Gitar Kabini Arka Kapağını Açamıyorum

'Elektro Gitarlar' forumunda Wasp tarafından 22 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Arka tarafı kapalı bir kabim h&k tm112 arkadaki tüm vidaları göktüm ama kapak çıkmıyor nasıç çıakrırım ben bunu?

2. Araya ince bir parça sokup, az bir kanırtma ile kapağı çekebilmen gerek.

3. Yok sanki tutkalla yapıştırmışlar.

4. Bir yerinde vida unutmuş olabilir misin acaba gözünden kaçmış?

5. Baktım tüm vidaları söktüm. İnput output jak vidalarınıda açtım jak soketleriş içeri girdi. O 2 delikten ip geçirdim çekiorum gelmiyor çok enteresan

6. Arka kapağı yavaş yavaş çekiştir. Bir yer mutlaka sabit kalacaktır. O sabit kalan noktaya dikkat et, orada bir numara vardır. Arka kapağın tutkalla yapıştırılması görülen bir olay değildir kabinlerde.

7. in ve out deliklerinden ip geçirip var gücümle çektim anca çıktı. Tolex sıcaktan yapışmış.

hackeiommi bunu beğendi.
  8. Termal tutkal olarak tabir edilen ve 60-80 derece arasıısı ile kürlenen tutkallar mevcut. Deri kaplaması yapılırken bu tip bir tutkal kullanılmışsa kenarlardan taşan tutkallar vidalanan kısımın kasaya yapışmasına sebep olmuş olabilir. Bir saç kurutma makinesi ile arka tarafı ısıtmayı ve @hackeiommi nin dediği gibi birşey ile hafif kanırtarak açmayı deneyebilirsiniz. Birde saçma gelebilir ancak jak girişlerini de söküp tekrar denemenizi tavsiye ederim. Saygılar.

Wasp ve Grundar bunu beğendi.
  9. Geçmiş olsun :)

Wasp bunu beğendi.
  10. Şimdi de hangisi in hangisi outtu anlamadım. Speakera 2 jak girişi var biri out ama hangisine taksam ses var.

Painkiller bunu beğendi.
  11. Speakerin nette bilgisi vardır mutlaka.

12. Hallettim paralelmiş.

13. Açtıom hocam ya dediğiniz gibi olmuş yada kapak ile arka panelin üst üste gelen tolexler sıcaktan yapışmış emin olamadım. Ama az kalsın deliriyordum :D Saolun yardım için.

delfin müzik bunu beğendi.
  14. @hackeiommi yine hızır gibi yetiştin sen olamsan napacak bu forum :)

hackeiommi bunu beğendi.
  15. Est. yahu :)

16. Bu işin aslında bana göre kolayı şu; benimde blackstar kabinimde başıma geldi ve uzun uğraşlar sonucu çıkaramayınca, bende jack giriş panelini söküp oradaki dikdörtgen şeklindeki delikten kavrayarak çekince hemen çıktı. Sizin kabini bilmiyorum tabi ama mutlaka jack girişi için yeri vardır :)

17. Bir in bir out var inden girip outtan çıktım bakır kabloyla onu kavrayıp çektim anca geldi :D

Bu Sayfayı Paylaş