Jackson js32 sorunsalı

Son zamanlarda randy rhoads fanlığına doğru hızla katettigim yol beni king v ve rhoads modeli gitarlara itti.

En büyük kriterlerimden biri de floyd olunca aynı zamanda daha yeni iki tane kulaklık alma gibi bir sacmalik yapinca butcem düştü ve en uygun gitar jackson js32 rhoads oldu.

Bazi yerlere büyük övgüler aldığını gördüm ama bazı yerlerde de aşırı yerden yere vurdular tonu bana iyi gibi geldi ama malum bu dönemde her yer kapali deneyemiyorum da.

Kısaca bu gitara sahip olanlar veya daha önce etkilesimde bulunanlar beni aydinlatabilir mi ? Onermeyenler de o civardaki bir fiyata başka bir floydlu v kasa bir gitar önerebilir mi ? (Süper strat da olabilir esp tarzı)

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler 🙂

Niye önermiyorlar, çünkü üstündeki köprü beş para etmez. Zaten "floyd rose çok kötü, şeytan görsün yüzünü" falan diyenler hep ucuz gitardaki FR köprüleri kullananlar. Üstündeki manyetikler de iyi değil. Fret işçiliğinin de iyi çıkacağını sanmam.

Ufak şehirlerde 2. elde çok seçenek bulmak zor ama büyük yerlerde yaşıyorsanız bence 2. ele yönelmek mantıklı olacaktır. Bu gitarın fiyatı 300 dolar ABD'de, yani ona göre nasıl bir kalite alacağınızı anlayın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Niye önermiyorlar, çünkü üstündeki köprü beş para etmez. Zaten "floyd rose çok kötü, şeytan görsün yüzünü" falan diyenler hep ucuz gitardaki FR köprüleri kullananlar. Üstündeki manyetikler de iyi değil. Fret işçiliğinin de iyi çıkacağını sanmam.

Ufak şehirlerde 2. elde çok seçenek bulmak zor ama büyük yerlerde yaşıyorsanız bence 2. ele yönelmek mantıklı olacaktır. Bu gitarın fiyatı 300 dolar ABD'de, yani ona göre nasıl bir kalite alacağınızı anlayın.
Peki onerebileceginiz bir şey var mı?

Bende zamanında sizin gibi düşünüp şöyle iki konu açmıştım forumda arkadaşlar bayağı açıklama yapmışlardı şu anda elimde kvmg pro var onlar sayesinde , o paraya ikinci el pro almamı söylemişlerdi ısrarla , memnunumda.

Peki onerebileceginiz bir şey var mı?
Şu piyasada sıfır gitar önermem. 2. el olarak V kasa ilanı pek yok zaten. Schecter Jeff Loomis görmüştüm, bide Jackson RR3 vardı hatırladığım. Superstrat çok ilan var haliyle, sizin beğendiğinizi buraya sormanız daha iyi olacaktır. Çünkü superstrat benim de ilanım var, önersem yanlış anlaşılır önermesem yine saçma olur. :)

Demek istediğim 300 dolarlık gitara 2500 lira verip kötü bir kalite almayın. 800-900 dolarlık gitarlar 3000-3500 liraya gayet de temiz şekilde ilanlarda alıcı bekliyor.

O kadar konuştuk bir tane seçenek bırakayım bari. Sizin bütçeyi aşıyor ama gitar temiz duruyor, etiket fiyatı ise 1100 dolar.

Şu piyasada sıfır gitar önermem. 2. el olarak V kasa ilanı pek yok zaten. Schecter Jeff Loomis görmüştüm, bide Jackson RR3 vardı hatırladığım. Superstrat çok ilan var haliyle, sizin beğendiğinizi buraya sormanız daha iyi olacaktır. Çünkü superstrat benim de ilanım var, önersem yanlış anlaşılır önermesem yine saçma olur. :)

Demek istediğim 300 dolarlık gitara 2500 lira verip kötü bir kalite almayın. 800-900 dolarlık gitarlar 3000-3500 liraya gayet de temiz şekilde ilanlarda alıcı bekliyor.

O kadar konuştuk bir tane seçenek bırakayım bari. Sizin bütçeyi aşıyor ama gitar temiz duruyor, etiket fiyatı ise 1100 dolar.
Gayet güzel bütçeyi de belki cikarabilirim ama zaten bu kadar cikarmisken zuhal müzikte 0 ibanez rg350dxz beyaz model de 4071tl

Sizin ilaniniza da bakabilir miyim rica etsem

Gayet güzel bütçeyi de belki cikarabilirim ama zaten bu kadar cikarmisken zuhal müzikte 0 ibanez rg350dxz beyaz model de 4071tl
Verdiğim linkteki gitar ile o ibanez arasında baya bi klasman farkı var. :) Tabii manyetik seçimi de önemli. Pasif mi aktif mi ilk soru zaten.

