Sattığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

1- Ibanez Rg550 89 model
2- Ibanez Jemini
3- Engl E530
4- Focal referans monitör (modelini hatırlamıyorum)
5- Charvel Usa San Dimas 1 Reissue HH - (Şükür yakın zamanda daha iyisini aldım 😁)
6- Boss DS-1 Keeley
7- Ovation CC44
8- Charvel 650XL
9- AMT S1
10- Ibanez JS1000
11- 94 Gibson Les Paul Studio
12- Fender 97 Standard Strat
13- LTD M-1000
Daha da fazlası var ama pek hatırlamak istemiyorum. Fiyatlarını hatırladığım Jemini 250'ye, E530 380'e, RG550 600 liraya sattığımı çok iyi hatırlıyorum. Ds1 ile Focal'i hatırlamak istemiyorum nedense.

1- Ibanez Rg550 89 model
2- Ibanez Jemini
3- Engl E530
4- Focal referans monitör (modelini hatırlamıyorum)
5- Charvel Usa San Dimas 1 Reissue HH - (Şükür yakın zamanda daha iyisini aldım 😁)
6- Boss DS-1 Keeley
7- Ovation CC44
8- Charvel 650XL
9- AMT S1
10- Ibanez JS1000
11- 94 Gibson Les Paul Studio
12- Fender 97 Standard Strat
13- LTD M-1000
Daha da fazlası var ama pek hatırlamak istemiyorum. Fiyatlarını hatırladığım Jemini 250'ye, E530 380'e, RG550 600 liraya sattığımı çok iyi hatırlıyorum. Ds1 ile Focal'i hatırlamak istemiyorum nedense.
Ltd m1000i ni ben almıştım kanka ama karşılığında ne vermiştim hatırlayamıyorum. Kargo ile takaslasmistik hatta o ltd m1000in kitapçığı hala duruyor bende. Floyd yuvası çatlaktı.

ltd ec1000 deluxe
ltd mh1000 deluxe
ltd m1000 deluxe
Full modifiyeli Jackson Dk2 blue orange flame
Gibson Les Paul Faded Chocolate Finish
Schecter Hellraiser Avenger
Ibanez rg550m
Fender Usa Heavy Metal Stratocaster

