Yakın zamanda (mağazalar kapandıktan sonra) Zuhal'den online alışveriş yapan?

Kesinlikle katılıyorum. Dediğim gibi siparişi verirken ne zaman göndereceklerini umursamadan verdim. Kısa sürede gelmesi gibi bir beklentim yoktu. Sipariş durumuna bir bakayım derken siteye girdiğimde söz konusu mesajı görünce garipsedim, o yüzden yazma gereği duydum. Ama dediğiniz gibi otomatik bir mesaj olarak ayarlanmış sonrasında da silmeyi ya da düzenlemeyi unutmuş olabilirler.

Muhtelif başlıklarda aynı şeyi yazıyorum... biraz empati lütfen. Hepimizin keyfi kaçar ürünümüz geç gelirse ama şöyle düşünelim, o depoda çalışan biri hastalandı.. kalanlardaki paniği ve endişeyi düşünsene, belki eleman azalttılar önlem olarak eve gönderdiler, belki depocu hasta, belki kargocu dolu vs vs... yani sitede jenerik bir hatırlatma notu yazması adamları yalancı yapmaz diye düşünüyorum ki site yönetimi tüm mağazalarda çok da iyi yapılmıyor malum.
Bu arada Dore ve Zuhal ile tek ilişkim müşterisi olmam, kimseyi savunmak için yazmıyorum ama ben home-office yapma imkanına sahipken çalıştığım şirketin fabrikası ve dağıtım merkezleri tam kapasite çalıştığı için özellikle bu dönemde kargo, depo, kurye gibi konularda insanların şikayetlenmelerine çok anlam veremiyorum. Şu anda depoyu bırak sokakta yürümek bile ciddi bir risk.
Mydukkan'dan da pazar günü sipariş vermiştim, bugün geldi o da. Kargoya verildi diye gözüküyordu pazartesi günü ama kargo takip numarası girilmemişti. Bu durumu kendilerine sorduğumda malum günlerden dolayı kargo firmaları ürünleri kabul etseler de hemen işleme koyup, takip numarasını veremiyor dendi. Gayet olağan bir durum. Kimse sızlanamaz.

Dore'de ise biraz sert yazmış olabilirim ama ufak bir tel paketinin 4 gün depodan çıkmaması için dediğiniz gibi depolarında büyük bir sıkıntı olması lazım.

Benim Cuma sabahı sipariş verdiğim ürünü Perşembe kargolamışlat. Sipariş verirken canlı destek hattına ne zaman kargoya verilir dediğimde hemen sipariş verirseniz bugün yetiştiririz dediler.
Zuhal ise aynı gün kargoya verdi ürünleri.
Anlıyorum şu günlerde empati gösterelim de neden tutmayacakları sözü veriyorlar anlamıyorum. Bundan sonra do re mi tövbe. Veririm parasını işini adam akıllı yapan adamdan alırım ne alacaksam.

Tabiiki bu konuda hoş görülü davranmak lazım. Gönderen firma çalışanı da sağlıklı kalsın, ürün de güvenli gelsin
müşteri de sağlık sorunu yaşamasın yeter ki

Dore'nin bugün kargoya verilecek dediği ürün şu an elimde. Sistemde hala takip numarası gözükmediği için ne zaman kargoya verildiğini göremiyorum. Mydukkan'ın açıklamasından yola çıkarak, dore de muhtemelen önceden verdi kargoyu ama kargo firmalarının yoğunluğundan dolayı takip numarası ve irtibat sıkıntı var gibi duruyor. Bu da normal zaten.

Şunu açıkça söylemek istiyorum ki Zuhal Müzik ve Dore'ye online siparişlerin vaktinde kargoya verilmesi açısından güveniyorum. Şu an harcama yapmaya korkuyorum ve bir siparişim yok ancak bir pedal almak isteseydim ve siparişimi uygun bir saatte girseydim (örneğin sabah 11) aynı gün kargoya verileceğinden hiç şüphe duymazdım. Kaldı ki o gün değil de ertesi gün kargoya verilmiş olsa dahi şu an oluşan sıra dışı koşullar sebebiyle bir işletmenin personellerini de sorgulayamam. Herkesin sevdikleri var ve öncelik sağlık.

Zuhal'den, pazarı pazartesiye bağlayan gece (27 Nisan) sipariş vermiştim, bugün elime ulaştı. Gerçekten muntazam bir hız bu konuda takdir ettim. Ama;

Gitar sehpası sipariş etmiştim, kutudan sehpanın ayakları çıkmadı haha... sinirim bozuldu

Arkadaşlar selam,

Bugün veya yarın Zuhal'den Katana 100 Mk2 sipariş edeceğim. Normalde mağazadan alırdım ama mağazalar kapalı. Online olarak da Zuhal'den daha önce alışveriş yapmadım, ve şu anda da durumlar nasıldır bilmiyorum, ne zaman kargoya verilir, paketlemeyi iyi yapıyorlar mı vs. bilmiyorum. Son günlerde (özellikle de salgından sonra mağazalar kapandıktan sonra) online olarak Zuhal'den alışveriş yapan oldu mu? Olduysa tecrübeniz nasıldı?

