Bias Amp Için Ses Kartı Tavsiyesi

Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayara ve amfiye bağlanabilecek bir ses kartı tavsiyesi istiyorum.Amacım bias amp ve amplitube gibi pc yazılımlarını ses kartı ve amfiyle aynı andan kullanmak.Yani gitarı ses kartına bağlayıp ses kartın çıkışınıda amfime bağlamak istiyorum.Varmıdır böyle bir imkan ?

Son düzenleme:
Evet var ama eğer bias , amplitube gibi yazılımlardan performans amaçlı gerçek verimi almak istiyorsanız çıkışı amfiden değil de akitf full range stage moniörden almanızı tavsiye ederim. Çünkü amfi üzerindeki power katı karakterini katarak her türlü sizi sabote edecektir.Referans monitörü olayına girmeyin, forumlarda çok konuşuldu tartışıldı. Benzer başlıklarda daha önce neden kullanılmasının hatalı olduğunu baya bir anlatmıştım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet var ama eğer bias , amplitube gibi yazılımlardan performans amaçlı gerçek verimi almak istiyorsanız çıkışı amfiden değil de akitf full range stage moniörden almanızı tavsiye ederim. Çünkü amfi üzerindeki power katı karakterini katarak her türlü sizi sabote edecektir.Referans monitörü olayına girmeyin, forumlarda çok konuşuldu tartışıldı. Benzer başlıklarda daha önce neden kullanılmasının hatalı olduğunu baya bir anlatmıştım.
Cevabın için teşekkür ederim.Benim amacım profesyonelce kayıt degil,üst düzey bir sound yakalamakta değil sadece evde amatör olarak çalmaya yönelik.Dediğin olay biraz maliyetli gibi benim zaten 15w lık bir amfi var söyle 200-300tl arası ikinci el bir ses kartıyla kendi amfimde çalmak.Almayı düşündüğüm ses kartı M-audio fast track usb.Bu ses kartının arkadasında iki tane output var biri left biri rigt,bu çıkışlar stero ya uygunmu fikrim yok,benim amfidede stero in var acaba ses kartının çıkısından amfiye baglasam nasıl bir ses gelir

Hazır böyle bir başlık varken ben de sorumu buradan sorayım. Konuyu başlatan arkadaş kusura bakmaz umarım, ama aynı başlıktan bir tane daha açmak istemedim.

Evde gürültü sorunumdan olduğundan dolayı uzun zamandır amfimi adamakıllı kullanamıyorum, bu yüzden amfiyi satıp bir ses kartı alayım ve Bias FX işine gireyim diyorum. Yüksek ihtimalle kulaklık ile kullanacağım, çok yüksek kalite beklentim yok, kayıt almayı da düşünmüyorum. Sadece kulaklıkla çalabilmek, evde kimse yokken de referans monitörler ile idareten olduğu kadar yüksek sesle çalayım diyorum. Alabileceğim en uygun (ama çok da berbat olmayan) ses kartları nelerdir? Focusrite Scarlett Solo ve Roland Tri-Capture'lar uygun görünüyor. Başka idarelik tavsiyesi olan var mı?

Ipad'im olmadığı için Apogee Jam veya Irig Hd olaylarına giremiyorum malesef.

Hazır böyle bir başlık varken ben de sorumu buradan sorayım. Konuyu başlatan arkadaş kusura bakmaz umarım, ama aynı başlıktan bir tane daha açmak istemedim.

Evde gürültü sorunumdan olduğundan dolayı uzun zamandır amfimi adamakıllı kullanamıyorum, bu yüzden amfiyi satıp bir ses kartı alayım ve Bias FX işine gireyim diyorum. Yüksek ihtimalle kulaklık ile kullanacağım, çok yüksek kalite beklentim yok, kayıt almayı da düşünmüyorum. Sadece kulaklıkla çalabilmek, evde kimse yokken de referans monitörler ile idareten olduğu kadar yüksek sesle çalayım diyorum. Alabileceğim en uygun (ama çok da berbat olmayan) ses kartları nelerdir? Focusrite Scarlett Solo ve Roland Tri-Capture'lar uygun görünüyor. Başka idarelik tavsiyesi olan var mı?

Ipad'im olmadığı için Apogee Jam veya Irig Hd olaylarına giremiyorum malesef.

Ben evde amfi ve referans monitörü olmadan kullandığım ekipman gayet yeterli ve tatmin edici sonuçlar veriyor.
İrig hd kullanıyorum. Yeni güncelleme ile 96k desteğide geldi gayet tatmin edici. 1024 sample 10ms civarı gecikme var ve canlı performansta hissedilmiyor gecikme.
Kulaklık olarak da marshall monitor kulaklığı kullanıyorum. Bias fx desktop programı ile tatmin edici sonuçlar alman mümkün. Daha detaylı bilgi almak istersen bildirmen yeterli.

Ben evde amfi ve referans monitörü olmadan kullandığım ekipman gayet yeterli ve tatmin edici sonuçlar veriyor.
İrig hd kullanıyorum. Yeni güncelleme ile 96k desteğide geldi gayet tatmin edici. 1024 sample 10ms civarı gecikme var ve canlı performansta hissedilmiyor gecikme.
Kulaklık olarak da marshall monitor kulaklığı kullanıyorum. Bias fx desktop programı ile tatmin edici sonuçlar alman mümkün. Daha detaylı bilgi almak istersen bildirmen yeterli.

Bilgi için çok teşekkür ederim. Biraz saçma bir soru olucak ama, Irıg HD bilgisayarda kullanılabiliyor muydu yahu? Ben yalnızca mobil cihazlarda kullanılıyor sanıyordum.

