Pedal Dostu Amfi(Pedal Friendly Amp)

Merhaba arkadaşlar,

Ben Sivas'ta yaşıyorum.Çevremde Elektro gitar-Amfi-Pedal konularında fikir danışabileceğim kimse yok.Yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.

Elimde LTD H-51 elektro gitarım (Sap ve köprüde humbucker manyetikli-single manyetik yok)
Laney LX20R amfim (transistörlü) ve Elektro-Harmonix Metal Muff Top Boost High-Gain Distortion pedalım var.Pedalı amfiye aynı jacktan iki tane kullanarak inputtan bağlıyorum.Ancak sonuç çok kötü.Beklentimi bulamadım.Halbuki pedal hakkındaki Türkçe/İngilizce yorumlar olumluydu.

Bu konuda İngilizce forumları okuyup anlamaya çalıştım.Şunlar var:

-Best pedal friendly guitar amps?

-Which amps takes pedals well?

-Handle pedals well?

-Best pedal platform amp on a budget?

Rock müzik ve türevleriyle ilgileniyorum.Bu hususta ne düşünüyorsunuz,tavsiyeleriniz nelerdir?Teşekkür ederim.Saygılarımı sunarım.
cleardot.gif

Alper Caniklioğlu

Yazarak sesi anlatmak kolay değil ama neyin kötü olduğunu anlamamız bu şekilde zor. Ornek bir kayıt gönderebilirseniz daha yararlı olacaktır. Bu arada amfinin clean kanalini kullandiginizi varsayiyorum.

Ton dünyasına hoş geldiniz...
Kullanmakta olduğunuz ürünler başlangıç seviyesi olduğu için hayal kırıklığına uğramanız normal.
Youtube videolarında veya formlarda birçok bilgi ile karşılaşırsınız. Bazısı doğrudur, bazısı yanlıştır, bazısı abartılıdır.
Bunun sebebi kullanıcı zevki de olabilir veya firmalar bu kişilere para vererek, iyi tanıtım yapmalarını da istedikleri için yanlı yayınlarda görüyoruz.

İyi bir ton için iyi bir ekipman gerektirir doğal olarak.
Eğer bir gitaristi çok seviyorsanız işiniz daha kolay olur, kullanmış olduğu ekipmanın özeliklerine bakarak yakın bir ton yakalamak mümkündür.
Ama her şey den de biraz çalıyorum; blues, rock, metal vb derseniz. O zaman arap saçına dönüyor olay.

Gitar seçiminde sıralama Amerikan - Japon - Kore - Çin diye kaliteler gidiyor.
Amfilerde aynı şekilde... Tabi bu durum çok yüksek paralara tutuyor.

Şunun da altını çizeyim, Orijinal Amerikan gitar ve amfi demek, doğal bir ton demektir,
Doğal tonda sizin gitarist olarak gelişiminize büyük bir hız kazandırıyor...

Tonda, temel olan ve değişmez olan gitar ve amfidir.
Bütün sistem bunun üstüne kurulması gerekir.

Efekt pedallarını renklendirme için kullanmak gerekir.
Matbaa sektöründe siyah, mavi, sarı, kırmızı ve beyaz vardır.
Tüm renkleri bu renklerin karışımından elde edilir.
Efekt pedallarda, buna benzer, eğer sağlam gitar ve amfi yoksa her zaman çakma Apple telefonlar gibi bir ton elde ediyorsun
ve tondan mutlu olmadığın için ton arayışın devam ediyor.

Muhtemelen bütçeniz kısıtlıdır, sizin yerinizde olsam;
Eğer bilgisayarınız ve iyi bas ve tiz sesi veren hoparlörünüz varsa Guitar Rig 5 vb bir program ile
kullanmış olduğunuz ekipmandan daha iyi tonlar elde edebilirsiniz. Denemenizde fayda var.
Not: Guitar Rig vb programlar ile bir çok albümde gitar kayıtları yapılmaktadır.
Tabii orada sesi ekstra bazı işlemlerden geçiriyorlar ama biz bile fark etmiyoruz :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ton dünyasına hoş geldiniz...
Kullanmakta olduğunuz ürünler başlangıç seviyesi olduğu için hayal kırıklığına uğramanız normal.
Youtube videolarında veya formlarda birçok bilgi ile karşılaşırsınız. Bazısı doğrudur, bazısı yanlıştır, bazısı abartılıdır.
Bunun sebebi kullanıcı zevki de olabilir veya firmalar bu kişilere para vererek, iyi tanıtım yapmalarını da istedikleri için yanlı yayınlarda görüyoruz.

İyi bir ton için iyi bir ekipman gerektirir doğal olarak.
Eğer bir gitaristi çok seviyorsanız işiniz daha kolay olur, kullanmış olduğu ekipmanın özeliklerine bakarak yakın bir ton yakalamak mümkündür.
Ama her şey den de biraz çalıyorum; blues, rock, metal vb derseniz. O zaman arap saçına dönüyor olay.

Gitar seçiminde sıralama Amerikan - Japon - Kore - Çin diye kaliteler gidiyor.
Amfilerde aynı şekilde... Tabi bu durum çok yüksek paralara tutuyor.

Şunun da altını çizeyim, Orijinal Amerikan gitar ve amfi demek, doğal bir ton demektir,
Doğal tonda sizin gitarist olarak gelişiminize büyük bir hız kazandırıyor...

Tonda, temel olan ve değişmez olan gitar ve amfidir.
Bütün sistem bunun üstüne kurulması gerekir.

Efekt pedallarını renklendirme için kullanmak gerekir.
Matbaa sektöründe siyah, mavi, sarı, kırmızı ve beyaz vardır.
Tüm renkleri bu renklerin karışımından elde edilir.
Efekt pedallarda, buna benzer, eğer sağlam gitar ve amfi yoksa her zaman çakma Apple telefonlar gibi bir ton elde ediyorsun
ve tondan mutlu olmadığın için ton arayışın devam ediyor.

Muhtemelen bütçeniz kısıtlıdır, sizin yerinizde olsam;
Eğer bilgisayarınız ve iyi bas ve tiz sesi veren hoparlörünüz varsa Guitar Rig 5 vb bir program ile
kullanmış olduğunuz ekipmandan daha iyi tonlar elde edebilirsiniz. Denemenizde fayda var.
Not: Guitar Rig vb programlar ile bir çok albümde gitar kayıtları yapılmaktadır.
Tabii orada sesi ekstra bazı işlemlerden geçiriyorlar ama biz bile fark etmiyoruz :)
SRV975 cevabınız için çok teşekkür ederim.

Geri