Benim hikayem de biraz garip konuyu görünce içimi dökmek istedim biraz uzun olacak bilginize. Aslında GAS başlığına da yazabilirdim bu yazıyı. 2017 yılında ilk gitarımı aldım. O yıllarda Güneydoğuda bir ilçede çalışıyordum ve sarı sitede ilan dahi yoktu. Bir arkadaşım da Fender Usa Special satıyordu 2800 lira civarlarına bırakıyordu bana. Müziğe karşı bir yeteneğim olduğu da söylenemez. Ama gitarların kendisine markalara bir ilgim oluşmuştu. Arkadaşımın fenderi çabuk satıldı ve başka birine gitti. Ben de gitar bakmaya başladım. Yakın bir ilde 1 tane İbanez s 470 gördüm buz mavisi. Hemen aradım satan arkadaşı kendisi doktormuş ve artık zamanı yokmuş. 700 lira gibi bir rakama aldım kendisinden gitarı ve o gitar benimle 3 yıl yattı ben ona o bana baktık resmen mobilya gibi durdu. Üşengeçliğimden ötürü doğru düzgün dokunmadım bile ama düzenli bakım yaptırdım. 😂 Bu 3 yılda ne yaptım derseniz sürekli fender bakmaya başladım. Çalmadan öte modeller, hangi yıl üretimleri hangi serileri daha iyidir, relic manyetik tipleri sonrasında daha ileri gidip custom shop, relic ve heavy relic işçilikleri ,gövdede ve klavyede kullanılan ağaç tipleri, masterbuild luthierlere kadar bakmaya başladım.
Sonrasında 2019 yılında bir tane Fender USA deluxe aldım 7500 liraya jelatinleri dahi duruyordu. O dönem fender custom shop heavy relic istiyordum ama fiyatlar 15-18 bin civarlarındaydı ve beni aşıyordu biraz.(keşke alsaymışım 😂 )
O gitarıda 3 sene yatırdım mobilya gibi baktım yine bakımlarını eksik etmedim. Ama iş yoğunluğum ve bahanelerle pratik yapmadım. Fender ve stratocaster üzerine biraz bilgim oluşmuştu bu sefer gibson sevdası başladı ama artık yıl olmuştu 2021 fiyatlar zaten arşa çıkmıştı ben de bir tane Epiphone Plus Top Pro almıştım tonal olarak iyi olmasına rağmen malzeme kalitesi benim hoşuma gitmemişti. İlk göz ağrım ibanezi 4000 lira civarlarına 2021 yılında sattım.
Buraya kadar okuduysanız asıl olay burada başlıyor. Yıllarca sürekli bütün sarı site ilanlarına baktım. 2022 yılı mart ayında letgo üzerinde bir ilan gözüme çarptı. Fender Custom Shop David Gilmour Signature NOS 2011. Bu gitar 2018-2019 yılında sarı sitede ilk ilanlara bakarken Türkiyede gördüğüm en pahalı gitardı 25000 lira gibi bir fiyatı vardı o dönemler. Letgodaki ilan 35 bin liraydı. Dedim bunda bir iş vardır 35 e ucuz bu gitar. Satıcıya mesaj attım ufak bir pazarlık mesajı 32 bin lira düşünürseniz diye. Kabul etti kendisi ama kendisine bir şart sundum. Çalmayı doğru düzgün bilmediğim için gitarın replika veya sıkıntılı bir gitar olup olmadığını anlayacak düzeyde değildim. Bu sebeple olduğum şehirin ünlü bir luthierini aradım ve expertiz😂 gibi bir işlem yapıp yapamayacağını sordum ve kendisi kabul etti. Gitar ilanı kendi memleketimdeydi ve luthier de oradaydı. Satıcı arkadaşa şart sundum dedim ki; Gitarı Luthier kontrol etsin ve sapta çalışma veya büyük bir sorun yoksa 32 bin liran hazır dedim. Satıcı kabul etti ama sürekli oyalıyor beni. Ben farklı bir ilde çalıştığımdan kendisiyle randevulaşmamız gerekiyor ama başaramıyoruz geç cevap veriyor biraz. İşte diyorum luthiere getirebilir misin metroyla gelemem ağır diyor, diyorum taksiyle gel ben karşılarım. Her neyse biz sonunda tam oldu derken arkadaş corona oldum diye mesaj attı bana. Haydaa dedim var bir bit yeniği , zaten diyorum orijinal olsa sarı siteye koyar ne var letgoda vs. Sonrasında ben satıcı arkadaşa ne zaman müsaitsen sen haber ver dedim mesaj yazmayı bıraktım.2 hafta sonrasında kendisi bana mesaj atınca şaşırdım ve randevulaştık haftasonu memlekete gittim. Sabah saat 10 gibi buluştuk. Hardcase i açtım gitarın telleri paslanmış. işte askının değdiği yerlerde nitroselüloz cila reaksiyon vermiş kabarmış. Üstüne klasik gitar düşürmüş açılan yeri ayakkabı boyası gibi bir boyayla boyamış. Böyle ilginç ilginç şeyler fretler %75-80 e düşmüş. Ama hardcase içeriği full neredeyse dergisi strap, penası , bezi cartı curtu. Luthier gitara bakım yapacağını ve elektroniğini kontrol edeceğini sonrasında telleri değiştirip ayarlamaları yapıp kontrol edeceğini söyledi biz de satıcıyla bu süreçte kahve içmeye gittik. 1 saat sonra mesaj geldi. Gitarın pickguardını ilk defa ben açtım herhalde dedi. hatta entonasyon ayarı bile yapılmamış yıllardır. 2 yıl aynı tellerle kullandım dedi satıcı haliyle şok oldum elektroniği tertemiz çıktı manyetikler vs her şey ilk günki gibiymiş. 🤪 Son bakımlardan sonra sadece kozmetik problemleri var dedi luthier oradan da 2 bin lira düşelim dedi satıcı 30 bine aldım gitarı. Sonrasında üretiminin 2021 yılında son bulduğunu ve artık koleksiyon değerine sahip olduğunu gördüm. Reverbde 10 bin 20 bin dolarlık fiyatlara çıkmıştı ama tabi onlar mükemmel durumda saklanmış gitarlardı her şeyleriyle eksiksizlerdi. Sonra ben gidip bu gitarı 1 ay sonra 80-90 bin liralık takasla iranlı bir arkadaşa verdim ama içimde kaldı keşke o gitarı hiç takaslamasaydım ve evladiyelik dursaydı. Şu sıralar ilanlarda daha iyi kondisyonda olanlarını 180 bin lira civarında görüyorum. O fiyat eder mi kesinlikle etmez. Bu artık bir gitardan öte bir mobilya. Okuyan arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım sıkmamışımdır sizi. Ne ile takas ettiğimi ve sonrasında olanları merak eden olursa onu da zevkle anlatırım. 🤟🤟

