Kaotik

Aikanaro demiş ki:
Önümüzdeki konserler

6 MAYIS ODTU BAHAR ŞENLİÐİ DEMİR DEMİRKAN KONSERİ ÖNCESİ SAAT 18*45 da stadyumda

8 MAYIS GAZİ Ü. M.M.F DE SAAT 19*00 DA

11 MAYIS GAZİ İ.İ.B.F.

17 MAYIS HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİÐİ 84 KONSERİ ÖNCESİ

gerçekleşicektir

arkadaşlar bugun ahmetin kameradan şu hemşirelik konserini izledim kıskandım valla :) : )
bayadır görünmüyonuz..neseki tekrar hareketlenmişiniz..GUMMF de görüşmek üzere..
diğer konserlerde başarılar efem,
sevgi,saygı..

bizde çok özlemişiz sahne almayı arkadaşlar ;) hemşirelik konserinde farkettik bunu :)

bakalım artık elimizden geleni ardımıza koymıycaz ,hepinizi bekliyoruz. En yakın zamanda görüşmek üzere, iyi bakın kendinize :elsallaa

Önümüzdeki konserler

6 MAYIS ODTU BAHAR ŞENLİÐİ DEMİR DEMİRKAN KONSERİ ÖNCESİ SAAT 18*45 da stadyumda

8 MAYIS GAZİ Ü. M.M.F DE SAAT 19*00 DA

11 MAYIS GAZİ İ.İ.B.F.

13 MAYIS ANKARA FEN FAK. YENİ TÜRKÜ KONSERİ ÖNCESİ SAAT 18*30 DA

17 MAYIS HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ BAHAR ŞENLİÐİ 84 KONSERİ ÖNCESİ

gerçekleşicektir

ne küsel... ne küsell... ne küselll... (farkındasınız başka bişi diyemiyorum).. fırtına öncesi sessizlik mi desem o konsersiz zamanlar için ne desem.. sanırım beklediğine değecek izleyicilerin bunca zaman..
Grunge it up!

;) ctesi görüşürüz..

hayatımda duyduğum, uzaktan göremedim ama strat olmalıydı, en kötü strat sesiydi. bu açıdan emeği geçen herkese teşekkür ederim(!)
inanın ki imkanım olsaydı uyarırdım. inanılmaz kötü ses geliyordu vokalistin elindeki strattan. inşallah ileriki konserlerinizde buna dikkat edersiniz, bir lpg-ferrari benzeri olay yaşanmasın, fender'lerin haberi olunca :D

little_wing demiş ki:
hayatımda duyduğum, uzaktan göremedim ama strat olmalıydı, en kötü strat sesiydi. bu açıdan emeği geçen herkese teşekkür ederim(!)
inanın ki imkanım olsaydı uyarırdım. inanılmaz kötü ses geliyordu vokalistin elindeki strattan. inşallah ileriki konserlerinizde buna dikkat edersiniz, bir lpg-ferrari benzeri olay yaşanmasın, fender'lerin haberi olunca :D
aslında konserden önce burak'la konuştuğumuzda bana dedi ki "abi bu amfi hakkında hiç bir bilgim yok inşallah rezalet bi ton çıkarmaz" ama çocuğun korktuğu başına geldi galiba... belki de tele'sinden alıştığı ayarları strata yaptığı zaman söylediğin durum oluşmuştur, gitar yeni, amfi yeni olur böle vakalar...
onun dışında kaotik konseri de bece çok eğlenceliydi, uzun bir aradan sonra tekrar döndüler... güzel oldu...

seyirci ayaklanıp eşlik ettikçe ben sahnedeymişim gibi gaza geldim. hepinizle gurur duydum.

"sorma" ve "yıldızların altında" da seyircinin sesini çarşıdan dinlemişlerdir herhalde, atmosfer gerçekten büyüleyiciydi.

çok daha iyilerini görürsünüz işallah. sizleri seviyorum.

5 dakikalık soundcheck iyle , yerinde durmayan, tabir-i caizse bölünüp duran davuluyla ve 2 saat geç çıkmanın getirdiği stresle aslında bizim hiç te alışık olmadığımız bi konser olmadı ;) Ama dün orda öyle bir seyirci vardı ki sahneye çıktığımız anda bu olumsuzlukların hepsini unuttuk. Bize bu heyecan dolu akşamı yaşattıkları için, emeği geçenlere ve tüm odtü seyircisine teşekkürü bir borç biliriz... Darısı diğer şenliklerin başına :)

stad konserinde gitarın sesinin duyulmamasından mı vokalin surekli detone olmasından mı yoksa davulun kacırmasındanmıdır nedir pek olumlu eleştiri yapamicam. çok duymuştum isminizi stadda otururken kaotik deyince birisi aha dedim sonunda dinlicem bakalım nasıllarmış.. ama ben pek bişey göremedim. özellikle vokalde büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. ayrıca açıkçası okadar piyasa cover yapmışsınız bisürü sarhoş adam var tabiki insanlar sşarkılara eşlik edicek.. vokalinde yapmacık tavırları beni bitrdi zaten (abi süpersiniz yaa.. eyvallaahh sag taraf sol taraf tadında )bi besteye eşlik eden göremedim (buarada çaldıklarınızdan bilmediğimi beste diye adlandırıyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz) okadar büyük sarhoş kalabalığa konser verdiğiniz için çok şanslı olmalısınız çünkü insanların aklında ah ne güzel çoşturdu diye kalıcaksınız. ama ben müzik adına pek birşey göremedim. sert ve olumsuz oldugu iicn cok tepki görüceğimi biliyorum ama birileri sizi pohpohlamaya devam ederse hep böyle kalıcaksınız ve biz napıyoruz lan demiceksiniz... saygılar

birilerinin gitar, davul, vokal duymasına cok sevındım bize nasıp olmadı ;) . Gelipde dınleyen herkese, olumlu ve olumsuz eleştirilerinizi bize iletteniğiniz için tesekkurler arkadaslar.

