Amfi Lamba Yanmama

Ilk lambalı amfim o yüzden bilgi ve tecrübem yok. Ikıncı el randall rg50tc aldım uzun düşüncelerle. Ses olarak clean kanalda yarıya kadar açıp kullanabiliyorum ses sorunu yaşamıyorum pek. Bu beni biraz şüphelendirdi. Amfinin 3 küçük preamp lambası yanmıyor. Bu bir sorun mudur? Yeni lamba almalı miyim? Alırsam hangi fiyata hangi lambalardan almalıyım?
Teşekkür ederim.

Dosyalar

• 14918332452632117466692.jpg
    14918332452632117466692.jpg
    244.6 KB · Gösterim: 487
  • 14918333197301905510870.jpg
    14918333197301905510870.jpg
    212 KB · Gösterim: 287
Çoğunlukla gain preamp lambalarından alınır, 2.kanalda durum nasıl? Neticede bu ampli 50w, hani genelde bu güçteki ampliyi yarı seste açmak kolay olmamalı. Bir de aşağıdaki özelliklere bakarsak ilave boost kanalı görünüyor, tüm modlarda ses durumunu yazarsanız sorunu tespit etmek daha kolay olabilir.

• 50W tube power
  • 2 EL34EH power tubes
  • 12" Celestion speaker
  • 2 channels with 4 modes
  • Vintage and modern hi-gain stages on overdrive channel
  • Footswitchable boost on clean channel
  • External speaker outs
  • Effects loop
  • Includes 4-button foot switch

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Drive da yarıyı görmüyorum elbet. Daha çok çeyrek denebilir. Bir master birde level potansi olduğu için.
Drive hi gainde biraz boğuk kapalı bir ton. Kötü gelmiyor kulağıma. En kalın mi teline vurduğumda biraz bızlama gibi bir ses alıyorum. Ama tabiri caizse kamyon gibi bi drive var. Hiç sıfırken kullanmadığım için performans olarak bişey diyemiyorum.
Clean kanal güzel tatlı ama eq biraz tepkisiz geldi. Boostta aynı pedal kullanmışım gibi crunch ya da düşük drive alıyorum bir sorun yaşamıyorum. Ses kaydı atsam daha mı uygun olur.

Peki tamamen cahilliğimden soruyorum. Ben jazz blues çok calan birisi değilim. Çok aşırı sertte çalmıyorum. Rock ve heavy metal belki biraz daha sert türler için bu amfiye nasıl lamba almalıyım. Çok farkeder mi türü. Şimdi bütçem biraz sorunlu part part yenileyim diyorum. Eğer bir fikir verirseniz harika olur. Fiyatta yazarsanız daha harika olur.

Jj tesla yapistir gec. Banzaimusic.com burdan sparis ver. Tr uyeligi acinca fiyatlar %18 dusuyor. Power lambalari eslestirilmis al.
Ha bide banzai thomann gibi 30 euro istemiyor kargoya. 7 lamba falan kkargosu 8 euro tutmustu 4 yil once. Simdide 10 euro olsun en fazla.

Bahsi geçen eski model ampili
RG50TC - combo

* 50 watts
* 1 X 12” Celestion Seventy 80
* Two EL34 power tubes
* Four 12AX7EH’s
* Two Channels w/4 modes
* Dual gain stages:
* Gain 1- Classic hi-gain rhythm
* Gain 1- Modern hi-gain lead
* Clean Channel w/boost function
* Spring reverb
* Series effects loop
* 8/16 ohm external speaker outs
* Line output
* Includes 4-button footswitch

ise 4 adet preamp olmalı!
Drive kanalsız bu amp ın hiç bir anlamı yoktur. Eğer yeni modelleri ise solid statetube vardir zaten yanmaz. Resimdeki lambalar yanmadan çalişmaması gerekir.

Bahsi geçen eski model ampili
RG50TC - combo

* 50 watts
* 1 X 12” Celestion Seventy 80
* Two EL34 power tubes
* Four 12AX7EH’s
* Two Channels w/4 modes
* Dual gain stages:
* Gain 1- Classic hi-gain rhythm
* Gain 1- Modern hi-gain lead
* Clean Channel w/boost function
* Spring reverb
* Series effects loop
* 8/16 ohm external speaker outs
* Line output
* Includes 4-button footswitch

ise 4 adet preamp olmalı!
Drive kanalsız bu amp ın hiç bir anlamı yoktur. Eğer yeni modelleri ise solid statetube vardir zaten yanmaz. Resimdeki lambalar yanmadan çalişmaması gerekir.
Line output yok. 4 ve 8 ohm speaker çıkışı var. Yeni model o zaman. Solid-state lamba nasıl oluyor.

Peki tamamen cahilliğimden soruyorum. Ben jazz blues çok calan birisi değilim. Çok aşırı sertte çalmıyorum. Rock ve heavy metal belki biraz daha sert türler için bu amfiye nasıl lamba almalıyım. Çok farkeder mi türü. Şimdi bütçem biraz sorunlu part part yenileyim diyorum. Eğer bir fikir verirseniz harika olur. Fiyatta yazarsanız daha harika olur.

Güzel clean ton istiyorsan, ilk preamp soketine bir 12AU7 tak. Clean o kadar da lazım değilse 12AT7 (ECC81). Devamında JJ Tesla ECC83s basslı, ECC803s midli ve parlak tonlar verir preampta. Tungsol olanlar daha az midli, ama parlak lambalardır.

Resimdeki lambalar da ss lambaya benzemiyor.

Taşıma su ile değirmen dönmez. Bence, Kimden aldıysan onunla konuş. Dirive kanalı olmadan randall olmaz. Aranızda çözüm, olmadı iade et.

Jj tesla yapistir gec. Banzaimusic.com burdan sparis ver. Tr uyeligi acinca fiyatlar %18 dusuyor. Power lambalari eslestirilmis al.
Ha bide banzai thomann gibi 30 euro istemiyor kargoya. 7 lamba falan kkargosu 8 euro tutmustu 4 yil once. Simdide 10 euro olsun en fazla.
Hocam ayıptır sorması bu site neden bu kadar ucuz her yerde 150€olan pedal sitede 57€

Geri