Blackstar HT-1 İçin Hangi Overdrive Pedalını Almalıyım?

Selam. HT-1 ile kullanabileceğim bir OD pedalı almak istiyorum. Aklımda Boss SD-1 ve İbanez TS9 var. Aradaki fiyat farkına değer mi? Bu fiyat aralığında varsa başka önerileriniz açığım. Pedalı amfiyi boostlamak için kullanacağım. İron Miaden ve GnR çalıyorum genelde. Gitarım Fender Strat.

Son düzenleme:
Aslında işin can damarı bu ikisi...diğerleri bu ikisinden türemiş varyasyonlar ya da klonlar gibi hi gain amfi boostlamaksa mesele tabi...

Tubescreamer ile sd-1 arasında şöyle bi fark var, gain knobu daha geniş bir aralıkta çalışıyor.. Yani en kısıktayken gain daha düşük TS'ye göre, en açıktayken de daha yüksek, neredeyse distortion a yakın gibi...Sadece gain artışı istiyorsan SD1 iyi pedal...amfi boostlamada TS biraz daha mid katıyor, SD1 daha transparan kalıyor...

Bunlar aslında tam denemeden bilemeyeceğin şeyler tabii...ben genel bilgileri yazdım...

Iron Maiden ve GNR için ht-1 gaini yeter gibi bu arada, sadece sololar için istiyorsan ts daha iyi olabilir...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında işin can damarı bu ikisi...diğerleri bu ikisinden türemiş varyasyonlar ya da klonlar gibi hi gain amfi boostlamaksa mesele tabi...

Tubescreamer ile sd-1 arasında şöyle bi fark var, gain knobu daha geniş bir aralıkta çalışıyor.. Yani en kısıktayken gain daha düşük TS'ye göre, en açıktayken de daha yüksek, neredeyse distortion a yakın gibi...Sadece gain artışı istiyorsan SD1 iyi pedal...amfi boostlamada TS biraz daha mid katıyor, SD1 daha transparan kalıyor...

Bunlar aslında tam denemeden bilemeyeceğin şeyler tabii...ben genel bilgileri yazdım...

Iron Maiden ve GNR için ht-1 gaini yeter gibi bu arada, sadece sololar için istiyorsan ts daha iyi olabilir...

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Amfi gain olarak tatmin edici ama crunch a biraz daha yakın gibi geliyor bana. Birde ev kullanıcısı olduğum için 1 Watt aldım fakat bu küçük kutunun içinden canavar çıktı :). Sesi 1/4 anca açabiliyorum. Bu durum acaba lambalı amfilerin yüksek sesteki drive tonlarına ulaşmamı engelliyor mu diye düşündürüyor. Amfiden 100 Watt'lık bir Marshall beklemiyorum ama şu anlık Iron Maiden için tonlar pek tatmin edici değil. Boss SD-1 sizce bu durumu değiştirir mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir de merak ettiğim bir husus daha var. Tarz olarak yavaş yavaş Megadeth'e doğru kayıyorum. Boss SD-1; HT-1 ile pasif manyetikli bir Ibanez, Jackson, Shecter Megadeth tonlarına yaklaşmamı sağlar mı?

Ayrıca Boss SD-1 şuan stoklarda gözükmüyor hiçbir yerde, nereden temin edebilirim? Yurt dışından temin etmek istesem hangi siteyi önerirsiniz, kaç güne gelir, kargo ücreti+vergi ne kadar tutar toplam?

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. Amfi gain olarak tatmin edici ama crunch a biraz daha yakın gibi geliyor bana. Birde ev kullanıcısı olduğum için 1 Watt aldım fakat bu küçük kutunun içinden canavar çıktı :). Sesi 1/4 anca açabiliyorum. Bu durum acaba lambalı amfilerin yüksek sesteki drive tonlarına ulaşmamı engelliyor mu diye düşündürüyor. Amfiden 100 Watt'lık bir Marshall beklemiyorum ama şu anlık Iron Maiden için tonlar pek tatmin edici değil. Boss SD-1 sizce bu durumu değiştirir mi?

