Bigsby Tremololar Hakkında

Merhabalar. Bildiğiniz üzere Bigsby, tremolo köprüler üreten bir firma. Bence ürünleri çok hoş duruyor. Özellikle de hallow body, single cut ve SG lerde çok güzel oluyorlar.
gblpb3voebbg1-xl-02.jpg

Siz ne düşünüyorsunuz? Fiyatları 300- 400 TL civarı sanırım. Sizin de görüşlerinizi almak istedim:)

Dosyalar

• images (1).jpg
    images (1).jpg
    11.8 KB · Gösterim: 219
  • Screenshot_2017-02-25-16-22-32_1.jpg
    Screenshot_2017-02-25-16-22-32_1.jpg
    58.8 KB · Gösterim: 354
  • gblpb3voebbg1-xl-02.jpg
    gblpb3voebbg1-xl-02.jpg
    43.6 KB · Gösterim: 328
  • Screenshot_2017-02-25-16-22-51_1.jpg
    Screenshot_2017-02-25-16-22-51_1.jpg
    69.8 KB · Gösterim: 260
Ben kullandım bir süre gerçekten insana güven veriyor kullanırken :D ama floyd kadar yukarı veya aşağı inmiyor kol. Hareketi kısıtlı. Bir de bazen teller tam yerine oturmuyordu. Bızlama oluyor sonra ama çok minimal anlaması zor oluyordu. Floyd tabi daha yakın teknoloji ama ben sevmiştim güzel oluyor bigsbyler
Edit: Birde tel değişimi çok basit sabit köprü gibi o yüzden floyd ile uğraşmak istemeyen veya sürekli akord düzeni değiştiren kişiler kullanabilir.

hocam kusura bakmayın ama bu konuda kimsenin görüşünü almanıza gerek yok herkse zaten görüşünü bir sürü konuya yazmış yabancı forumlarda da belirtilmiş bu sefer gerçekten de aramamışsınız

Hocam görünüş değil, tamamiyle merak ettiğim bir sistemdi. Bu arada herkese teşekkür ederim cevabı için? Cidden nasıllar? Kullananlar memnun mu?

Yahu bırakın şu ıvır zıvır ayrıntı işleri, oturun gitar çalın, çalışın. Sen daha yolun başındasın. Daha açıkçası, Bigsby senin neyine? Hele bir tuşeni, vibratonu, bendini oturt önce. Belki zamanla başka tip gitarlara döneceksin. O zaman ne işine yarayacak Bigsby?

Konuya gelince, araştırmadığın da belli. Yoksa yukarıdaki soruyu sormazsın. Konu ile ilgili bilgiler gerekli forumlarda var.

Yahu bırakın şu ıvır zıvır ayrıntı işleri, oturun gitar çalın, çalışın. Sen daha yolun başındasın. Daha açıkçası, Bigsby senin neyine? Hele bir tuşeni, vibratonu, bendini oturt önce. Belki zamanla başka tip gitarlara döneceksin. O zaman ne işine yarayacak Bigsby?

Konuya gelince, araştırmadığın da belli. Yoksa yukarıdaki soruyu sormazsın. Konu ile ilgili bilgiler gerekli forumlarda var.

Aga toplam 1.5 senedir çalıyorum bendini oturt ne demek? :D Pek kaynak bulamadım ben.

Belki şimdi birileri üzerime çullanacak fakat:

Abartılmış bayağı. Markadan izin alınarak üretilen yan ürünlerden almak daha mantıklı her türlü. Bir tremolodan bizi Amsterdam'a uçurmasını isteyemeyiz. Bu yüzden çok abartılı geldi bana.

Belki şimdi birileri üzerime çullanacak fakat:

Abartılmış bayağı. Markadan izin alınarak üretilen yan ürünlerden almak daha mantıklı her türlü. Bir tremolodan bizi Amsterdam'a uçurmasını isteyemeyiz. Bu yüzden çok abartılı geldi bana.

Bana da öyle gibi geldi. İşte bunları tartışalım diye açtım ama olmadı. Bu forumdaki bir kaç konuyun da okudum ama yeterli bilgi sahibi olamadım.

Bigsby fabrikasyon olarak üzerinde bulunmayan gitarlar için bir lüks. Ancak, bigsby taktırmak isteyen de zaten ne istediğini bilen biridir. Yoksa gider herhangi bir vibrato sistemli gitar alir. Sadece şekil olsun mantigiyla takacaksaniz da, o sizin bileceginiz is. Ama dedigim gibi, lüks.

Ayrica Hakan abinin "ugrasma bunlarla, git bend falan calis" demesi uzerine "1.5 yıldır gitar caliyorum, bendini oturt ne demek" karşılığı pek olmamış. Hele ki 1.5 yıl gibi kisa bir süredir gitar caliyorsan. Ben 7 senedir elektro gitar, 4 senedir bas gitar calmaya "calisiyorum". Hakan abi bana dese ki "git bendini oturt" diye, "eyvallah, haklisin" derim. Ben 7 senede her defasinda %100 verimle bend yapamiyorum mesela. Ama sizdeki ozguven de olmadi hic, hele 1.5 yildir gitar caliyorken.

Son olarak aga, hacım, hocam, kanki, panpa, bro, vb. kelimeleri kullananlarla forum bugüne kadar cok guzel dalga geçti, bilesiniz. Üslup sorunu var forumda. Ha bir de, Türkçe sorunu. Bu iki sorun, forumun temel sorunu oldu galiba.

Bigsby fabrikasyon olarak üzerinde bulunmayan gitarlar için bir lüks. Ancak, bigsby taktırmak isteyen de zaten ne istediğini bilen biridir. Yoksa gider herhangi bir vibrato sistemli gitar alir. Sadece şekil olsun mantigiyla takacaksaniz da, o sizin bileceginiz is. Ama dedigim gibi, lüks.

Ayrica Hakan abinin "ugrasma bunlarla, git bend falan calis" demesi uzerine "1.5 yıldır gitar caliyorum, bendini oturt ne demek" karşılığı pek olmamış. Hele ki 1.5 yıl gibi kisa bir süredir gitar caliyorsan. Ben 7 senedir elektro gitar, 4 senedir bas gitar calmaya "calisiyorum". Hakan abi bana dese ki "git bendini oturt" diye, "eyvallah, haklisin" derim. Ben 7 senede her defasinda %100 verimle bend yapamiyorum mesela. Ama sizdeki ozguven de olmadi hic, hele 1.5 yildir gitar caliyorken.

Son olarak aga, hacım, hocam, kanki, panpa, bro, vb. kelimeleri kullananlarla forum bugüne kadar cok guzel dalga geçti, bilesiniz. Üslup sorunu var forumda. Ha bir de, Türkçe sorunu. Bu iki sorun, forumun temel sorunu oldu galiba.

Haklısınız aslında. Fakat Hakan abi den beklemediğim bir cevap oldu. Ondan benim cevabım biraz ters gelmiş olabilir. Onun dışında ilgimi çekti. Bakıldığında çok zor bir sistemi yok, fakat fiyatlar uçuyor. Bende merak ettim konu açtım. Hani onca konu var 100 kere tartışılmış, onlara kimse bir şey demiyorken sadece yarım yamalak 2-3 konu bulduğum bir konu da neden tartışmayalım?

Geri