Guild 1960 F30 ve Martin 0018g 1965 çok ucuz fiyata evlendiğim için koleksiyoncuya satmıştım. Yazarken bile içim sızlıyor 😀 Bir de Jackson DK2 Japan vardı üstünde graphtake floyd emg set 5.000 TL ye geçen sene verdim bir daha 3 ay çalışsam alamam....

Doğrudur yuvada çatlak vardı o zaman ucuzdu neden değişmedim hatırlamadım doğrusu yanılmıyorsam RG2550 ile takaslamıştık.
AA doğru siyah bir 2550 idi edge pro köprülü dot inlayli versiyondu dimi daha sharktooth inlayli cıkmamıştıki ozamanlar. O yuvayı bende yaptırmadım o şekilde verdim sonra benim verdiğim adamda yaptırmadı daha sonra alan yaptırmış mıdır, kimdedir bilinmez ama biri almış çökmüş kanka gitara ilanda filan görmedim ben verdikten sonra hiç o gitarı. Güzel günlerdi ozamanlar güven vardı, hızlı takaslar yapıyorduk cayır cayır kargolaşıyorduk bütün forum. Uzak yakın farketmiyordu. Tek önemli olan gitarı beğenmekti. Şimdilerde benim kargo filan yemiyor yani öyle

AA doğru siyah bir 2550 idi edge pro köprülü dot inlayli versiyondu dimi daha sharktooth inlayli cıkmamıştıki ozamanlar. O yuvayı bende yaptırmadım o şekilde verdim sonra benim verdiğim adamda yaptırmadı daha sonra alan yaptırmış mıdır, kimdedir bilinmez ama biri almış çökmüş kanka gitara ilanda filan görmedim ben verdikten sonra hiç o gitarı. Güzel günlerdi ozamanlar güven vardı, hızlı takaslar yapıyorduk cayır cayır kargolaşıyorduk bütün forum. Uzak yakın farketmiyordu. Tek önemli olan gitarı beğenmekti. Şimdilerde benim kargo filan yemiyor yani öyle
O seri bence sharktooth versiyondan daha güzel tınlıyordu. RG2550 ile 2007 gibson studioyu satıp charvel san diması almıştım o dönem. Kargo paralarıda İstanbul-Rize arası 25-30 lira gibi bişey tutuyordu.

Prs Bernie Marsden
Boss GT8
Fender Mustang V2 20W

2013 yılı...
İşin kötü tarafı bunların hepsini satıp ilk eşime tektaş almıştım. Sonuç mu ?? Boşandık... 2. evliliğimi yaptım bir de 2 yaşında oğlum var çok şükür, varsın gitsinler. Şuan Epi Lp Standart'ım var bir Prs değil ama sağolsun eşim hediye aldı Squier Bullet kullanırken... Boss GT8 yerine Nux Mg300 kullanıyorum. Amfim yok prosesor-monitör kulaklık ikilisi yapıyorum. Sıradaki hedefim Blackstar ht5r. Eski eşimlde kaybettiğimi yeni eşimde topluyorum. Kadın var rezil eder kadın var vezir eder...

fender vibrolux reverb silverface 70ler, okko diablo, xotic bb+ ve daha niceleri
bunları satmak değil de sahnelerde kullanan arkadaşlarıma verdiğim için kayıp olarak görmüyorum ama yine de içim buruk.

