Pena kalınlık önerisi

Merhaba arkadaşlar yaklasik 2 yıldır ahşap ,kemik veya boynuz pena haricî kullanmıyorum genelde solo çaldığım için de 2.5 mm çok güzel performans veriyor ancak 2.5 mm pena ile ritim atmak pekte rahat olmuyor dolayısı ile 1.5 mm veya 2 mm kalınlığında bir kemik pena almak istiyorum. Ritim için hangi kalınlık daha uygun olacaktır ?

Bu tamamen rahatlık ve tuşeyle alakalı. Hissiyat önemli sonuçta. Ben 0,73 kullanıyorum senelerdir mesela. Tabi daha soft müzikler yapıyorum ama benim yaptığım müziği yapıp 1,5 kullanan da var. Denemeden alma derim. Başka da bir şey diyemem...

Merhaba arkadaşlar yaklasik 2 yıldır ahşap ,kemik veya boynuz pena haricî kullanmıyorum genelde solo çaldığım için de 2.5 mm çok güzel performans veriyor ancak 2.5 mm pena ile ritim atmak pekte rahat olmuyor dolayısı ile 1.5 mm veya 2 mm kalınlığında bir kemik pena almak istiyorum. Ritim için hangi kalınlık daha uygun olacaktır ?
ben ritim atarken fender medium penalarını kullanıyorum şu anlık gayet akıyor tabi tercih meselesi

@instant7171,
Rahat ritim atman için penanın az da olsa esnek olması lazım, dediğin kemik boynuz ağaç gibi materyaller organik olduğundan istersen 0.50mm olsun yine esnek olmaz. Ha çalınır mı çalınır da hızlı ritim atıcaksan rahat ettirmez adamı yani

James Hetfield çok uzun süre Jim Dunlop 1.0, 1.14 kullandığı pek çok yerde yazar .... oradan yola çık işte.

Thin ... 0.4 - 0.6
Medium ... 0.6 - 0.8
Heavy ... 0.8 - 1.2
Extra H ... 1.2 üstü
Ama bazı markalar mm takılmadan sadece 4-5 kalınlık kullanıyor harf ile adlandırarak. Yani tam bu tabloya uymayabilir.

@canartunc güzel demiş.... fazla ince tlink tlink eder, fazla kalınla da odun keser gibi girişirsin tellere.

Geri