Kayıt Programları Sorular\Sorunlar

cubase de ezdrummer kullanıyordum birden ezdrummer kayboldu geri getiremedim. cubase i ezdrummer ı silip baştan kurdum ama devices> vst enst dan ezdrummer ı seçiyorum create diyorum ama açılmıyor ezdrummer. vst kanalı açılıyor ezdrummer diye ama ezdrummerın kendisi açılmıyor delircem çözemedim

merhaba arkadaslar kac gündür ugrasıyorum çözemedim.Cubase 5 kullanmaya baslıycam fakat bir türlü baslayamıyorum.
İlk kanala bi ritim koyuyorum alttakı kanaldada benım sesim kayıt olucak fakat kayıt tuşuna bastıgımda ritim ilerliyor ama bana ne bilgisayardan ne kulaklıktan ses gelmıyor aynı sekılde benım sesimde kayıtolmuyor galiba ses kartımı programa tanıtmam gerek ama çözemedim onuda.Adobe filan kullanırken hiç bu sorunu yasamıyordum. ses kartım m-audio fast track mikrofonumda samson c03 yardımcı olursanız cok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

cub.JPG

Benim cubase5 vst instruments kısmında addictive drums u görmüyor.
Çözümü varkmıdır bunun? Birde sebep hepsini indirmem olabilirmi?

merhaba arkadaslar kac gündür ugrasıyorum çözemedim.Cubase 5 kullanmaya baslıycam fakat bir türlü baslayamıyorum.
İlk kanala bi ritim koyuyorum alttakı kanaldada benım sesim kayıt olucak fakat kayıt tuşuna bastıgımda ritim ilerliyor ama bana ne bilgisayardan ne kulaklıktan ses gelmıyor aynı sekılde benım sesimde kayıtolmuyor galiba ses kartımı programa tanıtmam gerek ama çözemedim onuda.Adobe filan kullanırken hiç bu sorunu yasamıyordum. ses kartım m-audio fast track mikrofonumda samson c03 yardımcı olursanız cok sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

dediğin gibi önce ses kartını cubaseye tanıtacaksın internette nasıl yapacağını çok kolay bulabilirsin resimli anlatımlarıda olması lazım..
ikinci olarak vokallerin için açtığın kanalın monitörünü aktif hale getirmemiş olabilirsin

bu işte sorunlar bitmez bir tanede benden gelsin o zaman

sorun 6.saniyede başlıyor kayıt yaparken birden duruyor kayıt ve cubase mouse ile herhangi bir yere tıklayınca tekrar aktif hale geliyor nedenini bulamadım hala..

Merhabalar,
Benim de Sony Acid Pro ile alakalı bir sıkıntım var. Bilgisayardan direkt kayıt yapmaktayım. Kayıt yaparken yeni kanal açtığımda bu kanal diğer kanalların sesini de alıyor. Mesela metronom dinleyemiyorum, çünkü metronom sesi de çıkıyor. Bunu engellemenin bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Mixrcaft kullanan var mı? Bir türlü guitar rig i çalıştıramadım. Vst de çalıştıramıyorum nerden nasıl tanıtılıyor anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı.

Mixrcaft kullanan var mı? Bir türlü guitar rig i çalıştıramadım. Vst de çalıştıramıyorum nerden nasıl tanıtılıyor anlayamadım. Yardımcı olabilecek var mı.

Mixcraft ana ekranda Ayarlar - Eklentiler kısmında 'VST klasörlerini düzenle' seçeneği var. Oradan VST'lerin bulunduğu klasörün kısayolunu düzenleyeceksiniz. Otomatik ara seçeneği VST'leri bulmuyorsa 'Ekle' kısmından kendiniz yolu manuel gösterebilirsiniz.

Bas gitarı pc'ye bağlayayım dedim. Bakalım ne oluyor diye. Şöyle bir ses aldım. Clean ton olmasına rağmen böyle geldi ses. (Yalnız tonu çok beğendim acayip güzel ;) ) Ne yapmam gerekiyor clean bir ton alabilmem için?

Başlığı canlandıralım.

Cubase 5 kullanıyorum, kaydettiğim projeleri tekrardan açtığımda, bazı kanallarda -sanırım duplicate edilen kanallar oluyor genellikle- mono olan kanal stereo olarak karşıma çıkıyor. Tüm panlama dereceleri de gidiyor, hepsi center oluyor. Dahası kanalda kullandığım plug-in'lerin ise hepsi gidiyor, sıfırlanıyor. Kaydettiğim gibi bulamıyorum maalesef.

Bu durumdan çok çektiğim için presetleri kaydediyordum her seferinde ama buna bir dur demek istiyorum artık, yabancı kaynakları taramaya henüz başlamadan buraya yazayım dedim. Bir bilen varsa, yardımcı olabilecek, çok mutlu olurum gerçekten.

Başlığı canlandıralım.

Cubase 5 kullanıyorum, kaydettiğim projeleri tekrardan açtığımda, bazı kanallarda -sanırım duplicate edilen kanallar oluyor genellikle- mono olan kanal stereo olarak karşıma çıkıyor. Tüm panlama dereceleri de gidiyor, hepsi center oluyor. Dahası kanalda kullandığım plug-in'lerin ise hepsi gidiyor, sıfırlanıyor. Kaydettiğim gibi bulamıyorum maalesef.

Bu durumdan çok çektiğim için presetleri kaydediyordum her seferinde ama buna bir dur demek istiyorum artık, yabancı kaynakları taramaya henüz başlamadan buraya yazayım dedim. Bir bilen varsa, yardımcı olabilecek, çok mutlu olurum gerçekten.

Cubase kullanmak şart değilse bütün bu işlerin çok rahat olduğu ve sorunsuz Reaper Daw önerebilirim.

Başlığı canlandıralım.

VST lerin kayıtlı olduğu klasör başka bir harddiskte olabilirmi?

Arkadaşlar merhaba bu işlere yeni girdim. Tabii ki tahmin edebileceğiniz gibi Cubase 5 kullanıyorum (Studio One kullanmak istiyorum ama sistemden para kalmadı)

Her neyse arkadaşlar ben deneme için 2 3 gündür küçük küçük kayıtlar yapıyorum 3 4 kanallı fakat dışarı çıkartırken wav. olarak boyutlar 40 50 mb oluyor bu neden böyle? böyle 20 kanallı farklı enstrümanların olduğu kayıt yapınca 300 mb mı olcak bu boyut nedir bunun olayı? teşekkürler.

Geri