Ne Yaparsam Yapayım Iyi Bir Sound Elde Edemiyorum

bilgisayarımda bias fx te var ama line 6 ses kartı bias fx te hiç iyi sonuç vermiyor
Bunu pek anlayamadim. Ux2 24bit 96khz ADC gayet yeterli hatta yeterlinin de ustunde bir kart. Ayarlarinizda bir slklntl olabilir. Microlab da degil de iyi bir studyo kulakligi ile deneyiniz. Ya da studyo kulakligi bulamazsaniz da kaliteli bir kulaklikla en azindan. Bu arada aradiginiz yukarida deneyimli arkadaslarimizin belirttigi uzere doygunluk hissiyatinin cogu kabin tarafindan verilir. Kabin simulasyonlarinizi da kontrol etmenizde fayda vardir.

Bİlgisayar hoparlörü ile gerçekten de zor. İyi bir ampliye sahip olmadığım için bilgisayarda çalıyorum ama, 10 wattlık dandik amplim ile bile hacimde büyük bir artma oluyor. Palm mute lar acayip belirginleşiyor

İyi bir sounddan kastım palm mute lerde güçlü bir ses

Ör/

tam 4.18 deki gibi palm mute yaptıgımda böyle kuvvetli bir ses istiyorum. Biliyorum bu mesa boogie ama en azından buna benzeyen bir ses istiyorum yani cılız iğrenç tonlar çıkıyor hep
Pek özetleyemedim ama onca çabama rağmen karekteristlik bir ses bile yakalıyamıyorum sanki oyuncaktan çıkıyormuş gibi sesler bu konudaki tavsiyelerinize ihtiyacım var
Ekipmanlarım : Schecter Hellraiser Special C1 Fr
Line 6 Ux2 ve podfarm
Microlab 5+1 hoparlör

Amfinin önünde ts808 vb boost var mı? Podfarm ın bi capsini atarsan sorun çözülür sanki...bridge manyetik nedir bi de gitarında?

Manyetiklerim Emg 81 - 85

Setupta şu şekilde

Dosyalar

• Screenshot - 05_03_2017 , 19_37_37.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_37_37.jpg
    113 KB · Gösterim: 239
  • Screenshot - 05_03_2017 , 19_37_59.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_37_59.jpg
    83.6 KB · Gösterim: 424
  • Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_09.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_09.jpg
    214.6 KB · Gösterim: 249
  • Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_19.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_19.jpg
    97.8 KB · Gösterim: 449
  • Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_28.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_28.jpg
    84.1 KB · Gösterim: 237
  • Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_37.jpg
    Screenshot - 05_03_2017 , 19_38_37.jpg
    99.2 KB · Gösterim: 246
Yalnızca bilgisayar üzerinde amp. modelleme yazılımları kullanıyorsanız, bilgisayara bağlı hoparlörün çok bir önemi yok, sonuçta o izlediğiniz videonun da sesini aynı hoparlörlerden duyuyorsunuz. Burada tonu belirleyen kısımlar kullandığınız manyetikler, ses arayüzü (ses kartı) ve yazılım ve de ayarları. Örneğin aşağıdaki arkadaş, Roland FA-66 arayüz ve Amplitube Metal Custom Shop ile bu tonları yakalamış. Amplitube presetlerini de kendisinden istemiştim ve sağolsun göndermişti, onları da ekliyorum:

Dosyalar

• Amplitube 4 Presets.rar
    7.2 KB · Gösterim: 111
Probleminiz amfi/kabin eksikliğidir. 5+1 ve benzeri sistemleri daha önce de burada kullanan ve istediği gibi sonuç alamadığınan şikayet edenler oldu. Onlara da benzer tavsilerde bulunuldu. Aynı şekilde size de bütçenize uygun bir amfi yada kabin bakınmanızı, alacağınız kombo amfi yada kabindeki hoparlör çapında 10-12" altı boyutlara inmemenizi öneririm.

Yazılım konusunda da peavey revalver ile adam akıllı seçilmiş güzel bir ir preset kullanarak buradaki bütün önyargıları yıkabilirsiniz. Bias fx'den stabil bir sonuç almak görece daha fazla çaba ve zaman isteyebiliyor. Bu sebeple alkışlarım revalver'a bu ara. Uzun uzadıya vst'ye girmek istemiyorum çünkü farklı bir başlığa ait bir konuyu zilyonuncu kez burada da deşiklemek istemiyorum.

Özetle; @barrios'a katılıyorum. Makul bir solidstate ilk aşamada sizi mutlu edecektir.

Blackstar id tvp 30
Ibanez tbx 30r
Roland cube 30x
Boyutuna göre yaptığı iş bakımından çenemi yerden toplatan Yamaha thr10x
Arada uygun fiyatlarla buralara da düşen/düşebilen temiz Kustom ve Hiwatt'lar

Öncelikle 2. el ilanlarına bu yukarıda yazdıklarım doğrultusunda bakınmanızı öneririm. Maddi imkanlar müsaitse mağazaları da turlayıp deneyerek seçebilirsiniz.

İyi akşamlar.

İyi bir sounddan kastım palm mute lerde güçlü bir ses

Ör/

tam 4.18 deki gibi palm mute yaptıgımda böyle kuvvetli bir ses istiyorum. Biliyorum bu mesa boogie ama en azından buna benzeyen bir ses istiyorum yani cılız iğrenç tonlar çıkıyor hep
Pek özetleyemedim ama onca çabama rağmen karekteristlik bir ses bile yakalıyamıyorum sanki oyuncaktan çıkıyormuş gibi sesler bu konudaki tavsiyelerinize ihtiyacım var
Ekipmanlarım : Schecter Hellraiser Special C1 Fr
Line 6 Ux2 ve podfarm
Microlab 5+1 hoparlör

Bu arada aklıma gelmişken belirteyim; videoda 4:18 deki palm mutelar power chords ile çalınıyor, siz aynı kısmı yanlış bir tab üzerinden sadece kalın mi telinde çalıyorsanız o kadar güçlü çıkış olmaz:

e||-------------------------------------|--------------------------------------||
B||-------------------------------------|--------------------------------------||
G||-------------------------------------|--------------------------------------||
D||--------------7\\5---2--2--2--2---|------------4\\5-----2--2--2--2---||
A||--------------7\\5---2--2--2--2---|------------4\\5-----2--2--2--2---||
E||---0--0--0-----------0--0--0--0---|--0--0--0-----------0--0--0--0---||
____|PM---|______|PM--------|____|PM---|_______|PM--------|

Geri