Gibson Les Paul Ölçüleri

Merhabalar herkese.

Elektro gitar yapımıyla ilgilenmeye başladım son 2 aydır. Bu konuda da tüm kaynakları inceledim elimden geldiğince fakat başlıkta da belirttiğim gibi Gibson Les Paul e ait ölçüleri bulamadım. Elimde Epiphone Special 2 var ama bu gitar galiba normal Les Paul lerden küçük o yüzden bundan yararlanamıyorum. Şimdiden yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum :D

Nasil arastirdiniz?

En basitinden basliga yazdiginizi Google'a yazdiniz mi? Ilk sayfa sonuclarinda, eski bir forumda konusulan dosya formatlarini, plan websitelerini gordunuz mu? Hadi bunlar Turkce, Ingilizce yazmiyorum bile, milyar tane sonuc cikar.

Gercekten anlamak cok guc.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hiçbirinde tam kaynak ve değer yok. Tamam bazı örnekler tam fakat ölçekli şekilde olanlarını forumlarda sordum bunların ölçeklerini nasıl hesaplarım diye. Ölçeklerin hatalı olduklarını söylediler. Les Paul Custom buluyorsunuz sap ölçüleri yok. Traditional buluyorsunuz gövde ölçüleri yok. İşe dışardan bakmak basit fakat ayrıntılarda iş karışıyor.

Guthrie Govan Signature'in su an CAD cizimini goruyorum. Firebird'den 59'a kadar onlarca Gibson ve Epiphone da var. Siteyi de yazmiyorum cunku arayinca ilk sirada cikiyor. CAD dosyasinda olcu yok demeyin cunku onun amaci olcu. Neyse, daha fazla yazmiyorum. Durum ortada.

Hiçbirinde tam kaynak ve değer yok. Tamam bazı örnekler tam fakat ölçekli şekilde olanlarını forumlarda sordum bunların ölçeklerini nasıl hesaplarım diye. Ölçeklerin hatalı olduklarını söylediler. Les Paul Custom buluyorsunuz sap ölçüleri yok. Traditional buluyorsunuz gövde ölçüleri yok. İşe dışardan bakmak basit fakat ayrıntılarda iş karışıyor.
Buyrun bu sitede her türlü gitara ait ölçüleri ve CNC için CAD çizimlerini satıyorlar.
Georgia Luthier Supply, Quality Guitar Plans, Tools, And Building Materials
http://www.stewmac.com/How-To/Blueprints_and_Plans/Building_Electric_Guitars_Book_and_plan.html
Burada da PDF halinde beleşleri var:
Free Guitar Plans Download
Bu konuda tüm kaynakları incelediğinizi söylediğinize göre de bundan sonra başka birşey sormamamız lazım :)

Geri