Overdrive Anketi

Hangi overdrive

• Ibanez ts808

Oylar: 21 41.2%
  • Carl martin plexitone

Oylar: 9 17.6%
  • Fulltone fulldrive

Oylar: 11 21.6%
  • BB+

Oylar: 10 19.6%

• Toplam oy veren
    51
Arkadaşlar bu tube screamer olmayinca olmuyo mu tam onemini kavrayamadim :) cahilligime verin cok arastirdim fakat tecrubem yok set up yeni kuruyorum ve fazla pedali seven biri degilim sadece sicaklik arayan biriyim. Bir wah bir tuner bir de delayin yanina overdrive almak istedim hepsini kesinlestirdim overdrive konusunda dijitallikten uzak cayir cayir sicak tonlar arayan biriyim. Nasil yapmaliyim bu isi 2 tane mi almalıyım yani. Bir tube screamer bir de normal bir overdrive mi

Tubescreamer genelde tonu yükseltmek, yani boostlamak, hacim kazandırmak için kullanılıyor. Sadece Overdrive olarak bakmamak lazım, clean de boostlanıyor.

Kimi amfilerde overdrive pedalı elzem değilken mesela ts pedallar, pedalboard'un daimi üyesidir.

Tubescreamer genelde tonu yükseltmek, yani boostlamak, hacim kazandırmak için kullanılıyor. Sadece Overdrive olarak bakmamak lazım, clean de boostlanıyor.

Kimi amfilerde overdrive pedalı elzem değilken mesela ts pedallar, pedalboard'un daimi üyesidir.
Tesekkur ederim dostum zaten bu gidişle ts808 alacagim buyuk ihtimal. Bir de amfi ve gitarin clean sesini degistirir mi bu pedal? Kapaliyken

Derken hocam tam anlayamadim :)
Anlatayım.. Burada ismi anılanların herhalde hepsini kullandım.. Bana daha fazla zevk veren bir drive pedal olmadı.. Ben ilk kez 2009 ya da 2010 da arkadaşımın stüdyosunda çalan bir elemanda gördüm, ne güzel ton bu hesabı geçtim camın arkasına.. Adam bunun yanına bir pedal daha koymuştu (delay olsa gerek hatırlamıyorum onu).. mis gibi akıyordu.. İlk orada denedim.. Youtube'da videolar fikir verir.. Tonu sana uyarsa vazgeçmezsin.. O kadar processor, pedalın arasında aslında bunu almayı hep isteyip, ıskalamışım, ona gaflet dedim.. eğer aktif olarak müzikle uğraşşam ilk gün alırdım..

Anlatayım.. Burada ismi anılanların herhalde hepsini kullandım.. Bana daha fazla zevk veren bir drive pedal olmadı.. Ben ilk kez 2009 ya da 2010 da arkadaşımın stüdyosunda çalan bir elemanda gördüm, ne güzel ton bu hesabı geçtim camın arkasına.. Adam bunun yanına bir pedal daha koymuştu (delay olsa gerek hatırlamıyorum onu).. mis gibi akıyordu.. İlk orada denedim.. Youtube'da videolar fikir verir.. Tonu sana uyarsa vazgeçmezsin.. O kadar processor, pedalın arasında aslında bunu almayı hep isteyip, ıskalamışım, ona gaflet dedim.. eğer aktif olarak müzikle uğraşşam ilk gün alırdım..
Anladim hocam acikcasi bana da en guzelleri bb ve ts808 gelmisti :) ikisi arasinda secim yapamadim bi turlu ve konuyu actim:) artik birini alacagim bakalim :)

+1 bb'ye, oldukça geniş yelpazesi var. Fulltone da olabilir ama sanki bb daha işinizi görür gibi. Daha geniş bir aralığı olmasından dolayı ts808'den avantajlı konumda bb bence. Seçim tabiiki sizin :)

Tesekkur ederim dostum zaten bu gidişle ts808 alacagim buyuk ihtimal. Bir de amfi ve gitarin clean sesini degistirir mi bu pedal? Kapaliyken

Buffer'lı bir pedal, teoride evet ama fark dinleyici değilde çalanın ancak anlayabileceği kadar küçük (oldukça kalitelidir bufferı). Merak ederseniz buffer nedir, ne işe yarar araştırırsınız iyi veya kötü olarak tanımlanabilecek birşey değil çünkü.

Geri