elektro teli yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda cello876 tarafından 14 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar öncelikle ben epiphone les paul 100 kullanıyorum üzerinde emg manyetik var benim bir sorum olacak gitarın en alt teli koptu ve yeni tel alacağım komple ben genellikle punk rock belki hafif sert bazende clean tonlarda şarkı çalacağım ve bazı şarkılarda tüm telleri yarım ton kalınlaştırıyorum bazende D-G-C-F-A-D sıralamasını yapıyorum birde D'addario tel almayı düşünüyorum bana hangisini tavsiye edersiniz yada D'addario haricinde çok pahalı olmayan bir marka ....

2. Sana normalde ernie ball a bakmanı önerirdim fakat ucuz olarak yamaha tel bulabilirsin(bulman zor ama)

3. uzuc a kaçma al elixer tel bi sene kullan kopma die bişey olmaz sorun yaşamazsın

4. Bir senelik tel olur mu ya teller arap olur calma daha iyi 1 sene aynı telle.

5. Ernie ball iyidir.fiyatı da daddario ile hemen hemen aynı (12ytl taksimde)

6. arkadaslar tarz ıle tel arasında bır alaka varmı? mesela death thrash calan ne tel takmalı gibi?:D marka onerırısenız sevınırım bırde ben telleri kalınlastırmayı yapamıyorum nasıl olacak :D ozel den bır arkadas anlatabılırmı? Saygilar

7. Ernie ball iyi bir tel daha iki gün önce ladım sesi gayet güzel....taksimden 10 ytl ye aldım çok şaşırdım fiyatına doğrusu...:) kolay gelsin...

Bu Sayfayı Paylaş