Kıraç

kıraç çok tanınmadan önce bizim okula konsere gelmişti hocalar da gitmek mecburi die bizi konsere götürmüşlerdi. ilk iki şarkıdan sonra millet dışarı çıkmak için kapıları yumruklamaya başladı ve kapılar açılmadığı için kapı önünde bi öğrenci ordusu, konser salonunda da kıraçı dinleyen bikaç hoca vardı...

son roportajinda da bu sefer Atena'ya ve Sertab erener'e laf atti . Atena icin geri zekalilar dedi , niye ingilizce soylediler , ozenti rockcilar dedi .
Bu yil eurovisionda turkce olarak temsil edilecegiz . Gitsin de katilsin bakalim ! Arto'yu gecti valla!!! :LOL: :LOL:

biraz fazla basına açıklama yapabilir ama bence işini iyi yapıyor en azından şöyle düşünün çok sağlam bir sound tutturmuş duyunca direk bu kıraç diyebiliyorsunuz bence bu dizi müzikleri yüzünden magazin basını çok soru srup adamın ağzından laf alıp malzeme yapıyor ee tabi oda diğerleri gibi değil acemi düşüyor oltaya bence magazinin gazına gelmeyin kıraç çok saygılı bir insan

Kırac denen şahıs sanırım yeni album hazırlıklarına girişti ki yine sansayonel
bi o kadar da abuk sacma yorumlar yapmaya başlamış yine.okumadım o bahsedilen son roportajı.nereye dokturmus yine o bence onemsiz insan!?
roportajın tamamını okumadan yorum yapmak istemiyorum.
evet sarkıyı duyunca kısa bi sure icinde onun Kırac tarafından yapılmıs oldugunu anlayabiliyorum ancak bu saglam bi soundu oldugundan degil
olmayan melodiden ve Kırac ın o kulaklarımı hatta beynimi tırmalayan sesinden anlıyorum.magazin basını sırf kırac a degil herkese aynı seyi yapıyo
ama hickimse kırac kadar bilgisizce ,onyargılı abuk bi sekilde soylemlerde bulunmuyo.tabii bu arada kendisi oldukca saygılıdır.saygılı olmazmı hic
tanımadıgı kisilere uyusturucu kullanıyo bunlar diyecek kadar saygılı iste.

Bu adam kompleksli biri heralde, önüne gelene hatta hic alakasi olmayan kisilere laf atiyor!Athena ya özenti rockci demis...Allahim sen bu herife akil fikir banada bol bol sabir nasip eyle yarabbim!!!!!

arkadaşlar kıraç ı ne kadar tanıyoruz ki hakkında konuşuyoruz bu onun felsefesi size doğrudur yanlıştır tartışılır... iyi işler yapıyor son albümü de çok güzel farklı çünkü türkiye de ilk defa hücum kayıt yapıldı iyi de yorumluyor ama şu diziler falan cılkını çıkartıyor... son olarak canlı olarak dinledim tam bir fiyaskoydu benim için inanılmaz kötü bir geceydi inanın verdiğim paraya acıdım diyebilirim iki kere gittim üçüncüsü olmayacak kesinlikle...

slm

Kıraç ın müzisyen kimliğini beğeniyordum..Fakat birkaç şarkıdan sonra onun bu kimliğinden çok şüpheleniyorum..Bazı şarkılarda çok alıntı yaptığınıda görüyorum.Buna örnekler verebilirim..

mor_edream demiş ki:
Biraz mutevazilik , biraz seviye ; sarkilarina bir lafim yok ...

Gayet müztevazi bir adam tek sorunu haddinden fazla rockçı..Biz bu adamın rockçılığını eleştiriyorduk düne kadar işte size has rock çı..Sanata medyaya karşı tavrını destekliyorum çok güzel yapıyor..

BLUES01 demiş ki:
mor_edream demiş ki:
Biraz mutevazilik , biraz seviye ; sarkilarina bir lafim yok ...

Gayet müztevazi bir adam tek sorunu haddinden fazla rockçı..Biz bu adamın rockçılığını eleştiriyorduk düne kadar işte size has rock çı..Sanata medyaya karşı tavrını destekliyorum çok güzel yapıyor..

bahsettigimiz seylerle ne ilgisi var.bazı seylere tavır koyması senin acından guzel bisey olabilir ancak onun yaptıgı sey tavır koyma degil ki
reklam amaclı sivridilini gosteriyo.cok iyi tanımadıgı kisiler hakkında
agır ithamlarda bulunup,agzına ne gelirse soyluyo.boyle bir kisilige has rockçı
gibi bi sıfat yapıştırmak oldukca komik olur.zaten has rockçu denen bisey var mıdır?has rockcı ne demektir?medyaya karşı tavır aldıgını soylemişsin hani nerde?bilakis medyayı kendi reklamı için kullanan bi şahıs kendisi.onun yaptıgına gercek anlamda seviyesizlik denir.yani laf soktugu camur attıgı adamlardan biri kalkıp bu insanı ciddiye alır ve haklı birsekilde cevap vermeye kalkarsa Kırac o kişiyi asar mı keser mi?yoksa
sokak kavgası seviyesine mi doner ortam?laf sokusturdugu insanlar da
durumun farkında olsalar gerek cevap vermiyolar.en azından ben cevap veren birini duymadım.bence kaale almamakla en iyisini yapıyolar.

muzigine laf atmadim hic ama o yorumlari en azindan ifade uslubu tartisilir ...Htirlatirim Duman icin esek gibi aniriyor dedi ...denmez hele televizyonlara , magazinlere ...