@robinguthrie her türlü ses kartı kullanavilirsiniz. Kullanacağınız ses kartının 2 outputu olması yeterlidir. Ses kartı üstündeki kulaklık çıkışından da, Outputları kullanarak ya da eğer varsa s-pdf çıkışından da amfiye giriş yapabilirsiniz.
@mertgozcu Fasttrack USB bildiğim kadarıyla eski bir kart ve USB 1 bağlantısı kullanıyor . yeni işletim sistemlerinde uyum sorunu, ya da yavaş çalışma sıkıntısı yaşayabilirsin. USB 2 olan farklı kartlara yönelmeni tavsiye ederim,

@robinguthrie her türlü ses kartı kullanavilirsiniz. Kullanacağınız ses kartının 2 outputu olması yeterlidir. Ses kartı üstündeki kulaklık çıkışından da, Outputları kullanarak ya da eğer varsa s-pdf çıkışından da amfiye giriş yapabilirsiniz.
@mertgozcu Fasttrack USB bildiğim kadarıyla eski bir kart ve USB 1 bağlantısı kullanıyor . USB 2 olan farklı kartlara yönelmeni tavsiye ederim, yeni işletim sistemlerinde uyum sorunu, ya da yavaş çalışma sıkıntısı yaşayabilirsin.

Çok teşekkür ederim, iki sorumu birden cevaplamış oldunuz. Sahibinden.com'da uygun fiyata Fasttrack'lar var ama eski oldukları için emin olamıyordum ben de. Irig Hd alana kadar bir şekilde bu tip bir ses kartı alıp kafam rahat etsin diye uğraşıcam sanırım :)

@mertgozcu Fasttrack USB bildiğim kadarıyla eski bir kart ve USB 1 bağlantısı kullanıyor . yeni işletim sistemlerinde uyum sorunu, ya da yavaş çalışma sıkıntısı yaşayabilirsin. USB 2 olan farklı kartlara yönelmeni tavsiye ederim,

Kullandıgın yada tavsiye edebileceğin bir marka varmı

USB 2.0 kullanan kartların ortalama değerleri birbirine çok yakındır. Zaten aynı Samples buffer değerinde çalışan iki farklı kartın arasındaki ms değerindeki gecikme farkını çok kolay algılayamazsınız. Kullanım kolaylıklarına bakın. Bunların hepsi size artı avantajdır. Misal; S-pdf var mı?, direct monitoring var mı? Midi giriş/çıkış var mı? 48v phantom ve preamp desteği var mı? Bunlarla beraber eğer imkanınız olursa 4+4 üstü giriş çıkışı olan kartlara da bakın. ileride kayıt imkanlarınıza external üniteler ekleyebilirsiniz, elinizde olan amfiyi / prossesörü/ efektörü reamping yapmak isteyebilirsiniz 2 kanal size yetmez.

Yeni güncelleme desteği 96k nasıl geliyor? Bende irig hd kullanıyorum 1.5 yıldır. Bir şey yapmamız gerekiyor mu?

Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayara ve amfiye bağlanabilecek bir ses kartı tavsiyesi istiyorum.Amacım bias amp ve amplitube gibi pc yazılımlarını ses kartı ve amfiyle aynı andan kullanmak.Yani gitarı ses kartına bağlayıp ses kartın çıkışınıda amfime bağlamak istiyorum.Varmıdır böyle bir imkan ?

dostum selamlar yakın zamanda Bias ile kullandığım ses kartımı satıyorum eğer ilgilenirsen, M-Audio fast track C400 , S/PDIF , Direct monitör , 48V phantom power . 4 giriş 6 çıkış , tam da işini görebilecek bir ses kartı.

Ben ipad ile kullanıyorrum bias fx ve irig hd 'yi . İpad ile nasıl olur, bilginiz var mı ?
Ben dönüştürmüştüm. 44.100 üstü Kkz değeri bariz farkedilir birşey değildir. Ipad de de hissettiğim birşey yok :) Bir çok profesyonel daha fazlasına sahip olsa da 44.100 üstünde kayıt yapmaz. Bu işlem bana ürünü Apogee Jam in kağıt üstündeki üstünlüğüne eşitlemek için yapıldı gibi geliyor.

Son düzenleme:
dostum selamlar yakın zamanda Bias ile kullandığım ses kartımı satıyorum eğer ilgilenirsen, M-Audio fast track C400 , S/PDIF , Direct monitör , 48V phantom power . 4 giriş 6 çıkış , tam da işini görebilecek bir ses kartı.
Dostum saolasın teklifin için dediğin ürüne baktımda benim bütçemi hayli aşar ,ben daha amatör ses kartlarına bakıyorum.Senin bana amfiyle kullanabileceğim bir ses kartı tavsiyen varmıdır.

Ben dönüştürmüştüm. 44.100 üstü Kkz değeri bariz farkedilir birşey değildir. Ipad de de hissettiğim birşey yok :) Bir çok profesyonel daha fazlasına sahip olsa da 44.100 üstünde kayıt yapmaz. Bu işlem bana ürünü Apogee Jam in kağıt üstündeki üstünlüğüne eşitlemek için yapıldı gibi geliyor.

Kayıtta sample rate kullanımı ile ilgili birkaç bilgi paylaşılmış. Yakın zamanda çok kafamı kurcaladığı için bende ufak bir araştırma yapmıştım. Şöyle bir linkte pdf dosyası var, fazlasının gereği olmadığını anlamamda çok yardım etti, buyrun; http://www.lavryengineering.com/pdfs/lavry-white-paper-the_optimal_sample_rate_for_quality_audio.pdf

Geri