Van halen- Jump (Mimoza cover) Beğenmeyi Unutmayın;)

Van Halen falan cover'lamak kolay iş değil arkadaşlar. Unutmayın, özgüven, cesaret bunlar tabi güzel şeyler de, öz farkındalığın da olması gerekiyor.. Diğer bir deyişle altının dolu olması lazım. Biraz daha çalışın, vokali de değiştirin.. 😔.. Daha yolunuz var Van Halen'a

Van Halen falan cover'lamak kolay iş değil arkadaşlar. Unutmayın, özgüven, cesaret bunlar tabi güzel şeyler de, öz farkındalığın da olması gerekiyor.. Diğer bir deyişle altının dolu olması lazım. Biraz daha çalışın, vokali de değiştirin.. 😔.. Daha yolunuz var Van Halen'a
Katılıyorum. Vokali kesinlikle değiştirin bence. Gitar solosuna gelirsek, daha çalışman lazım. Tuşe kaçırıyorsun, tappingler olmamış ve yanlış notalara basıyorsun sürekli. Sıkı ve düzenli çalışmayla halledilebilecek şeyler.

Vokali değiştirin demek sert olmuş bence biraz, insanın şevkini kırar, şarkıyı değiştirin, vokalin sesinin yettiği aralıkta bir şarkı seçin, soloları vs bukadar kasmayan bir şarkı seçebilirsiniz. Gitar tonunun çiğ oluşuna, timing hatalarına, şarkıdaki groove eksikliğine değinmiyorum bile :)

Öz farkındalık önemli. Herkes şarkı söyleyebilecek diye bir şey yok. Değiştirip değiştirmemek sizin kararınız, ben kendi fikrimi söyledim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Katılıyorum. Vokali kesinlikle değiştirin bence. Gitar solosuna gelirsek, daha çalışman lazım. Tuşe kaçırıyorsun, tappingler olmamış ve yanlış notalara basıyorsun sürekli. Sıkı ve düzenli çalışmayla halledilebilecek şeyler.
Gitar çalmaya bende 2 ay önce sıfırdan başladım, eleştiri için teşekkürler, çalışmaya devam ediyorum

Çok garip. 2 aydır gitar çalan birinin hop diye akorsuz gitarla ne idüğü belirsiz bir overdrive ve alakasız bir tappingle van halen coverına girişmesi... Bununla yetinmeyip süslü püslü videoyla hemen youtubeda kitlelere açılması. Bir de linki forumda paylaşması...oldukça komik buldum kusura bakma. Niye bu hemen reklam sevdası anlamıyorum. 2 ay olmuş daha demene göre. Şimdi sana git gam armoni teknik vs çalış desem üşenirsin. Kafa hep reklamda, instagramda, youtube da. Neyse. Bol şans.

Özgüven, kendini bilme vs kısımlarına yorumum yok, sonuçta internet çağı yükleniyor bu tip şeyler. Gençlerin emeğine sağlık, iyi niyetine destek diyelim geçelim. Ciddi yol almaları lazım çalışarak ama olur ... vokali de ezmemek lazım ama kusura bakmasın sanki halı sahaya adam eksik kaldı da kenarda bekleyen çocuğa sen gel oyna demiş gibi isteksiz duruyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok garip. 2 aydır gitar çalan birinin hop diye akorsuz gitarla ne idüğü belirsiz bir overdrive ve alakasız bir tappingle van halen coverına girişmesi... Bununla yetinmeyip süslü püslü videoyla hemen youtubeda kitlelere açılması. Bir de linki forumda paylaşması...oldukça komik buldum kusura bakma. Niye bu hemen reklam sevdası anlamıyorum. 2 ay olmuş daha demene göre. Şimdi sana git gam armoni teknik vs çalış desem üşenirsin. Kafa hep reklamda, instagramda, youtube da. Neyse. Bol şans.
Burdaki amaç reklam ve ün değil, Karantina da sıkılıp birşeyler yamaya çalıştığımız için yaptığımız şeye bu tarz sözler etmen benim açımdan saçma çünkü biz bunu eğlence ve kendimizi geliştirme amacıyla yapıyoruz. Yorumun için teşekkürler