Benim gördüğüm RR3 ise şuydu ama fiyat bence biraz pahalı.

Şansına iki gitar da İzmir'de. 20 yaş altına ise belirli saatlerde yasaklar 11 Mayıs'tan itibaren kalkacak diye biliyorum.

Sizin ilaniniza da bakabilir miyim rica etsem
Ben İstanbul'dayım. Kargo olayına sıcak bakan biri de değilim. Gitar sattığım kişi gitarı alırken bazı yerlerine falan bakmazsa zorla baktıran bir tipim. :) Sonra başım ağrımasın yeter ki. Zaten şu dönemde kargo çalışanları 2 kat daha sert davranıyordur gönderilere. Ama gitar şu; https://www.sahibinden.com/ilan/iki...yon-zb-fr-takas-videolu-ilan-815080826/detay/

Son düzenleme:
Verdiğim linkteki gitar ile o ibanez arasında baya bi klasman farkı var. :) Tabii manyetik seçimi de önemli. Pasif mi aktif mi ilk soru zaten.

Şansına iki gitar da İzmir'de. 20 yaş altına ise belirli saatlerde yasaklar 11 Mayıs'tan itibaren kalkacak diye biliyorum.

Ben İstanbul'dayım. Kargo olayına sıcak bakan biri de değilim. Gitar sattığım kişi gitarı alırken bazı yerlerine falan bakmazsa zorla baktıran bir tipim. :) Sonra başım ağrımasın yeter ki. Zaten şu dönemde kargo çalışanları 2 kat daha sert davranıyordur gönderilere. Ama gitar şu; https://www.sahibinden.com/ilan/iki...yon-zb-fr-takas-videolu-ilan-815080826/detay/
Şu anki gitarimda pasif var epiphone les paul special ve var bende ve şu an baktığım da ikinci gitarim olacak

Sizin gitar da gayet hoşuma gitti ıstanbul olmasa ciddi ciddi ilgilenebilirdim ve evet kargo konusunda çok haklısınız

Diğer başlığa yazmıştım, merak eden arkadaşlar olursa diye buraya da bırakıyorum.

Hint üretimi eski modeller yine ağaç olarak kabul edilebilir kalitede, belki biraz fret işçiliğinin gözden geçirilmesi, manyetik takviyesi ve sağlam ayarlama ile kısa/orta vadede mutlu edecek gitarlar ancak yeni JSleri görüntü olarak üst modellere benzetip malzeme kalitesi olarak dibe vurdular. Stok manyetikler zaten her zamanki gibi. Sap bana ağaç değil plastik hissiyatı veriyor, çalabilenleri, özellikle mutlu bir şekilde çalabilenleri hiç anlamıyorum. Fret işçiliği yine segmentinin standartlarında. FR Special'lara bile güvenmeyip, tremolo yuvasının, tremolo barına bastırılması ile yırtıldığını bizzat yaşamış birisi olarak, ucuz üretim o metal yığınına FR bile diyemiyorum. 2500 - 3000 Tl'ye X serisi almak varken 0 JS32'ye 2500 - 2800 arası bir miktar ödemek hiç akıl karı değil.

Bütçe düşükse, sabit köprülü gitar alın. OFR takacak paranız varsa zaten OFR veya FR-1000, 2000 gibi modellere sahip gitarlar alabilirsiniz. Yine FR sahibi bir model yerine sabit köprülü bir gitar alarak arttırılan 300 - 400 tl ile en azından köprü manyetiğine düzgün bir EMG ya da SD takarak orta halli bir gitara sahip olabilirsiniz. Ancak bu durum ağaç kalitesinden dolayı eski Hint JS'ler için geçerli. Yeni Çin üretimlere el sürülmemeli.

Acaba 0 ltd kh-202 alsam pişman olur muyum
Üzerindeki manyetikleri bilmiyorum, ESP'nin kendi üretimi ama iyi çıkacağını sanmam. Köprü zaten baştan ofsayt. 3-5 ay sonra saddle'lar ve tremolo kolunun girdiği yer parçalanmaya başlar. Köprünün base denen kısmı oldukça yumuşak olduğu için köprü bıçakları çok çabuk aşınıp bir süre sonra akort tutmaz.

Üstte de dedik zaten, 3500-4000 lira arasında 2. elde çok güzel gitarlar var. O hellraiser sahibi ile konuş, en olmadı bi lüthiye'ye falan götürüp kontrol ettirip alırsın.

Geri