Elektronik Davul İçin Hoparlör Önerisi

Selam arkadaşlar. Elektronik davul amfileri çok pahalı bu yüzden hoparlör bakıyoruz. Bütçe en fazla 800. 6.35 mm büyük jack girişi olan bir de aux girişi olan bir şey arıyoruz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Onlar pahalı doğru ama rastgele alacağın hoparlör işini görür zannetme. Davul hem kick hem ziller ile çok geniş bir HZ aralığına yayıldığı için ufak çaplı sıradan bir hoparlör ile teneke sesi alırsın. 800 liraya çok da iddialı bir şey bulacağını sanmam.
Dönem dönem kulaklık değil de dışarıdan ses duyayım dediğimde aşağıdaki aleti kullandım, iş gördü ama dediğim gibi davul hissi verdi diyemem. Daha hacimli olsun dersen bahsettiğim frekans aralığını daha iyi kapsayan Keyboard amfilerine bakabilirsin.
Ha bu arada bir tarafımdan sallamıyorum, yıllarca Roland TD-9kv2 çaldım evde.

Amazon product ASIN B005KQ2O26

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Onlar pahalı doğru ama rastgele alacağın hoparlör işini görür zannetme. Davul hem kick hem ziller ile çok geniş bir HZ aralığına yayıldığı için ufak çaplı sıradan bir hoparlör ile teneke sesi alırsın. 800 liraya çok da iddialı bir şey bulacağını sanmam.
Dönem dönem kulaklık değil de dışarıdan ses duyayım dediğimde aşağıdaki aleti kullandım, iş gördü ama dediğim gibi davul hissi verdi diyemem. Daha hacimli olsun dersen bahsettiğim frekans aralığını daha iyi kapsayan Keyboard amfilerine bakabilirsin.
Ha bu arada bir tarafımdan sallamıyorum, yıllarca Roland TD-9kv2 çaldım evde.

Amazon product ASIN B005KQ2O26
Maalesef bütçe en fazla 800. Amaç sadece ses gelsin berbat olmayacak şekilde tabii. Attığınız ürün sanırım Türkiye'de yok. Biz Amazon'dan almayı düşünmüyoruz. Mağazaya gidip alacağız. Başka önerebileceğiniz bir hoparlör var mı? En son çare olarak sanırım gitar amfisi bakacağız.

Gitar amfisi iyi olmaz .... frekans diyorum, Keyboard amfisi veya PA hoparlörü diyorum. Hadi hiç olmadı bass amfisi diyorum ama gitar amfisi en kötü tercih. Sebep frekans aralığı.
Attığım ürünü ben Teknosa'dan almıştım zamanında, bir yerlerde bulunur belki, kolay geldi diye amazon linki attım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitar amfisi iyi olmaz .... frekans diyorum, Keyboard amfisi veya PA hoparlörü diyorum. Hadi hiç olmadı bass amfisi diyorum ama gitar amfisi en kötü tercih. Sebep frekans aralığı.
Attığım ürünü ben Teknosa'dan almıştım zamanında, bir yerlerde bulunur belki, kolay geldi diye amazon linki attım.
Peki teşekkür ederim. Keyboard amfilerine ve PA hoparlörlerine baktım fiyatları yine yüksek geldi maalesef. O zaman bass amfisi bakacağız.

Bass amfisi önermedim .... çok acele karar verme... buraya sadece ben kişisel fikrimi yazdım, koştur koştur bass amfisine geldi konu. Lütfen şu davul ve diğer cihazların ideal çalışacağı HZ aralıkları konusunu irdeleyip karar ver. Belki dediğim Logitech muadili başka ürünler vardır.
Bir şey önermiyorum, yaşadığım tecrübeyi yazdım sadece. Tek önerim, biraz araştır demek olur.

800 liraya önerebileceğiniz bass amfileri var mı?
ben ilk davulumu aldığımda td3kv, evdeki elektro amfimi bağladım hemen. Sonuç rezalet. Sonra gittim amfimi verip bi tane yerine bas amfisi aldım, sesi az biraz daha gövdeli yaptı. Çaldım ama hep mutsuz çaldım... çünkü high i kıssan ziller rezalet geliyor. Bası kıssan kick'i geçtim, trampet bile zilli trampet gibi geliyor. Yani almış olmak için alacaksın gerçekten. Solitude'un dediği gibi klavye amfilerine bakılabilir. Ucuz yollu aktif hoparlör de bakabilirsin samson'un falan. En azından kicklerde bas mas alırsın biraz zilleri kaybetmeden.

Geri