Cin Seddi

ufak bi kaza gecirdim arkadaşlar pazartesi sol kaşımda 3 yerinde dikişler var ama yaralarım baya hızlı iyileşti cuma günü dikişlerim alınacak eğer iyi hissedersem kendimi cuma gelmeye çalışıcam ;) kolay gelsin..

Aaa.. Çok çok geçmiş olsun maresalx. Çok üzüldük. Umarım ciddi bir durum olmamıştır. Hızla iyileşmen dileğiyle. İyi hissedersen mutlaka bekleriz. Bu hafta olmazsa haftaya olsun. Sağlığın önemli tabi öncelikle. Kendine iyi bak. Geçen haftaki desteğin içinde ayrıca çok teşekkürler. Tekrar büyük geçmiş olsun.

pod-xt demiş ki:
Aaa.. Çok çok geçmiş olsun maresalx. Çok üzüldük. Umarım ciddi bir durum olmamıştır. Hızla iyileşmen dileğiyle. İyi hissedersen mutlaka bekleriz. Bu hafta olmazsa haftaya olsun. Sağlığın önemli tabi öncelikle. Kendine iyi bak. Geçen haftaki desteğin içinde ayrıca çok teşekkürler. Tekrar büyük geçmiş olsun.
ne demek abi teşekkür ederim iyi dileklerin için cin seddi'ni ilerde çok iyi şeyler bekliyor garaja her getirdiğim arkadaşım da bunu söylüyor en yakında zamanda çok çok iyi yerlere geliceksiniz...
cuma günlerinin vazgeçilmez grubu ;) bu hafta hepimize iyi eğlenceler dileğiyle (pazar gününden bu mesajı yazıyorum harbi özledim Metallica Evanescence felan dinlemeyi sizden) cuma görüşmek dileğiyle
:elsallaa

herkese merhaba
caner'cim çok sağol düşünmüşsün bizi o da yeter...
maresalx, bu kadar kısa bi zamanda bize gösterdiğin iyi niyet karşısında şahsım adına ben eziliyorum, sana ve arkadaşlarına da çok teşekkür ederiz umarım dediğin gibi olur, ayrıca imzanda grubumuzun ismini görmenin bizim için anlamı büyük sağol sağol sağol :)
ooo :LOL: Bülent'cim seni buralarda görmek ne güzel...Sevindirdin bizi ;)
Görüşmek üzere kendinize iyi bakınız :elsalla

ne demek ;) siz bizi boyle eğlendirdikten sonra herzaman arkanızdayız umarım birgün dileğiniz yere gelirsiniz kimse alınmasın ama bu turkrocktan da çıksa çıksa ancak 10 grup çıkar bunlardan biride sizsiniz arkadaşlar hepinize kolay gelsin...cuma görüşürüz ;)

Garage'da dinledim pek beğenmedim, eylenemedim niyeyse. repertuar sizce de biraz garip değil mi?
bi de klasik hatun vokal sorunu kendi sesi değil de, başka hatun vokallerin taklidi gibi geldi bana,
benim fikrim tabi beğenmek görecelidir.
saygılar...

Ne güzel işte renkli bir repertuar kanımca.Özlem'in taklitleri fazlalaştı diye düşünüyorum ben de nedense? :roll: Uzunca zamandır cin seddi ile coşamadık şöyle.Tadı başkadır onların.Böyle grup ruhu ve sıcakkanlılık açıkçası Ankara'daki grupların çoğunda yok.En kısa zamanda görüşmek üzere.Hepinizi çok özledik... :elsallaa

