String Dampener Nedir ? Ne Işe Yarar ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda RainingBlood tarafından 10 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

 1. Bildiğim kadarıyla gitarın üst eşiğe takılıyor . Fakat avantajları ve dezavantajları nedir ? Biri açıklarsa sevinirm
   
 2. Cenk Erdoğan'ndan alıntıdır "o bant gitarin gereksiz tinlamasini engelliyor ozellikle perdesizde diger teller cok titriyor o sebepten onu takiyorum ki azcik sussunlar ve kontrolu rahat olsun diye"
   
  RainingBlood bunu beğendi.
 3. Peki nerden temin edebilrim ? Ya da nasıl yapabilirim ?
   
 4. @novadore

  Satılık - Gruvgear Fretwrap

  Bir kaç gün önce ben de bir adet aldım elden. Kullanışlı güzel bir ürün. Ürün herhangi bir yere takılmıyor. Sapa "sarıyorsunuz", üst eşik üzerinde durmak zorunda da değil, kullanmak için ilk frete alıp iş bitince eşik üzerine kaydıran da var, kayıt esnasında ilk perdeler civarında tutan da...
   
 5. Yabancı forumlarda "Glorified hairband" da deniyor bu merete, telleri susturan kısım gerçekten de saç bandı gibi zaten, ama takıp sökmesinin lastiğe göre çok daha kolay oluşu, velcrolu oluşu, sıkılık ayarının yapılabilmesi vs. nedeniyle parasına değdiğini düşünüyorum.
   
  RainingBlood bunu beğendi.
 6. Bir de EZroll RunBarr isimli bir cihaz var ki hızlı sweep picking alternate picking gibi tekniklerde penanın belli bir tel seviyesinin altına düşmesini engelleyip çalımı kolaylaştırıyor. Penayı bu cihazın üzerinden gerçek anlamda süpürerek geçirip sağ el hareketini kolaylaştırmış oluyor cihaz. Johnny Hiland kullanıyor, pek de güzel kullanıyor :D

  Ahah böyle bir şey:
  [​IMG]
   
  RainingBlood bunu beğendi.
 7. Varsa bir video linkini atabilir misiniz ? Aradım bulamadım
   
 8.  
  inhumanform ve Onur Yahya Öner bunu beğendi.
 9.  
  RainingBlood bunu beğendi.
 10. *Eleman muhteşem çalıyormuş yahu.
   
 11. Yaptığı müzik tarzı nedeniyle eserlerine pek aşina değilim ama çalımını uzun süredir çok seviyorum bu adamın. Çok da sempatik :)
   
  Onur Yahya Öner bunu beğendi.
 12. @novadore den cumartesi bir adet large alacağım kısmetse...bana tapping ler için lazım...bkz andy james...ben tabi 5 te bir hızında yapıyorum tappingleri :)
   
  novadore bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş