2000TL'ye Ses kartı+kulaklık önerisi

Samson uygun fiyatlıdır ancak performansı da ona göredir, fiyat performans ürünü olduğunu düşünmüyorum. Referans olarak düşünüp, mix yapma niyetiniz varsa vazgeçin. Flat denemez yani.
Ses kartı olarak, kullanmaya başladığım ilk andan itibaren Audient diyorum. Converter ve preamp kalitesi, D.I. girişinden direkt gitar girerek alacağınız sonuç, muazzam. Üst frekans başarısı çok iyi, berraklık daha fazla. Bir araştırın.

Yalnız sıfır almayı düşünüyorsanız zor tabii. İkinci el aldım ben, siz de bence bu zamanda bulabiliyorsanız öyle yapın.
Güzel mix yapmak istiyorsanız, kulaklığa; daha berrak sesler istiyorsanız ses kartına yatırım yapın. Uzun süre kulaklıkla çalışmanın kulak sağlığı açısından tehlike olabileceğini de unutmayın :)

Ses kartları genelde iyiler pek sıkıntı çıkarmıyorlar. Kulaklıkta stüdyocular, mix-mastering yapanlar genelde AKG stüdyo kayıt için modellerini tercih ediyorlar.

Kulaklığı kayıt için kullanacaksanız closed-back bir kulaklık, mix için kullanacaksanız open-back ( veya en azından semi-open back ) bir kulaklık olması lazım. Ben her iki işi tek bir kulaklıkla yapayım derseniz , bu iki işi hakkıyla yapacak bir ürün maalesef yok.

İnsanlar bütçe kısıtı olunca ; örneğin Beyer Dynamic DT-770 veya Audio Technica ATH-M50x gibi kapalı kulaklık alarak bir taşla iki kuş vurmağa çalışıyor ancak bahsettiğim bu kapalı tip kulaklıklar , mix konusunda gerekli olan performansı gösteremiyor. Dolayısı ile kulaklık konusundaki kararınızı buna göre verin bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklığı kayıt için kullanacaksanız closed-back bir kulaklık, mix için kullanacaksanız open-back ( veya en azından semi-open back ) bir kulaklık olması lazım. Ben her iki işi tek bir kulaklıkla yapayım derseniz , bu iki işi hakkıyla yapacak bir ürün maalesef yok.

İnsanlar bütçe kısıtı olunca ; örneğin Beyer Dynamic DT-770 veya Audio Technica ATH-M50x gibi kapalı kulaklık alarak bir taşla iki kuş vurmağa çalışıyor ancak bahsettiğim bu kapalı tip kulaklıklar , mix konusunda gerekli olan performansı gösteremiyor. Dolayısı ile kulaklık konusundaki kararınızı buna göre verin bence.
sadece evde kendim çalmak ve arada bir amatör kayıt almak istiyorum.

Geri