1 watt ı full açsan da çok ton değişmez...yeni nesil amfilerde o kadar da o muhabbet geçerli değil zaten...bende evh lbx 1 var 4 watt modunda sesi 1 de kullanıyorum ton gayet tatmin edici geliyor...

Yanlış yoldasın.

1watt ev tipi lambalı amfiler öyle önüne boost koyarak filan beklediğin tadı vermez. Neyin ne olduğunun adını koymak lazım. Öncelikle 1watt ev tipi lambalı amfiler makul ses düzeyinde lambanın vereceği nüansları hissettirmek için yapılmış cihazlardır. Amacın belli bir tonun peşinde koşmaksa ID:TVP ya da Katana gibi neredeyse lamba tadı veren solidstate'lere bak derim. Ha illa lamba tadı olsun dersen de 1watt ile ilerle. Bence boşa yatırım yaparsın. HT-1 amfi HT-1 amfidir, oldukça iyidir ama ekle, destekle başka bir şey haline dönüşmez. Bu biraz şuna benzer, supersport araba istiyorsan Porsche alacan. Benzer güç, hızlanma, ses vb istiyoum ama param yok, Civic Type R aldım, buna chip tuning, supercharge vb koyacam dersen çok hızlı bir hot hatchback araban olur. Ha dersen ki hem pistte hem yolda sıkı bir arabam olsun ama Ferrari, Porsche alamam o zaman da BMW 328i filan bakacan. Arası yok.

İlla SD-1 alacam dersen, satılık SD-1 Waza ilanım var. Reklam yapmayı sevmem ama kararlıysan buyur bak.

Blackstar ht metal 5 kullanıyorum-ht5'ten ve ht1'den biraz daha yüksek gainli bir alet. Boostlu ve boostsuz tonları arasında çok fark var malesef.
HT serisi koyu karakterli amfiler içeriyor. Hatta bazen boğuk olabiliyor güzel eq çekilmezse. Ben bunu send returnden ts9 tabanlı bir booster girerek hallediyorum. Bu aynı zamanda yüksek gainde çalarken daha da sert bir ton almamı sağlıyor(senin aradığın da bu sanırım). Ayrıca clean booster olarak kullanınca da strat parlaklığına yaklaşıyorum ton olarak.
Ts9 tabanlı çoğu pedaldan aynı katkıyı alacaksın muhtemelen boost olarak kullandığında. Ben mağazada deneyerek Mooer Blues Mood aldım, ts9 benzeri bir pedal. İlla şunu al diyemem ama en ucuz ts benzeri pedalı alabilirsin. Joyo'nun ts9 klonu vardı, onu çok överlerdi. Onu alabilirsin boost için.
Bu arada benim amfide apartmana uygun ses seviyelerinden daha yukarılara çıktıkça tonun hacmi bayağı bir artıyor. Kayıtlarda bile oldukça belli oluyor bu durum. Kayıt alırken amfinin sesini bayağı bir açıp DAW'dan kısıyorum daha güzelleşiyor ton.
Yalnız bu tarz şeylere girmek için Fender Strat uygun bir gitar mı ya da ondan önce HT1 bu iş için iyi bir amfi mi orayı biraz daha düşün.(Amfide ekolayzır yok abi)
Ben megadeth tonu istediğimde basslar saat 10 yönü, midler saat 3 yönü, tizler saat 12-1 yönü yapıyorum, ISF'i de anlık olarak ayarlayıp çalıyorum. Yetmediyse bi de boosterı dayıyosun önüne canavar gibi megadeth tonu geliyor.
Her şeyi geride bırakıp Iron Maiden için bir booster iş görür mü diye soruyorsan: Evet görür.

Geri