Reverb Önemlimidir

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Nicovrobi tarafından 6 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhaba şuan line6 spider 15w amfim var ve Gibson les paul studio gitarım var amfimi satmaya karar verdim birazda param var Blackstar ht1 buldum bütçeme uyan ve birde ht1r buldum ama bütçemi geçiyor 100-150 TL eksiğim oluyor Slash gary moore gibi tonlar istiyorum sizce Reverb çok önemli mi ht1 alsam benim işimi görmez mi ya da laney cub8 işimi görmez mi

2. mtsv

mtsv

170
    130
    1,506
    Eğer çaldığınız odanın ya da mekanın kendi doğal reverb'ü yoksa, tona derinlik vermesi açısından reverb katmak eninde sonunda gerecektir. İmkanınız varsa reverb'lü bir ampli alın ya da daha sonra bir reverb pedalı edinin.

3. Reverb pedalları sanırım biraz pahalı yoksa ben mi yanlış gördüm

4. Reverb önemlidir.Tona can katar.Pedalları 50 tl-900 tl arasında değişen rakamlarda bulunabilir.Soru ekleri ayrı yazılır.

5. mtsv

mtsv

170
    130
    1,506
    Özel el yapımları pahalı ama uygun fiyatlı pedallar da var. Pedalın avantajı, ampliyi alırken illa reverb olmasına gerek olmaması, bir de zevk ve bütçenize göre pedal seçebilmenizdir.

sedef ve OsmanBurak bunu beğendi.
  6. Evde, keyfi sadece çalma amaçlıysa ve delay yoksa, bence elde bulundurmalı. Çok keyif veriyor.

Delay varsa aramam o ayrı. Kayıt içinse ikisi de olmayabilir.

OsmanBurak bunu beğendi.
  7. Sadece evde kullanıcam amfiyi

8. Dijital de olsa amfide iyi bir reverb devresi varsa es geçmemeli. Avantajdır. Ama HT-1 o tip tonlara seni tek başına kesinkes ulaştırmaz. Özellikle solo tonları için kullanacağın booster pedalı da mühim.

Nicovrobi bunu beğendi.
  9. O zaman en basitinden Mooer bile iş görüyor -ben seviyorum-, ancak Fx Loop yoksa drive tonunu amfiden alıyorsan sesler daha farklı gelecektir. O amfide var mı yok mu bilmiyorum ama durum budur. Amfi drive'ı ile çalacaksan, fx loop olsun amfide.

Onur Yahya Öner ve Nicovrobi bunu beğendi.
  10. reverb pedalları çok pahalı ve çok fazla güç harcıyor, bence reverb içeren bir amfi edin.

11. haa reverb baya önemlidir düz ton tatmin etmez seni

sedef bunu beğendi.
  12. Reverb olmalı.

13. Reberb onemli midir..
    Reverb tuşe nin % 70 i dir.

Nicovrobi bunu beğendi.
  14. Çok sağolun arkadaşlarım abilerim biraz daha para bulup reverb ve daha iyi bir amfi alıcam bilgileriniz için herkese teşekkür ederim

15. reverb sanallıktan kurtarır..

16. "Reverb Sucks " der
    Gearmandude..

17. Az yakar çok kaçar Bi pedal bulunabilir ama

18. ms, mooer bir kaç tane ucuz modeller var amfidekileri daha çok beğeniyorum ben

19. Olmayınca kendimi çıplak hissediyorum.

oldiesngoldies, Coder_, wodyy ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  20. Ben de bir soru sorabilir miyim ? Şimdi benim kafa amfi de dijital reverb var. Ben ayriyetten analog reverb pedalı alsam acaba değer mi ?

Bu Sayfayı Paylaş