Burzum_ demiş ki:
iyi muzısyen..nede olsa cahıt berkay ogrencısı..

ya aslinda iyi muzisyen ama biseyler eksik onda .Zagada rahmetli Cem Karaca onu begendigini soyledikten sonra cok sisti ...ondan once boyle konusmuyordu bu seklide (gibime geliyor )...
Ne olursa olsun ben onun elestiri yaparken ki basladimi bi suru isime takiliyor , ifade uslubunu yanlis buluyorum...

mor_edream demiş ki:
muzigine laf atmadim hic ama o yorumlari en azindan ifade uslubu tartisilir ...Htirlatirim Duman icin esek gibi aniriyor dedi ...denmez hele televizyonlara , magazinlere ...

Valla bence de anırıyor...Ha bu gibi eleştirileri ben vatandaş olarak yaparım,ama bir sanatçı olarak o yapmamalı dersen,sana saygı duyarım...Ama mesela bu üslup beni hiç rahatsız etmiyor,niye etsin ki...Ne düşünüyorsa söylemiş,bırakın da bazı şeyler söylenebilsin...KIRAÇ''ın ürettiği işler,size onun kişiliği hakkında ipucu sunamıyorsa,zaten hiç uğraşmayın,çünkü bir iki röportajda söylediğine bakarak yorum yapılmasındansa,hiç yapılmaması yeğdir...Kıraç reklama ihtiyaç duyan biri de değildir,müziklerini reklam yaparak dinleten biri olmamıştır çünkü hiç...

Çok ortadan girdiğimi biliyorum ama Kıraç için şunları söyleyebilirim; sesiyle kulaklarıma zarar veren, rocker'ım diye geçinip deri mont giymekten başka birşey yapmayan bir kişi bence... Turkrock.com'da adının niye geçtiğini hala anlamış değilim... Bu kişiden rakçı( ! ) diye bahsediliyor ama eline gitar alıp arasıra "jın-jın da jın jın" yaparken davulcu crash'e asılınca rock müzik olmuyor... Kusura bakmayın ve lütfen unutmayın bunlar benim düşüncelerim...

bir kaç şarkısı dışında hiç dinlemedim kendisini.. kulağımı tırmalıyor sesi.. zaten ilginç ilginç klipler çekiyor.. sanki türk filmi falan yapıyor.. beğenmiyorum ...

kendisini reklam yaptığı düşüncesine katılmakla beraber,sesinin harika olduğunu söyleyebilirim.kendisini canlı dinleme fırsatı buldum.adam detone nedir bilmiyor valla! sesi cd dekinden daha iyi çıkıyor.ben bunu gördüm bunu söylerim....klipleri rezalet,bu konuda haklısınız....

erkandalf demiş ki:
mor_edream demiş ki:

Valla bence de anırıyor...Ha bu gibi eleştirileri ben vatandaş olarak yaparım,ama bir sanatçı olarak o yapmamalı dersen,sana saygı duyarım...Ama mesela bu üslup beni hiç rahatsız etmiyor,niye etsin ki...Ne düşünüyorsa söylemiş,bırakın da bazı şeyler söylenebilsin...KIRAÇ''ın ürettiği işler,size onun kişiliği hakkında ipucu sunamıyorsa,zaten hiç uğraşmayın,çünkü bir iki röportajda söylediğine bakarak yorum yapılmasındansa,hiç yapılmaması yeğdir...Kıraç reklama ihtiyaç duyan biri de değildir,müziklerini reklam yaparak dinleten biri olmamıştır çünkü hiç...

Kendini birsey sanan bir insan ...Uretebilir ama bu sadece uretim-tuketim meselesi degil...Duman' a gelince bence Kaan 'in sesi Kirac'inki ile karsilastirmayacak kadar guzel ve samimi...Roportajlarda ahkam kesip insanlari yerden yere onyargiyla ( cunku sadece cile bulbulu dinlemis , duman hakkinda bisey bilmedigini kendisi soyledi )yerden yere vuracagina adam gibi onun yani Kaan'in karsisinda yuz yuze soylesin . yapmadi ...Kirac'i sevmiyorum cunku kendini begenmis , bir kac sarkisi guzel ama onlari bile dongesel buluyorum.hep ayni.

Geri