Humbucker Yuvasına 2 Tane Single Coil Takmak

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda seyyahemre tarafından 4 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar bildiğiniz üzere PRS in 513 adında bir modeli var ve ben çok beğeniyorum o modeli bileniniz vardır belki ben yeni gitar aldıktan sonra eski gitarımın Humbucker Yuvasına 2 tane strat manyetiği döşemek istiyorum böyle bir şey mümkün mü birisi yanıtlarsa sevinirim.
   
 2. Humbuckerlar hacim olarak biraz daha küçük olurlar, bu sebeple yuvası da daha küçük olabilir ama şansa kalmış bir şey. En iyisi ölçmeniz. Bir şekilde sığıyorsa, humbucker olarak bağlayabilirsiniz. Fakat manyetiklerden birinin ters sarım olması gerek ki gürültü yapmasın.
   
  uvidinli bunu beğendi.
 3. Hayır hocam humbucker olarak değil de 4 tane single coil olarak kullanmak istiyorum
   
 4. Farketmez, humbucker da olsa 4 single gibi kullanabilirsiniz. Önemli olan takmak. Gerisi super-switch, push-pullar vs ile halledilir. Her türlü şablon internet üstünde mevcut.
   
 5. Selamlar kardeşim, yazdıklarıma kızma sakın düşüncelerimi yazma ihtiyacı hissettim. Ben bu şekildeki modifikasyonları ben anlayamıyorum. Eğer single ihtiyaç varsa neden humbucker lı gitar alınıyor ? Özetle gerçek ihtiyaca uygun gitarlar neden en başta tercih edilmiyor. Sonradan single lazım oldu mantığı çokta anlamlı değil, sonradan bir kill switch lazım olabilir, sonradan emg sökülüp sd takılabilir ama humbucker sökeyim single takayım yada buna benzer uçuk düşünceler bana tuhaf geliyor
   
  fingerstyle ve Grimreaper21 bunu beğendi.
 6. Ha böyle bişey yapmışsın, ha humbucker manyetikleri split ettirmişsin? 513ü 513 yapan 5 yollu manyetik swtchi değil, 3 yollu output switchidir.
   
  CAJEMIR bunu beğendi.
 7. Eskiden 513'um vardi. Ona istinaden soyluyorum. Oyle bir sey yapamazsin. Yapma da...
   
 8. Hocam bu benim eski gitarım da boş boş takılıyor öyle bi işe yarasın diye düşünmüştüm manyetiklerini her türlü değiştirecektim. Değişik bişey yapayım diye düşündüm ama sanırım olmayacak.
   
 9. Ben humbucker kullanmak istemiyorum sadece single kullanacaktım ama saçma bişeymiş teşekkür ederim ilginize gene de.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş