gerek var.

http://youtube.com/watch?v=DKxycxRuQYs

Bu video izle bak paul reed amca konuşuyor anlatıyor ne amaçladığını...PRS Gibson a göre daha modern ve yenilikçi bir firma. Gibson haklı olarak daha gelenekçi ve daha klasik çizgilerini devam ettiren bir marka. Durum böyle olunca daha kompak modeller üretmiş PRS. Gibson ve Fenderin Reissue stratejisine karşı yenilikçi tavır benim hoşuma gidiyor açıkçası.

Ayrıca açıkçası dön dolaş aynı gitar tonlarını duymak albümlerde beni geriyor artık. PRS li Linkin Park , Creed , Alter Bridge , P.o.d , Santana , Orianthi albümlerini dinleyince , o farklılık hoş birşey.

Geri