odtü seyircisi muhteşemdi, çok güzel bir konser oldu..size daha büyük ve daha güzel konserler nasip olur inşallah.. öperim sizleri canlarım benim :)

anc demiş ki:
stad konserinde gitarın sesinin duyulmamasından mı vokalin surekli detone olmasından mı yoksa davulun kacırmasındanmıdır nedir pek olumlu eleştiri yapamicam. çok duymuştum isminizi stadda otururken kaotik deyince birisi aha dedim sonunda dinlicem bakalım nasıllarmış.. ama ben pek bişey göremedim. özellikle vokalde büyük bir sorun olduğunu düşünüyorum. ayrıca açıkçası okadar piyasa cover yapmışsınız bisürü sarhoş adam var tabiki insanlar sşarkılara eşlik edicek.. vokalinde yapmacık tavırları beni bitrdi zaten (abi süpersiniz yaa.. eyvallaahh sag taraf sol taraf tadında )bi besteye eşlik eden göremedim (buarada çaldıklarınızdan bilmediğimi beste diye adlandırıyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz) okadar büyük sarhoş kalabalığa konser verdiğiniz için çok şanslı olmalısınız çünkü insanların aklında ah ne güzel çoşturdu diye kalıcaksınız. ama ben müzik adına pek birşey göremedim. sert ve olumsuz oldugu iicn cok tepki görüceğimi biliyorum ama birileri sizi pohpohlamaya devam ederse hep böyle kalıcaksınız ve biz napıyoruz lan demiceksiniz... saygılar

bu başlıkta zannetmiyorum ki olumsuz eleştiri yaptın diye tepki göresin, yalnız bana kalırsa pek de haklı olmadığın konular var, misal, ordaki seyirci sarhoş diye eşlik etmiş demişsin, acaba insanların sevdiği ya da duymak istediği müziğin bunlar olabileceği hiç aklına gelmedi mi? kaldı ki yıldızların altında ya da sorma gibi şarkılara eşlik etmek için sarhoş olmak gerekmez bence, o tip şarkılara eşlik etmek değil etmemek garip, yine bana kalırsa. kaldı ki sarhoşluk konusunda bana kalırsa sertab erener kaotikten çok daha şanslıydı, umarım izlemişsindir, güruh halinde çıkıp gidenleri görmüşsündür, yani insanlar sarhoşken her türlü müziğe atlamıyorlar, üç gün önce "ben tekno dinlemeye mi geldim" diye giden insanlar dün kalıp eğlenmeyi tercih etti.. beste dediğin şarkı sanırım marilyn monroe'ydu, kargo coverıdır kendisi, gerçekten de pek eşlik eden çıkmadı bana göre playlistte bulunan bir yanlış seçim.

yanlıs anlamıssın sarhoslar eslik etti kısmını piyasa sarkılara cover yaparsan dunyanın en kotu grubu ol eslik edilir demistim.. dusun ki cırtlak sesli bi hatun cıksın baatsın bu dunya desin eslik edilmezmi yine edilir. demek istedigim buydu.. sertap erener konseri de konser degildi zaten ben bişi demiorum ona ama dedigim gibi kaotik bence ovuldugu kadar iyi degil.

Kaotik güzel gruptur yav. Bir kere dinleyerek bunları söylemek yanlış bence biraz. Bence haksızlık etmişsin biraz. Bunun yanında insan olarak da hepsi şeker gibi adamlar zaten. Nasıl denir seviyeli, laçka olmayan diyebilirim, müzik yapan birinde olması gerekn en önemli özellik bence!!. Bu da önemli bir şey. Kaldı ki enstrumanlarına da hakimdir hepsi. Coverlar konusunda haklı olabilirsin. Ama her grubun kendine kalmış bir olay sonuçta ben Kaotik dinlemeye gittiğimde, "Mola" yı veya "Mutsuz" u dinlemekten haz alıyorum.

Her grubun kitlesi dinleyeni, besteleriyle hissettirdikleri farklıdır zaten.

Size bişey öneriyimmi...
1-) Lead gitar sesi hiç ama hiç duyulmuyordu
2-)Ritm gitar sesi öyle bi duyuluyorduki ve ton iğrenç bi şekilde kulağı cırmalıyordu

zaten bunlar bence herşeye yetti .. üzgünüm ama ben ordan kaçtım çünkü gerçekten sesten rahatsız oldum gitar sesi duymuyordum sadece bi cızırtı gelip gidiyoru ... bence soundunuzu kontrol altına alın ve biraz daha eğlencelik bişiler çıkartmaya çalışın ortaya bunların haricinde performans olarak vokal iyiydi başarılar ;)

yazıları okuyunca şaşırdım biraz... eşlik etmeme durumu mu?? sanırım farklı konser kayıtlarını izliorum tekrar tekrar...
sarhoş adamlara çalmak vs ne demektir onu da pek anlayamadım açıkçası, sonuçta sahne alan çoğu grup bar programı yapmıyor mudur?sürekli alkole endeksli olarak seyirciden performans beklenmiyor mudur?
KAOTİK grubu, Ankara'daki sayılı konser gruplarından olmasının yanı sıra doğallıklarından ödün vermeyen kişilerdir..
Sound iyi/kötü olabilir, sahne kurulumunun, teknisyenlerin hataları da olabilir, davulun pedalı dağılmış olabilir, ama bunları yansıtmadan sahnede coşturmaya devam etmiştir bu grup.
yarın gazi üni. müh. mim. şenliklerinde izlemek ümidiyle,
sevgiler ve tebrikler...

Geri