Özgüven, kendini bilme vs kısımlarına yorumum yok, sonuçta internet çağı yükleniyor bu tip şeyler. Gençlerin emeğine sağlık, iyi niyetine destek diyelim geçelim. Ciddi yol almaları lazım çalışarak ama olur ... vokali de ezmemek lazım ama kusura bakmasın sanki halı sahaya adam eksik kaldı da kenarda bekleyen çocuğa sen gel oyna demiş gibi isteksiz duruyor.
Söylediklerin için gerçekten teşekkürler, harbiden de vokal durumu dediğin gibi oldu :)

Burdaki amaç reklam ve ün değil, Karantina da sıkılıp birşeyler yamaya çalıştığımız için yaptığımız şeye bu tarz sözler etmen benim açımdan saçma çünkü biz bunu eğlence ve kendimizi geliştirme amacıyla yapıyoruz. Yorumun için teşekkürler
Abicim müzikle uğraşmanız cok güzel, grup olarak da giderek daha iyiye dogru ilerleyeceginize eminim. Lakin bu videoyu çekip burada paylaşıp beğenmemizi istiyorsan, önce bir kendiniz dinleyip olmuş mu olmamış mı diye degerlendirmeniz ve olmamissa olanını paylasmaniz daha dogru olmaz mi? Vokal bir şarkının en önemli kısmı. Vokal varken geri kalan tüm enstrümanlar eşliktir sadece. E o vokal olmuş mu şimdi? Emrah bey gayet hakli; bu yayınlama ve izlenme / beğenilme aceleciligindense daha derli toplu ve kulaklarımıza eziyet etmeyecek basit parçalar yapsanız burada da baska yerlerde de ciddiye alınıp daha yol gösterici yorumlar veya beklediginiz beğenilmeleri elde edebilirsiniz. Ben 5 kez filan dinledim bu arada. Eğer o vokalist arkadaşınız grubun sabit kişisiyse bence kabiliyeti hem ingilizce hem de rock parçası söylemeye şimdilik uygun değil. Calismaya devam 👍🤘

Elinize,emeğinize sağlık. Herşey gibi müzik yapmak da düşe kalka öğreniliyor. Deniyoruz yapamıyoruz deniyoruz yapamıyoruz deniyoruz yapıyoruz (arada uyumak lazım :) ).Yeni hedef koyup tekrarlıyoruz hepsini.
Böyle denemeler yapmanız gayet iyi, her seferinde yeni birşeyler öğrenerek ilerleyebilirsiniz. Benim tavsiyem 1 yıl gibi bir süre sonra tekrar "JUMP" ı coverlayın ve kıyaslayın. Geliştiğinizi gördükçe sizde daha heveslenirsiniz.
Hevesiniz geçse bile uğraşmaya devam edin, yeni şeyler öğrendikçe ucsuz bucaksız bir yol olduğunu göreceksiniz.
Tekrar emeğinize sağlık ! \m/

abi adamın elindeki başlangıç seviye cort yani bildiğin türkçe okunuşuyla çort hatta çok da üstüne gitmeyin. Ama yalan yok vokal okumaya başlayınca bi gülme geldi. Ergenliğin oturmamış sesi, şarkıya yansımış. Ergenus belgeselinde bu çatallaşmadan bahseder:

Ergenlikten sonra sizinle takılsın bence şu an yolda çalışma var gibi. Davul ile keyboard olmuş bence onlar başka vokal ve gitarcı bulsun 3-4 sınıf atlamışlar. Tabi ki van halen ne ola ki jump nedir la diyen bir gençlik taifesi için üst düzey bir video olmuş. Çabalarına destek verdim, veriyorum.

Son düzenleme:
Geri