İlk gitarım Yamaha RGX-121D
2007 Gibson Les Paul Standard
yılını hatırlamadığım beyaz Fender Meksika Hss
Sansamp TriAc
Boss Od3
Behringer Gdi21 :)

İlk gitarım Yamaha RGX-121D
2007 Gibson Les Paul Standard
yılını hatırlamadığım beyaz Fender Meksika Hss
Sansamp TriAc
Boss Od3
Behringer Gdi21 :)
Hocam senin niki görünce hala aklıma Ibanez AR300 geliyor, 2006, 2007 yıllarında ilan vermiştin galiba burda. 😅 Ben de geçen ay 3. kez OD-3 aldım. Tri-AC de bulsam alacağım. İkisi de cidden güzel aletler.

Haha o gitarı pişmanlığa yazsam mı yazmasam mı karar veremedim. Ton olarak harika aletti ama switch pozisyonu çok sakat yerdeydi sürekli çarpıyordum :) Sh8 ve Sh1-59 vardı üstünde, kimbilir nerde şimdi :) İlk aldığımda 300Tl falandı şimdi sarı sitede baktım sunburst var bitane 15k :)

Prs Bernie Marsden
Boss GT8
Fender Mustang V2 20W

2013 yılı...
İşin kötü tarafı bunların hepsini satıp ilk eşime tektaş almıştım. Sonuç mu ?? Boşandık... 2. evliliğimi yaptım bir de 2 yaşında oğlum var çok şükür, varsın gitsinler. Şuan Epi Lp Standart'ım var bir Prs değil ama sağolsun eşim hediye aldı Squier Bullet kullanırken... Boss GT8 yerine Nux Mg300 kullanıyorum. Amfim yok prosesor-monitör kulaklık ikilisi yapıyorum. Sıradaki hedefim Blackstar ht5r. Eski eşimlde kaybettiğimi yeni eşimde topluyorum. Kadın var rezil eder kadın var vezir eder...
Boss GT8'e üzüleni ilk defa gördüm gerçekten 🤣
Nux'u hiç kullanmadım (mg 30 için iyi diye duydum gerçi...), ama teknolojinin yaptığı sıçramayı düşünürsek çok daha önde olsa gerektir tonlar. Boss GT8 kendi kuşağının en büyük faciasıydı, millet sisteme girmek için Behringer kabin simülatörleri filan alıyordu ki, herhalde bir amfi simülatörü için daha utanç verici bir şey olamaz🤣

Sattığınıza pişman olduğunuz, özlediğiniz ekipmanlar 3 taneden fazlaysa (hadi 2 tane de benden olsun 5 etsin) ortada bir sıkıntı var arkadaşlar.😃

7.yi 8.yi sattınız, hala pişmansanız oturup düşünmeniz ve listenin daha fazla uzamaması, daha çok pişman olmamak adına aldığınız ekimanları bence satmamanız veya iyi düşünmeniz gerekiyor.

Sattığınıza pişman olduğunuz, özlediğiniz ekipmanlar 3 taneden fazlaysa (hadi 2 tane de benden olsun 5 etsin) ortada bir sıkıntı var arkadaşlar.😃

7.yi 8.yi sattınız, hala pişmansanız oturup düşünmeniz ve listenin daha fazla uzamaması, daha çok pişman olmamak adına aldığınız ekimanları bence satmamanız veya iyi düşünmeniz gerekiyor.
Pismanliklarin cogu ekipmanin degerini bilememek degil, keske satmasaydim daha da cok kar elde ederdim diye hayiflanmak. Zaten gitar calan adamin pek alip satmakla isi olmuyor oturuyor caliyor bisey koyuyor ortaya.

Geri