firenk_sinatra demiş ki:
Garage'da dinledim pek beğenmedim, eylenemedim niyeyse. repertuar sizce de biraz garip değil mi?
bi de klasik hatun vokal sorunu kendi sesi değil de, başka hatun vokallerin taklidi gibi geldi bana,
benim fikrim tabi beğenmek görecelidir.
saygılar...
arkadaşım repertuar senin alışık olmadığın tarzda olabilir ama bizler sürü psikolojisiyle heryerde çalınan şarkıları değil bize yakıştığını düşündüğümüz parçaları seçmeye gayret ediyoruz, bir "stop" bir "alone" çok enerjik olan senin için elbetteki dinlenilmeyecek şarkılar ama ola ki güzel tepkiler gelince bunların barda da çalındığını görüp ekleyenler elbetteki olabilir bu da doğru yolda olduğumuzu gösterir ya da çıkarıcağınız diğer anlamı da "pitch-dark"arkadaşımız anlatmaya çalışmış...
ikinci eleştirin ise "taklit"gerçekten çok kaba bir tabir... Şöyle açıklamaya çalışayım, soprano vokallerin seslerinin birbirine benzemesi normaldir özellikle hiç gırtlak kullanmıyorsan...Bu da temiz bir ses eldesi demektir. Her vokali birbirine benzetmek "kirli"bir yaklaşım. Senin mantığına göre o zaman bütün sopranolar, altolar kısacası büyük orkestralara eşlik eden tüm koristler birbirine benziyor olmalı... Her şarkıyı duyduğu gibi söyleyen biri için söylesen bu düşüncelerini doğru ama olaya böyle yaklaşıyorsan elimden seni ikna edebilmek için istek gelmez...Yurt dışında hiç böyle bir düşünce yok biliyor musun?Yani mesela bir Cranberries söylesem o garip sesleri çıkartmayacağımdan emin olabilirsin.Şarkıları bir "bayan" gibi söylemeye çalışıyorum...Metallica, Iron Maiden'daki gibi... herhalde bunlar gözünden kaçtı...Ben de sana saygılarımı sunuyorum...
Bu arada Cuma 20:30 GARAGE... Görüşmek üzere...

eywallah arkadaşlar ben özür dilerim. küçük bi eleştiriydi
germek değildi amacım. siz öyle diyosanız doğrudur.
aslında haklısın hatun yanlış kullanım ama bayan da değildir kadındır aslı...
kalın sağlıcakla
kolay gele

Cin seddi ahalisi öncelikle uzun zaman oldu, klibinizi ve şarkınızı gerçekten çok beğendim şarkıyı biliyorduk zaten barda da çalıyordunuz ama sizleri orada görmek gerçekten mutluluk verici tebrik ederim, playlist konusuna gelince, gruplar bence dörde ayrılır...
1) Özenle repertuar seçmeye çalışıp yorumlamaya çalışanlar,
2) Şarkının orjinalini bile bilmeden barda bunlar gidiyo diye çalanlar,
2) Gruptan ayrılan kişilerin yeni kurdukları gruplarda aynı playlisti o grupta yürüterek ikiz bir grup oluşturmaları,
3)"aaa bu şarkı tutuyormuş daha önce hiç dinlemedim ama onlar çalıyorsa biz de çalalım" deyip bir grupla bütünleşmiş ve etik olarak çok da hoş olmayıp kendi playlistlerine dahil edenler yani "arakçılar"...(bzk "stop")
müzisyenlikten önce "insan" olmak gerekir, samimiyet gerekir. Nasıl ki bir "glory box"ı zamanında Fungu'da dinlemiş ve sevmişsem ya da "My Way" i Green'den, "stop" ya da "alone"ı sizden dinlemek hoşuma gidiyor ve yavaş parçalara da ağırlık vermeniz hoşuma gidiyor...Böyle kalın...
Özlem seni seviyoruz biz...

