Sustain/Midi Expression Pedalı Farkı

Esenlikler. İnternette Midi Expression pedalı aradığımda sustain pedallarıyla da karşılaşıyorum. İkisi de aynı işlevi mi görüyor? Ayrıca çoğunun açıklamasında "..." midi klavye ile uyumludur vs. yazıyor. Midi Expression pedalları sadece midi klavye ile beraber mi kullanılıyor? Son olarak, Midi Expression'ları ses kartına bağlayabilir miyim?

Son düzenleme:
Niyetinin midi pedal alıp gitar pluginlerinde parametreleri onunla kontrol etmek olduğunu varsayıyorum. Standalone bir pedal pek yok piyasada. Ya üzerinde expression pedal da bulunduran bir foot controller alacaksın:

En ucuz yollu çözüm: Behringer FCB1010
Daha kaliteli ve pahalıları: Roland FC200 ve FC300

Standalone çalışan bir midi expression pedalın Türkiye'de satıldığını zannetmiyorum. Dünya çapında da pek yaygın değil ama şöyle bir şey var:

Bir de eğer elinde normal bir expression pedal varsa, yani bildiğimiz 6.3mm jaklı amfilere falan bağlanan, o zaman da onu değerlendirmeni sağlayabilecek şöyle ürünler var:

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Niyetinin midi pedal alıp gitar pluginlerinde parametreleri onunla kontrol etmek olduğunu varsayıyorum. Standalone bir pedal pek yok piyasada. Ya üzerinde expression pedal da bulunduran bir foot controller alacaksın:

En ucuz yollu çözüm: Behringer FCB1010
Daha kaliteli ve pahalıları: Roland FC200 ve FC300

Standalone çalışan bir midi expression pedalın Türkiye'de satıldığını zannetmiyorum. Dünya çapında da pek yaygın değil ama şöyle bir şey var:

Bir de eğer elinde normal bir expression pedal varsa, yani bildiğimiz 6.3mm jaklı amfilere falan bağlanan, o zaman da onu değerlendirmeni sağlayabilecek şöyle ürünler var:

Evet, plugin'leri kontrol etmeyi amaçlıyordum fakat sadece 2-3 parça çalmak için de o kadar para ödemek saçma geldi. Elimde bir midi klavye var. Sondaki adaptör haricinde midi klavyeler için olan pedallardan alıp bir şekilde değerlendirme imkanım var mı?

Geri