Türkiye'de yapılmış en iyi korku filmi ?

Sizcede Türkiye'de güzel bi korku filmi yapılmalı mı ?

• Toplam oy veren
    1,095
Türkiye de kaliteli korku filmi izlemek için daha zaman'a ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Birde eklemek istediğim , gözlerden kaçmayan olay neden her korku filmi yapıldığında çok satsın diye olay çıkıyor.

anarchist demiş ki:
Beyza'nın Kadınları kesinlikle polisiye-gerilim dalında çok başarılı bir yerli yapımdı.
Beklemediğim kadar iyi bir filmdi gerçekten, aşağıd yazacaklarımda meclis dışıdır kendileri;
benim asıl kafamı karıştıran bizde korku türünü besleyecek hatta ve hatta ihraç edilebilecek yüzlerce binlerce efsane, hikaye ve bir o kadar buna müsait yaşanmışlıkla dolu anadolu dekoru varken neden yapılan filmler yurtdışı taklidi ve kültürümüzden uzak duran yapımlar oluyor. büyü filminin yazılış aşamasından itibaren ilgiyle beklemiş ve takip etmiştim ama maalesef senaryonun orjinali yerine yapımcıların isteklerinin yapılması sayesinde hüsran oldu, yeni yapımlardan daha umutluyum diyebilmeyi çok isterdim....

Sanother demiş ki:
benim asıl kafamı karıştıran bizde korku türünü besleyecek hatta ve hatta ihraç edilebilecek yüzlerce binlerce efsane, hikaye ve bir o kadar buna müsait yaşanmışlıkla dolu anadolu dekoru varken neden yapılan filmler yurtdışı taklidi ve kültürümüzden uzak duran yapımlar oluyor. büyü filminin yazılış aşamasından itibaren ilgiyle beklemiş ve takip etmiştim ama maalesef senaryonun orjinali yerine yapımcıların isteklerinin yapılması sayesinde hüsran oldu, yeni yapımlardan daha umutluyum diyebilmeyi çok isterdim....

katılıyorum, sadece köylerde kasabalarda yaşanan cin hikayelerini filan dinleseler bence iyi malzeme çıkartırlar, ben bir çok hikaye dinledim hem de orada yaşayan insanların ağızlarından, anlattıkları olayları yaşadıkları için(veya yaşadıklarını zannettiler,bilemeyiz) öyle bi betimliyolardı ki dinlerken bile korktuğum şeyler vardı...

yapılmalı ama yapılamıyor. birkere türk zihniyetini bırakmak lazım. öyle öcülerle böcülerle olmaz.
ben iletişimde okuyorum ve kendimi geliştirmek için salak saçma filmlerden harika filmlere kadar birçok film izledim. genel iznenimim şu türk korku filmleriyle ilgili. çoğu işin sinemadaki korkusuna kaçmış. sesler efekler falan. ama vcd formatında aynı şey olmuyo.
aslınd ainsanı en çok korkutan şeylerin listesi çıkmıştı. tamam ses ve efekde var ama sırf onlarla olmaz.

birkere konu sağlam olacak sonra senaryo sonra yönetmen sonra oyunculuklar
bunları destekleyen sesler ışıklar efekler ve bol kan :D

bana kalırsa türk korkuların güzel olmayışının bi sebebi oyunculuklardır. ya çok curcunalı yada çok donuk (curcunaya örn=büyü donuğa örn=dabbe)

Ne yazık ki herkeşler 'Dünyayı Kurtaran Adam'ı unutmış.
Oradaki canavarlara insanın bakmaya ködü yetmiyor.(peluş, oyuncak...)
Hele ki animasyonlar; mekiğin içinde Cüneyt alçalmaya başladığında, projektörden yansıyan görüntü sabit kalıyor!

VI269876TW278_250.jpg

dracula istanbul da filmi türk filmleri içindeki en kült olanıdır.bu film tüm dünyada çekilen vampirli filmlere önderlik yapmıştır.ilk olarak bu filmde vampirin dişlerinin sivri olduğu gösterilmiştir ki ondan sonra vampir denildiğinde hepimizin aklına dişleri gelir.ayrıca bir dracula filminde ilk kez erotizm kullanılmıştır ki ondan sonra çekilenlerin hepsinde erotizm vardır.

Korku fimi sevenlere "musallat" filmini izlemelerini tavsiye ederdim. ederdim diyorum çünkü 2007 sonunda sinemada izledim beni çok etkiledi arkadaşlara öve öve bitiremiyorum. Gelin görün ki filmin DVDsi filan çıkmadı daha. Bana olm yerli korku filminin nesinden etkilendin diyorlar ispatlayamıyorum. Hele bir DVD olarak çıksın onlar görecek neymiş bu...

Geri