Knightmare (Heavy/Power Metal) - Ankara

serter bizim için bizim konu başlığında yakko ya teşekkür ettiğin için teşekkürler hueheuheuhe :) :D harbi karışık ve anlamsız bi mesaj yazdım ama neyse elden çıktı bi kere silmek olmaz sağlık olsun : )) ;)

bu arada başarı dileklerin içinde çok teşekkür ederiz. Umarım albümümüz kazasız belasız ve daha da fazla gecikmeden çıkarda dinlersiniz ve beğenirsiniz ;)

Görüşmek dileğiyle...

Quiche demiş ki:
Doyamadık,bi daha isteriz !:(
Özgür;sesine hasta oldum.tenor musun sen?bizim koroya gelsene :LOL:

Berrak, yani sanki hiç beraber söylememişiz gibi :LOL: Ama konserlerde birbirimizin ve kendimizin sesini iyi duyamamamız yüzünden diyorsan, e tabi dışarıdan dinlemek daha çok fikir verir. :D Sağol güzel sözlerin için... Soruna da şöyle cevap vereyim: Ben ne kadar bassam, sen de o kadar altosun. :p Bir gün senin de söylediğin koronuzun bir konserinde dinleyici olarak bulunmaya söz verdim, ama bu ara acayip yoğunum. Mutlaka gelicem bi ara; hem isteğin de gerçekleşmiş olur :D

Bu arada sevgili Deniz, çektiğiniz fotoları merakla bekliyorum. Acaba, ön protez dişlerimin arkalarındaki krom kısımları yine görüntüleyebildiniz mi! Valla büyük yetenek, ne diyim. :D Ayrıca sen de çok sağol herşey için... ;)

yakko demiş ki:

Ama açtığımda basçı arkadaşımız direk morning after night efekti yaratıyor insan üstünde. İyi çalıyor arkadaş saygılarımı sunuyorum ona. Tarzı bu olabilir ısrar ediyormu bilmem ama bari düz bi tşört giyse ya. Keten pantolon içine sokulmuş gömlek nedir? Glam havası vermek içinde yapıldığını zannetmiyorum lise yarışmalarını andırıyor.

Teşekkürler, pantolon keten gibi görünmüş sanırım ama kot kesimli kadifeydi :D

İşin aslında lise yarışmalarında çaldığım zamanlarda hep kot ve t-shirt, üzerine deri mont giydiğimden (1989-1990 Milliyet) artık değişiklik istemiş olabilirim :D

Şaka bir yana, grupça ortak bir karar vermemişsek canım ne isterse onu giyiyorum; "Glam Havası", "müziğe uygun kıyafet" vb. konseptlerin beni pek ilgilendirmediğini; ayrıca "ben heavy-powercıyım acaba konserde ne giysem?" ya da " kıyafetim metale uygun mu?, punkçı/memur gibi görünüp karizmayı alaşağı etmeyelim" diye kaygılanmadığımı da belirtmek zorundayım :D .

Apo'ya sesleniyorum buradan: bize siyah deriler, motorlar, kırbaçlar aaaaalll, bak dinleyicilerden olumsuz tepkiler geliyoooor :D

Apo bizi diskoya götür, diskoya götür!
Ya inanın konsere parça yetiştirmekten, albüm kaydıyla uuraşmaktan, konsere bilmem kaç kilo malzeme taşımaktan imaj işlerine vakit ayıramadık. İnşallah bundan sooraki konserlerde 7 ayaaamız bi pabuça girmezse şööle derili taytlı kabarık saçlı makyajlı bi knightmare izlettiririz sizlere.

:) Geyik muhabbeti bir yana, Yakup biraderim bu konuda kendince haklı. Ancak diğer taraftan Koray'ın yeteneği ve sahnede seyirciye karşı samimi duruşuyla bunu fazlasıyla dengelediği kanaatindeyim.

Zira bu konuda yabancı örnekler de mevcut tarihte. Örneğin rahmetli Cliff Burton Metallica'da çaldığı yıllarda tüm grup dar kot, spor ayakkabı kahküllü saçlarıyla sert thrashçi imajı yaparken O'nun hippi kılığı ve yüzünden eksik etmediği gülümsemesi eleştiri konusuydu.

