Fender Marcus Miller Jazz Bass Modifikasyon

'Bas Gitar ve Ekipmanları' forumunda lalasolla tarafından 1 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba modifikasyon önerileri istemek için konuyu açtım. Bu konuda hiçbir bilgim bulunmamakla beraber , gitarımın preamp den hiç memnun değilim.

  Aşağıda beğendiğim referans tonların linki bulunmakta.Bu tonları yakalayabilmek için gitarımda ne gibi değişiklik yapmalıyım? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.
  06:20 hepsini dinlemek istemeyenler için
   
 2. O bas gitarla bu iki bas gitarının tonunun yakalanması mümkün değil maalesef. Yapıları çok farklı. Evet preamp'ı iyi değildir o serinin, belki dual coil manyetik takarsanız üstteki bas gitara 1 Tık yaklaşabilirsiniz sadece. Nordstrandler güzel olur...
   
  lalasolla bunu beğendi.
 3. Cevabınız için teşekkür ederim. Preamp olarak j retro deluxe ve sadowsky önerileri var yabancı forumlarda. sizin düşünceniz nedir preamp konusunda ?
   
 4. Jretro yu tercih etme sebepleri değiştirmesi kolay olduğu için sadowsky de marcus miller'ın kendi ilk fenderinde kullandığı devre olduğu için. İstediğiniz tonlar için bu devreler olmaz. Jazz Bass tonları için uyar. Dediğim gibi istediğiniz tonları manyetik modifiyesi olmadan o bas gitardan çıkartamazsınız manyetik değişse bile sadece yaklaşabilirsiniz. Karakterleri çok alakasız baslar ;)
   
  lalasolla bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş