Dağılın Beyler :)

Bu arkadaşın bir kaç videosu daha var. Evinin girişine bir hamak kurmuş, bohemian stili takılıyordu. Şapkasını da takmış. Eski ispanyol sömürge kültüründen kalmış, zaman içinde bohemian guitar style evrimleşmiş bir durum. Böyle mi olmuş bilmiyorum ama bana böyle gibi geldi. Adamdaki keyif, dünya'daki hiçbir canlıda yoktu. Ritmi kendi tutuyor, ritm gitar yine o, solo gitar yine o :) 40-45 dk stilini en ince detayına kadar anlatan videosu vardı. Youtube mu facebook sayfası mı bilmiyorum ayrıca online dersler de veriyormuş. Jimmy page tarzı bir stili var. Amerika'daki bir çok kişiye ilginç gelmiyordur da ben beğenmiştim. İnsanın, istanbul'daki hayat kaosundan gına gelince, ülkenin yazın kurak kışın soğuk uçsuz bucaksız bozkırlarına gidip takılası geliyor yani :) Muğlanın bazı kısımları, kapadokya'nın hala insan görmemiş yerleri varsa oralar, konya'nın insandan uzak kısımları-düz arazileri, Urfa'nın yine bozkırları filan. Ama, Türkiye için mümkün mertebe dağın başı çobanın bile gelmeyeceği yerler olmalı. Hem güvenlik hem rahatlık açısından.

He bu tarz size bir miktar hafif kaçmışsa, yanınıza bir adet 100 watt jcm 800 ve 1 adet 4x12 kabin alıyorsunuz tamamdır. Maddi duruma göre kabinleri çoğaltabilirsiniz.

Bu iki tarz da bizim bozlak kültürü-bağlama-bozkır ilişkisine benziyor gibi. Bozkır, sanırım adamın ruhuna işliyor.

Geri