Bias Hakkında Yardım

Arkadaşlar merhaba, forumda ilk günüm o yüzden hatalar yaparsam kusuruma bakmayın.
Bu gün Roland quad capture ua 55 ses kartı aldım ve bu ses kartına tonlarımı ipaddan koymayı düşünüyodum. Neyse işte gitarı ses kartına inputtan bağladım, sonra ipadı ses kartının output girşine taktım ve biası açtım. Fakat sadece ses kartının kendi clean tonunu alabiliyodum yani ipaddan birsürü pedalı açtım kapadım falan ama hala normal gitarın kendi sesi vardı sadece ( preamp deniliyor galiba ).

Ne yapmam gerekiyor bu bias, jamup tarzı programları kullanmam için ? İyi bir ses kartı aldığım için irig ve apoge jam falan almama gerek yoktur diye düşündüm ama galiba gerek var ?
Lütfen yardımcı olun arkadaşlar hevesim kursağımda kaldı. Sağ olun şimdiden

Arkadaşlar merhaba, forumda ilk günüm o yüzden hatalar yaparsam kusuruma bakmayın.
Bu gün Roland quad capture ua 55 ses kartı aldım ve bu ses kartına tonlarımı ipaddan koymayı düşünüyodum. Neyse işte gitarı ses kartına inputtan bağladım, sonra ipadı ses kartının output girşine taktım ve biası açtım. Fakat sadece ses kartının kendi clean tonunu alabiliyodum yani ipaddan birsürü pedalı açtım kapadım falan ama hala normal gitarın kendi sesi vardı sadece ( preamp deniliyor galiba ).

Ne yapmam gerekiyor bu bias, jamup tarzı programları kullanmam için ? İyi bir ses kartı aldığım için irig ve apoge jam falan almama gerek yoktur diye düşündüm ama galiba gerek var ?
Ses kartının ipad ile çalıştığına dair bir bilgi var mı elinde ?

Bunu i pad e nasıl bağladınız? Output demişsiniz ama normalde USB girişinin cihaza girmesi hereklidir. Bu kartın Di-box özelliği var dolayısıyla ona göre bir bağlantı yapabilirsiniz, zaten i pad bias gibi programlar ses kartı gerektirmiyor. Ses çıkışını cihazdan mı ses kartından mı almaya çalışıyorsunuz ? Yaptığınız bağlantıyı mümkünse şema olarak paylaşın çözüm bulalım :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu i pad e nasıl bağladınız? Output demişsiniz ama normalde USB girişinin cihaza girmesi hereklidir. Bu kartın Di-box özelliği var dolayısıyla ona göre bir bağlantı yapabilirsiniz, zaten i pad bias gibi programlar ses kartı gerektirmiyor. Ses çıkışını cihazdan mı ses kartından mı almaya çalışıyorsunuz ? Yaptığınız bağlantıyı mümkünse şema olarak paylaşın çözüm bulalım :)

Amacım ipadden gitar tonu alıp bilgisayardan ses kartı ile temiz ve profesyönel bir kayıt yapmak hocam
Lütfen yardımcı olurmusun yapamıyorum

Aslinda işi bilen arkadaşlar bir youtube videosuyla bias anlatimi yapsalar. Bağlantı ayar vs. çok hayır duası alırlar:) En azindan desktop sürümü için. ingilizcemiz yeterli seviyede değil. Şu 3 ana baslik;
Program kurulumu
Ses kartina biasi nasil tanitacagiz,
Cubase ile nasil kullanacagiz

Amacım ipadden gitar tonu alıp bilgisayardan ses kartı ile temiz ve profesyönel bir kayıt yapmak hocam
Lütfen yardımcı olurmusun yapamıyorum

Ne yapmak istediğinizi kendiniz bile anlamamışsınız sanırım. ilk mesajınızla şu yazdığınız çok farklı şeyler. Yardım istediğiniz meseleyi sakin kafa ile bir toparlayın net birşey ortaya koyun önce .

Son düzenleme:
Ne yapmak istediğinizi kendiniz bile anlamamışsınız sanırım. ilk mesajınızla şu yazdığınız çok farklı şeyler. Yardım istediğiniz meseleyi sakin kafa ile bir toparlayın net birşey ortaya koyun önce .

Hocam ilk yazdığımda nasıl ipadden ton alırım diyordum sadece nasıl kayıt yaparım demeyi unutmuşum. Kısaca durumu anlatayim
Ses kartını kayıt yapmak için aldım ve tonlarımı da ipadden alırım diye düşünüyordum fakat yanılmıyorsam quad capture ile ipad bağlanmıyor. O yüzden bende biası internetten 160 dolara satın alıp kayıtlarımı bilgisayardan yapmaya karar verdim. İpad i sadece bir yere gidip bişeyler çalmak istediğimde pedal olarak kullanıcam ve bunun içinde apoge jam veya irig alıcam. Kendi sorunumu çözdüm aslında :) Sadece bir şey sormak istiyorum, biası satın alıp indirdikten sonra hangi program ile kayıt yapıcam ve hangi ( output, input vs vs ) girişini nereye bağlıcam ? Yanlış bağlantı kurarsam karta zarar gelir diye yapmıyorum. Bide bu biası satın aldıktan sonra pc değiştirsem bile aynı steam gibi istediğim kadar indirip silebilirmiyim ?
Not : Positive grid sitesinden bedava BİAS pedal distortion buldum, bias fx kadar güzel değil ama 160 doları toparlayana kadar yeter diye düşünüyorum.

