Kıraç

aslında kıraç çok yetenekli ve çok iyi bir insan.her ne kadar pek tutmasamda bazı hareketlerini ve müziğini değerli bir müzisyendir.kıraçın hayatını anlatan bir kitap var. eminim onu okuduysanız veya okursanız ona biraz hak verirsiniz yaptığı çıkışlar konusunda.kıraç çok zor koşullar altında tırnaklarıyla kazıyarak bugünlere gelmiştir.kitabı okudum ve helal olsun dedim bu adama.

Başlık konuyla alakasız mesajlar ve forum kurallarına uymayan mesajlardan temizlenmiştir.Lütfen forum kurallarını okuyunuz ve uyunuz...

ya abicim ceza nın kıraç a nasıl sövdüğünü gördünüz mü ya!geçen bi progranda gösterdi şok oldum ama adam aranmış valla yok hepsi esrar çekiyo falan ne hakla söyleyebilrki böyle bir şeyi?

adam ona buna laf atacagına biraz muzik yapsa daha ii olcak. ona ne desem,sunu nasıl kızdırcam die dusuncene biraz daha ii muzik nasıl yaparım die dusunse en azından saygı duyarım. adam eurovisionu demir demirkan gibi bi adam kazandıysa bn dunyayı yerinden oynatırım demisti. sen kimsinki bildigin iki akorla demir demirkana laf atıosun!

ya millet geçen de türk sanat müziğine laf etmiş zırvalamış bu adam iyice ya! 'türk sanat müziği ilkel bir müziktir aşağılamak istemiyorum' demiş sapıttı bu adam senin ne haddine o kadar büyük kültür mirasına laf atmak...

cazanın kıraça söyledikleri

''Lan kıraç,toprak hiç para eder mi?
lafını bilmeyen it bu rapi yer mi?
Kıraç bir dünya hiç demek
Öküz gibi anırıp ayı gibi geğirmek
G*TÜNÜ S*KİM KIRAÇ''

Rockcı Kıraç

premature_boy demiş ki:
bu herif rock yapıyorsa serdar ortaç da hardcore yapıyor :)
Rock nasıl yapılır arkadaşım teknik olarak anlatır mısın bana?
Ben bir türlü anlayamıyorum. Bir forumda okumuştum.Anadolu Rock yapanlar için"Bunlar rock ritimleriyle altada bir distortion
gitar koyuyorlar rock yaptıklarını zannediyorlar" diyordu bir arkadaş. Neye göre rock değilki bu
senin bir kıstasın mı var yada rock ölçer bir cihazın mı? İlla rock olması için ezgilerin batı formunda mı
olması gerekiyor yada başka bir şey mi gerekli. Müzik öyle bir derya ki kimse bunu kafasına
göre kısıtlayamaz.Pentagram, büyük sanatçı Aşık Veysel'in türküsünü rock tarzında yorumlamadı mı. O zaman
bu rock oluyorda Kıraç'ın, Kekilli'nin, Haluk Levent'in... yaptıkları neden rock olmuyor. Neden kültürünü
aşağılamanın ,eleştirmenin prim yaptığı bu dönemde sırf kendileride bu primden pay alma uğruna
yapmacık,sahte eleştirilerde bulunurlar. Ben desem ki Kıraç rock'ın en babasını yapıyor.
Yapmadığını bilimsel olarak kim ispatlayabilir?Bu sadece sevip sevmemeye bağlı bir olay.Belki bunu eğer bilgin varsa tabii
teknik açıdan kayıt kalitesini eleştirebilirsin, aranjesini eleştirebilirsin veya yorumunu eleştirebilirsin.
Ama tutupta bunlar rock mı yapıyor diyemezsin bunu kimse diyemez.Sonra bunu söyleyenler müzik adına
ne yapmışlar ki. Gerek icra edenler gerekse eleştiri bakımından.Anadolu rock yapanları sevmeyebilirler ama
sahte , yapmacık eleştirilerde bulunup kompleksli dinleyici tavrından uzaklaşsınlar bence.

cogu kisi her ne kadar begenmese de bu adami, ben hayran olacak kadar olmasa da severim...tarz olarak daha ağır müzik dinlediğim için..ama yabana da atmayalım istedim forumlar arasında görünce.. turkiye`de bu tur muzik yapan kisilere ihtiyac vardir...zaten bir albumdeki sarkilarinin yarisi populer olur; diger yarisi da en az populerler kadar basarilidir. ;)

Kıraç a laf yok abi. Üstüne tanımam. Efendi ve kaliteli bir müzisyen. Eleştirirken biraz daha dikkat lütfen.

keynan2727 demiş ki:
Kıraç a laf yok abi. Üstüne tanımam. Efendi ve kaliteli bir müzisyen. Eleştirirken biraz daha dikkat lütfen.
kıraçın efendi olmasını nerden çıkarabiliyorsun anlamadım...tamam magazin gündemlerinde adı geçmiyor olabilir kendini ön plana çıkarmak için tv.deki maymunlar gibi çırpınıp durmuyor olabilir...ama bu onun efendi olduğu yada kaliteli bir insan olduğu anlamına gelmez...ben sevmesemde artık dünyanın kalitesini kabul ettiği bi sanatçı olan tarkanın sesinin iğrenç olduğu konusunda açıklamalarda bulunmuştu...kıraç kimki bunları söyleyebiliyor...ceza ya tüm kalbimle katılıyorum

keynan2727 demiş ki:

Efendi :!: :?: Evet o kadar efendi bir şahıski kendisi muhabirlerin tarkan hakkında neden öyle konuştunuz sorusuna tarkanın a..ına koyayim diyebiliyor.Bumudur efendilik?Biraz önce televizyonda gördüm şok oldum yaa bu ne cesarettir yani sonrada kalkıp şu böye alkol kullanıyor bu böyle onu bunu kullanıyor sağlıklı bir beyni olan insan bunları söylermi yazık bu adamın müziğine saygı gösterip onu seven insanlara...

2 gün öncede star televizyonunda gece haberlerine konuk olmuştu ordada ismail türütle aralarında bir tartışma yaşandığını anlatmıştı...Efendi canım bizim kıraç...Sataşmaz kimseye geçiniz....

Geri