ne stopmış arkadaşlar anlamadım ben kim yapmış kim araklamış nolmuş...benim yorumumdan bunlar nasıl çıktı anlayamadım.
ben o şarkıyı severim hatta, ama bildiğim kadarıyla sam brownın şarkısıdır, cin seddi bestesi değil... bu bağlam da isteyen herkes istediği şarkıyı barda çalar bu bir arakçılık değildir bence, zaten piyasadaki gruplar göz önüne alındığında herkes birbirin aynı 100'ü şarkıyı çalıp duruyor.
ama illaki bu bir arakçılık diyorsanız, benim bildiğim ankaranın en eski iron maiden ,metallica söyleyen kadın vokali, kara kedinin Asena'sıdır, bunu nasıl açıklarız???

ohooo bu yazılar başka başka yerlere gidiyor, nasıl böyle söylemler içerisine giriliyor forum ortamında şaşırıyorum ben...
1.si ben yavaş parçalara örnek olarak vermiştim ben o örneği bu kadar mı güç bunu anlamak?soru "playlist biraz garip değil mi arkadaşlar?"idi çünkü... ama bunu geçtik öyle değil mi...yani üstten3. mesajda bu halloldu sanırım...
2. si benim söylemimde "bizden bişey araklamasınlar, çalmasınlar" gibi bir serzeniş yok öyle değil mi. Karakedi'ye nerden geldin ben anlayamadım öyle bi idda mı var mesajımda, karakedi süperdir, Asena tartışılmaz iyidir hepsinden önce bize de zamanında destek olmuştur.Rica ediyorum sanırım bu yazdıklarım çok net, yalın bir Türkçe...

canım özlemcigim senin sözlerin net ve yalın ancak karşındaki sözde akıllı arkadaş yalan...

maksatlı olduğu belli bu biçimsiz adama (adam yani erkek demek, bunuda biliyormuydun "firenk_sinatra" ) ne deseniz boş.
bu sabah aldığı yepyeni gıcır gıcır nickname'i ile önce oraya buraya bir iki mesaj, sonra esas hedefe bi mesaj., bravo. ama ne biçim bi olaysa artık bu sabah isim alıyo ama ilgi süper, aralıksız takip ediyor maşallah, birden sardı heralde site. soru cevap şeklinde bi olaya girme çabası. komiksin ne diyeyim, sanada kolay gele, çünkü gittigin yol oktan bi yol...

pitch-dark, allerji güzel sözleriniz için teşekkür ederiz...özlemin (tüm grubumuzun gözünün bebeğidir kendisi) hassas ruhu üzerine oynanan çürük bi oyun, tutmaz tutmaz :)

Kişisel sataşmaların bir anlamı yok arkadaşlar,biraz daha ozen gosterelim mesajlarımıza. . .
cin seddine başarılar,sizi tekrar dinlemek uzere,kolay gelsin . . .

Phuaaa! bu sabah mı alınmış nick... çok komik beyaf! baltayı taşa vurmak dedikleri bu olsa gerek atalarımızın :) sinirlendirmeyin özlemi!

:dans dun harika bir geceydi sırtım boynum da bana harika bir gece oldugunu soyluyor :D:D:D smoke on the water da davulcu abimiz cok pis gaza getirdi sagolsun,ugur'a zaten soyliycek bişi bulamıyorum,harikaydı..gördüğüm en iyi gitarsitlerden birisi,sesi de guzel bu arada 8) özlem son derece formunda gördüm seni de sesin güçlü veeee de çok hakimsin :tap: sanada soyLedim zati..other guitar da (ismini unuttum cok afedersin :oops: ) her zamanki gibi karizma takıldın 8) ben şarkı soylerken ugur ve ozleme yogunlaştıgım icin fazla dikkat edemedim ama :twisted: :twisted: tek gozume carpan gitar biraz kucuk geliyo abi sana ya :D ( kızmadın umarım :roll: ) ee şey haftaya acaba programa cıkmadan hemen once birlikte bi resim çekilebilirmiyiz ? hepberaber şoyle :oops: umarım kırmazsınız hatıra bi resim olsun istiyorum :)
bu bizizde akşam hepinize kolay gelsin
başarılar :!:
:elsallaa

Geri