SX TELECASTER SEÇİM

Malum son zamlardan sonra 700 liralık gitarlar 1400 e çıktı bu şekilde squier telecaster hayalleri yattı. Sx lerle ilgili de epey tartışma yapılmış fakat aradığım cevapı bulamadım. Öncelikle 3 saddle istediğim için sx ash modelini eledim thinline da pek bana göre değil.Şimdi kaldı 2 seçenek sx stl50 yada sx alner na öncelikle kozmetik olarak stl50 nin rengi butter scotch daha çok hoşuma gidiyo ayrıca ikisinin de sapları akçaağaç olsa da stl50 modeli daha sarı olduğu için yine gözüme hoş geliyo.Sonuç olarak stl50 modeli kozmetik olarak daha güzel.Tabi stl50 modeli her ne kadar hoşuma gitse de alder ile aralarında 300tllik fark çok da fazla değil ikisinin arasında 300 tlye değecek bi fark varmıdır acaba. Denemeden almak saçma fakat ikisini de deneme gibi bi şanssım yok bulunduğum şehirden dolayı. (Fiyatları bilerek sıfır fiyatı yazdım sıfır almayı düşünmüyorum)

Ben de SX Telecaster alacağım. Benim de çok tecrübem yok sadece sx stl50 yi denemiştim. Ama forumda baya araştırdım ve bildiğim kadarıyla SX in cilası kalın olduğu için kanada ağacı, amerikan ağacı olması çok bir fark yaratmayacağını söylüyorlardı.
Ben stl50 modelini denedim ve şunu söyleyebilirim. Çalımı gayet hoşuma gitti, işçiliği de öyle. En azından benim gibi hiç daha önce elektro çalmayan bir insan için hoştu diyebilirim. Tonu da aynı şekilde hoştu. Belki bir fender etmeyebilir ama bence kesinlikle bir f/p ürünü. Görünüş olarak squier hoşuma gidiyor ama bence SX de gerçekten iyi bir marka.

Çok tecrübeli ve bilgili değilim belirttiğim gibi. Bildiklerimi aktarmaya çalıştım. Yanlışsa bilgilenmek isterim. Yazıda bir hatam, tecrübesizliğim olduysa affola.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim cila muhabbetini bende gördüm ama iki modeli de denemiş olan birini bulabilrsek daha iyi olucak sanırım ikisinin de incelemelerini izledim ama malum 11 12 bin liralık amfilerle yaptıkları için pek verimli olmadı onun haricinde amatör olarak çaldığı şarkıları paylaşan arkadaşlardan stl 50 yi kullananlara denk geldim ortalama bi amfiyle gayet tatmin edici ama her ne kadar stl 50 görünüş olarak hoşuma gitse de alder modelini de alabilecekken daha iyiyse sonradan pişmanlık duymak istemiyorum umarım sx in telelerini denemiş birileri bizi aydınlatır

Teşekkür ederim cila muhabbetini bende gördüm ama iki modeli de denemiş olan birini bulabilrsek daha iyi olucak sanırım ikisinin de incelemelerini izledim ama malum 11 12 bin liralık amfilerle yaptıkları için pek verimli olmadı onun haricinde amatör olarak çaldığı şarkıları paylaşan arkadaşlardan stl 50 yi kullananlara denk geldim ortalama bi amfiyle gayet tatmin edici ama her ne kadar stl 50 görünüş olarak hoşuma gitse de alder modelini de alabilecekken daha iyiyse sonradan pişmanlık duymak istemiyorum umarım sx in telelerini denemiş birileri bizi aydınlatır
Maalesef iki modeli de denemedim. Ama Youtube'da iki gitarla da ilgili bir çok video buldum araştıra araştıra. Ve çaldıkları amfi de Blackstar ID core:10 V2 idi. İsterseniz atabilirim videolarını.

Konuyu yukarı çıkaralım. Kimse yok mu bize yardım edebilecek? İki modeli de denemiş veya kullandığı sx telecasterı önerebilecek biri yok mudur?

"O kadar da" fark edeceğini düşünmüyorum. Bu seviyelerde rahat ettiğiniz ve gözünüze hoş gelen, baktıkça elinize alıp çalmak isteyeceğiniz model hangisiyse onu almanız taraftarıyım. Belirli bir segmente çıkıldıktan sonra elbette modeller arasındaki farklar daha belirgin olmaya başlar.

Geri