Şimdi son mesajınıza göre Daw programı kullanmaktan, VST tanımlamaktan, Kayıt ve Ses kartı setup u kurmaktan bahsediyorsunuz. Çok geniş mevzular bunlar daha önce daw ve VST kullanmadıysanız iki satırla anlatılabilecek şeyler de değiller. İlgili konular forumlarda çok yazıldı anlatıldı. Arama yaparsanız işinizi daha çabuk görecektir.

Son düzenleme:
Şimdi son mesajınıza göre Daw programı kullanmaktan, VST tanımlamaktan, Kayıt ve Ses kartı setup u kurmaktan bahsediyorsunuz. Çok geniş mevzular bunlar daha önce daw ve VST kullanmadıysanız iki satırla anlatılabilecek şeyler de değiller. İlgili konular forumlarda çok yazıldı anlatıldı. Arama yaparsanız işinizi daha çabuk görecektir.

Hocam saatlerdir bakıyorum ama tam net bir cevap bulamadım yani herkes farklı şeyler sormuş

Elimde roland quad capture ses kartı, güzel bir ses sistemi, kulaklık ve bilgisayar var

Cubase 5 programı indiricem ve bias fx pro satın alıcam

Şimdi kısaca özet geçerek anlatma imkanınız var mı ? Çünkü gerçekten dediğiniz gibi çok karışık.
En azından sadece bias fx proyu nasıl kullanıcağımı yani ses kartının hangi girişine neyi nereye bağlıyacağımı söyleyebilirmisiniz ? Ve herşeyi bağladıktan sonra programı nasıl kullanacağımı ? Çok detaylı anlatmanıza gerek yok sadece özet geçerek anlatırsanız zaten ben kendim devamını deneye deneye bulurum. Bide mesela kayıt yapmadığım zamanlar sadece çalıcağım zamanlar ses, roland quad capture den mi çıkıcak yoksa bilgisayardan mı ? Yani roland quad capturün kulaklık girişine 60wattlık hoparlörümü bağlayınca ses ordan mı çıkıcak ? Kusuruma bakmayın çok soru sordum. Sağ olun şimdiden

Son düzenleme:
İlk demo albüm kayıtlarımı 2002 yılında kendi başıma yaptım. İnternete bile 128k dial-up modem ile bağlanırdık. İhtiyacım olan tüm bilgiye o zamanlar o sayede ulaşmıştım. Şu an elinizin altında bir okyanus var. Yeni nesil çok mu sabırsız ?, Araştırmak mı zorlayıcı ?

İlk demo albüm kayıtlarımı 2002 yılında kendi başıma yaptım. İnternete bile 128k dial-up modem ile bağlanırdık. İhtiyacım olan tüm bilgiye o zamanlar o sayede ulaşmıştım. Şu an elinizin altında bir okyanus var. Yeni nesil çok mu sabırsız ?, Araştırmak mı zorlayıcı ?

Anlamak için 200 tane farklı konuya girmem gerekiyor ama siz kısaca özet geçseydiniz çok daha kolay olurdu zaten rica etmiştim
Neyse anlatmanıza gerek yok !

96344 eklentisini görüntüle Arkadaşlar bi yardımcı olun biası kullanamıyorum. Roland quad capture ses kartım var. Tüm ayarlarını düzgün yaptım ama gitarın sadece kendi sesini alıyorum hoparlörden ( Ses kartındaki preamp galiba ). Gitarı çaldıkça uygulamada yani biasta sesi aldığını görüyorum hatta delay açınca sesin daha uzun gittiğini görüyorum ama sesi ben alamıyorum sadece görüyorum. Bi yardımcı olun lütfen

96344 eklentisini görüntüle Arkadaşlar bi yardımcı olun biası kullanamıyorum. Roland quad capture ses kartım var. Tüm ayarlarını düzgün yaptım ama gitarın sadece kendi sesini alıyorum hoparlörden ( Ses kartındaki preamp galiba ). Gitarı çaldıkça uygulamada yani biasta sesi aldığını görüyorum hatta delay açınca sesin daha uzun gittiğini görüyorum ama sesi ben alamıyorum sadece görüyorum. Bi yardımcı olun lütfen

output kısmı quad capture yazıyor. Demek ki quad capture'a bağladığın hoparlör ya da mikrofonlara gidiyordur ses.

Geri