Teşekkürler.
1 hafta boyunca kargoya verilmesini bekleyeceksin büyük ihtimalle

Benim bir tanıdığım Zuhal'den yaklaşık 3 hafta önce sadece tel sipariş etmişti, tel bugün ulaşmış..
Bir diğer tanıdığım da 2 hafta önce mydukkan'dan tel söylemişti, o hala gelmemiş.. Tel stoklarında mı azalma var acaba.

4 haftadır evde çalıyor amfiyi o arkadaş.
1 hafta önce doreden prosesör aldım hala kargoya verilmesini bekliyorum yoğunluk var sanırım

bahsettiğim olay şu an
Yazmak için yazmak bu olsa gerek. 1 ay önceki konu ve altında 30 tane yanıt var, hatta 3-5 mesaj aşağıda da siparişin ertesi günü eline ulaştığı bilgisi verilmiş üstelik. Okumak bu kadar zor olmamalı.
söylemeye çalıştığım şey tüm mağzaların çok yavaş çalışması bu kadar çabuk yargılamayın insanları.

26'sını 27'sine bağlayan gece(pazar gecesi) tel siparişi verdim. 27'sinde aras kargodan kargoyu aldıklarına ve yola çıktığına dair mail geldi, ama dore sitesine baktığımda telin hala kargoya verilmediği görünüyordu. 2 gün sonra yani 29'unda(bugün) dore telinizi kargoya verdik diye mesaj attı.
Yani diyeceğim odur ki zuhali bilmem ama doredekiler kargoyu 1 günde vermişler, Aras'ın Ankara şubesinde 2 gün yatmış ve bugün İzmir'e doğru yola çıkmış.
Do Re'de yoğunluk olduğundan dolayı bence siparişlerin kargoya verildiğini bildirmesi gereken eleman işini tam yapamıyor olabilir. Aras bana kargonuzu aldık dedikten 2 gün sonra Dore kargonuzu verdik dedi çünkü.
Bence şirketler kargoya zamanında teslim ediyorlar ürünleri ama kargo şirketleri yoğunluktan dolayı normalden daha fazla depoda bekletiyorlar siparişleri. Stok sorunu olmayan ürünler için bence durum budur.

bahsettiğim olay şu an

söylemeye çalıştığım şey tüm mağzaların çok yavaş çalışması bu kadar çabuk yargılamayın insanları.
Yahu ne yargılaması? Adamın mesajını alıntılayıp 1 hafta bekleyeceksin demişsin ki üstte de belirtildiği gibi adam 4 haftadır çalıyor amfiyle. Halbuki dore'den prosesör sipariş ettim, 1 haftadır kargoya verilmedi yazabilirdin. Hem konuya yeni bir bilgi girilmiş olurdu, hem de boş mesaj olmazdı.

Benim bir tanıdığım Zuhal'den yaklaşık 3 hafta önce sadece tel sipariş etmişti, tel bugün ulaşmış..
Bir diğer tanıdığım da 2 hafta önce mydukkan'dan tel söylemişti, o hala gelmemiş.. Tel stoklarında mı azalma var acaba.
Benim 2 hafta önce mydukkan ve dore'den tel siparişlerim 3-4 günde elime ulaştı ama sık satılan teller değildir kanımca. Biri 3/4 boy klasik gitar teli, birkaç tane tekli tel, belki 12-53 elixir akustik teli sık satılan teller arasındadır.

derdiniz 3-5 gün geç kargolama olsun. ben geçen ay dore'den amfi aldım taktığım gibi arızalandı geri gönderdim. 1 aydır para iadesi bekliyorum. her aradığımda hala teknik servis çalışmıyor onlar rapor çıkarmadan yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. satışlar tıkır tıkır iş müşteri hizmetlerine geldi mi virüs var amk. başka başlıkta bu amfiden alan bir arkadaş amfinin çok rutubet koktuğunu içini açtığında her yerinin pas içinde olduğunu söylemişti. kimbilir kaç yıldır depoda çürüyen amfileri sattılar bize. doreden güvenip de bir şey almayacağım bundan sonra.

derdiniz 3-5 gün geç kargolama olsun. ben geçen ay dore'den amfi aldım taktığım gibi arızalandı geri gönderdim. 1 aydır para iadesi bekliyorum. her aradığımda hala teknik servis çalışmıyor onlar rapor çıkarmadan yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. satışlar tıkır tıkır iş müşteri hizmetlerine geldi mi virüs var amk. başka başlıkta bu amfiden alan bir arkadaş amfinin çok rutubet koktuğunu içini açtığında her yerinin pas içinde olduğunu söylemişti. kimbilir kaç yıldır depoda çürüyen amfileri sattılar bize. doreden güvenip de bir şey almayacağım bundan sonra.
Aldığınız amfi neydi ?

Geri