Diğer bir örnekse Skid Row'dan, Sebastian Bach'ın, diğer grup elemanları daha sokak çocuğu modunda olup bilcümle ayakarından çıkarmadıkları Converse'leriyle boy gösterirken, seksi imajı ve kovboy çizmeleri mesele ediliyordu.

Sözün özü imaj, karizma önemlidir, evet. Ancak Knightmare için Garage gibi ufak bir sahnede bile yer alsa daha temiz ve dinlenilir bir sesle izleyici karşısına çıkmak en azından şu dönemler, albüm öncesinde çok daha önemli.

Albüm öncesi grubun yeni soundu ve elemanlarıyla sahne dinamiklerini olabildiğince oturtup grubun bestelerindeki yoğun ve yer yer karmaşık yapıyı, Pazar günü oldukları gibi, bütünüyle rahat ve samimi bir ortamda izleyicisiyle buluşturması daha öncelikli. Albüm sonrasındaysa Koray'ım bas gitar çalıcımın dediği gibi imajları da parlatmak gerekecek. :)

Yine de bu iyi niyetli ve yapıcı uyarı için çok çok sağol Yakup.

Yaw ben bu imaj olayının çok ta kötü olduğuna katılmıyorum :p

Son konserde Büllo' nun siyah bandanası, ayrıca Büllo ile birlikte ikiz gibi adidasın aynı basketball atletini giymemiz, benim kollardaki siyah ısıtıcılar fln aslında son derece imaj konusunda ilerlediğimize işaretler bence :D :) :p

Hani daha da sağlam imaj olayı yapacaksakta, şayet becerebilirsek Lordi gibi canavar makyajları yaptırırız, Hollywood korku/canavar filmlerinin baş korkunç karakterlerine taş çıkarırcasına bir şekilde çıkarızki o zaman parental advisory miydi neydi o olaya dahil oluruz herhall : ))

neyse..ne diyim, Allah' ın dediği olur. Hayırlısı bakalım ;)

( Unutmamak lazım, Dr.Stein make funny creatures ;) )

Yaw ben bu imaj olayının çok ta kötü olduğuna katılmıyorum :p

Son konserde Büllo' nun siyah bandanası, ayrıca Büllo ile birlikte ikiz gibi adidasın aynı basketball atletini giymemiz, benim kollardaki siyah ısıtıcılar fln aslında son derece imaj konusunda ilerlediğimize işaretler bence :D :) :p

Hani daha da sağlam imaj olayı yapacaksakta, şayet becerebilirsek Lordi gibi canavar makyajları yaptırırız, Hollywood korku/canavar filmlerinin baş korkunç karakterlerine taş çıkarırcasına bir şekilde çıkarızki o zaman parental advisory miydi neydi o olaya dahil oluruz herhall : ))

neyse..ne diyim, Allah' ın dediği olur. Hayırlısı bakalım ;)

DRAKKAR demiş ki:
Bu arada sevgili Deniz, çektiğiniz fotoları merakla bekliyorum. Acaba, ön protez dişlerimin arkalarındaki krom kısımları yine görüntüleyebildiniz mi! Valla büyük yetenek, ne diyim. :D Ayrıca sen de çok sağol herşey için... ;)

:mrgreen: Üzgünüm Özgür, bu sefer detay çalışamadık. Artık bir dahaki konsere :p.

CelestialEra demiş ki:

Ahahaha Kemalcim evet o yazdıklarını yapıp sonrada Dr.Stein çalmanız lazım :D Girişteki sadist seslerin oldugu kısımada bi karaografi düşünmek gerek :D

Hemde farklı balkabakları olur :LOL:

Aslında Koray'ın kıyafeti benim hiç gözüme batmadı.Gitarının rengiyle uyumluydu.Bide olaya farklı bir hava katıyor bence :)

Eyvallah Emre saolasın desteğin ve beğenin için ;)

ayrıca geç oldu biraz ama bizim besteler için söylediğin güzel yorumlar içinde çok saol. Sonunda biri konserde bestelerimizi duyabilmiş, dikkat etmiş ve nasıl şeyler olduklarını az biraz anlayabilmiş çok mutlu oldum o yüzden :)

Umarım albüm çıkıpda dinledikten sonra aynı beğenin devam eder hatta belki daha fazla beğenirsin ;) :p

Hayırlısı bakalım, Allah' ın dediği olur ;)

Geri