Ogün Sanlısoy

Arkadaşlar Ogün Sanlısoy yine döktürmüş ben çok beğendim özellikle Hadi beni güldür şarkısına hasta oldum. Gayet başarılı bir albüm olmuş O Güne nazaran biraz daha sert..

anil_ogün nasıl kıskanabilirim. İnsan kendi gibi olanları kısakanır. Ogün abi büyüğümüz. Güçlü bir ses. Nasıl kıskanıyım?

BU arada Ogün,Tarkan,Metin birleşmesi ancak bu kadar üst düzeye çıkabilir(tabi dahda iyilerini bekliyoruz)

Bilmece harika bir şarkı....
Parası var ve Dön evine adlı şarkılar büyük başarı diyorum... Heavy metal ruhu hala yaşıyor Cd'de son parça bittikten sonra bonus track'i dinlemeyi unutmayın...

7.47'de başlıyor...Çok kısa ama hoş...

Arkadaşlar Bu albüm sppr oldu yaa gerçekten Ogün Şanlısoy Olarak Bilen Kişiler artık Ogün Sanlısoy Olarak tanımaya başladı Ogün abiyi harika bişey bu ve diğer çıkmış 2 Albüme gre On numara bi albüm bu 3 ve bna sadece T.O.M.K.S abi Harikasınız Demek Kalıyo :metal :tap:

Pus demiş ki:
Arkadaşlar siz ne düşündünüz bilmiyoum ama eleştiri yapmak için değil sadece herşey daha ii olsun die. Bu albüm kapağında profil resim var ogün sanlısoyun. Çok kötü görünmüyor mu? sahne şovları herşeyi ile olmalı gibi geliyor.

Cd'nin arka yüzündeki resmi çok iyi değil bence ama genel olarak diğer resimler iyi geldi bana.... Dön Evine , Hadi Beni güldür gerçekten çok iyi...

dur bende bendeki cd yi anlatim simsiyah kocaman bir kartonetin içinde 2 tane cd kutusu var biri orjinal album diğeri ise basın kiti içinde klipler biyoğrafi yepisyeni resimleri album bilgileri vs. ler var ve enfes ya teşki albumude böyle bassaydılar :D

albüm resimleri cok hoş olmuş bence..basın kiti içinde biyografisi..resimleri..vs... olan arkadasa cok imrendim ne güzel be..bizdede bayağı bişey yok değil ama :)albüm dinledikçe dahada etkiliyor..bonustrack ı ilk dinleyişimde farkettim süper bi mırıldanma cok beğendim..farklı olmuş..

cansuu demiş ki:
albüm resimleri cok hoş olmuş bence..basın kiti içinde biyografisi..resimleri..vs... olan arkadasa cok imrendim ne güzel be..bizdede bayağı bişey yok değil ama :)albüm dinledikçe dahada etkiliyor..bonustrack ı ilk dinleyişimde farkettim süper bi mırıldanma cok beğendim..farklı olmuş..

Uheuheheh yaşasın :D

dur anlatmaya devam edim hani bu 2 cd ya bunun içine koyulduğu siyah bir karton var ön yüzünde kocaman gümüş renginde 3 yazıyor arkasında ogün sanlısoy - 3 yazıyor :D sonra diğer cd deki kliplerde dvd söylemesi ayıptır ayna gibi izliyoz fotoğraflar full boyut ıggghh daha hah birde şey var cd kapağı boyutunda ogünün kartı var bi tarafında album hikayesi ve atletli fotoğrafı diğer tarafındada ilk kez gördüğüm farklı resimleri var miyauvvv :D

alcoholik demiş ki:
krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
O GÜN albümü de iyiydi be,bu kadar sert olma.
ne bileyim biraz kalıplardaydı sanki :? aynı türkü motifleri falan ben sevmemiştim...

hocam sizlerin derdini anlayamıyorum ben nedir? sivri olmak için mi yazıyosunuz bunları. ya eleştri yapın ama okuyun dinleyin sonra yapın. adam saydım'ı dinlemiş gelmiş çok kötü (ki bence saydım da çok çok iyi bi şarkıydı) müzikteki bu türk olayı nedir yok türküymüş. bizim özümüz ne ya. adam başka napsın onlarla büyümüş hepimiz öyle. hangimiz anne kucağında guns'n roses dinledik hangimizin babası kafa çekerken nirvana dinliyodu. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. türkülerimiz bizim baştacımız.

o gun'e gelince; o gun bence ogun sanlısoy albümleri arasında hep 1 numara olacak bi albüm. sanmıyorumki ogun onun üstüne bi albüm daha yapsın. kesinlikle müthiş bi albümdü...

Tabii ki türküler bizim millet olarak varoluşumuzda çok önemli bir yerde konuyu saptırmayalım ama aynı motifleri sürekli kullanıp rant yaparsak olmaaaaazzzz orda bir dur denir napıcaz üreticez :!: :!:
yani ogünün ilk albümünü beğenmemiştim ....
ayrıca ortada aman aman bir numara olucak bişey de pek yok yani ogün sanlısoyu nasıl bir numara diye burlarda abarta abarta anlaıtonuz gerçi size göre herkes bir numara olduğu için pekde şaşırmamak gerekir...
:!:
Ferdi abimizin bende özledim bende adlı parçasının canını çıkartıp albüme koymuştur o gün... sırf ticari başarı için... yani 1 numaralık bir durum pek yok....Uçmayalım
müzikaliteden anlamıyorsakda pek konuşmayalım.....

o gün ogün sanlısoyun ilk albümü değildir bende özledim diye bir parça ilk albüm olan korkma albümünde yoktur malesef :D bazı konularda keseden sallamayalım :D
ilk albüm olan korkma güzel bir albümdü bana göre karanlık bir havası vardı, hoşuma giderdi ama ikinci albümde pop-rock a kayıldı sevmedim bu son albümde ogün vokalindeki değişiklikler farkediliyor ayrıca metaboyun soloları albüme baya bi renk katmış.

krenk demiş ki:
alcoholik demiş ki:
krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:
ne bileyim biraz kalıplardaydı sanki :? aynı türkü motifleri falan ben sevmemiştim...

hocam sizlerin derdini anlayamıyorum ben nedir? sivri olmak için mi yazıyosunuz bunları. ya eleştri yapın ama okuyun dinleyin sonra yapın. adam saydım'ı dinlemiş gelmiş çok kötü (ki bence saydım da çok çok iyi bi şarkıydı) müzikteki bu türk olayı nedir yok türküymüş. bizim özümüz ne ya. adam başka napsın onlarla büyümüş hepimiz öyle. hangimiz anne kucağında guns'n roses dinledik hangimizin babası kafa çekerken nirvana dinliyodu. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim. türkülerimiz bizim baştacımız.

o gun'e gelince; o gun bence ogun sanlısoy albümleri arasında hep 1 numara olacak bi albüm. sanmıyorumki ogun onun üstüne bi albüm daha yapsın. kesinlikle müthiş bi albümdü...

Tabii ki türküler bizim millet olarak varoluşumuzda çok önemli bir yerde konuyu saptırmayalım ama aynı motifleri sürekli kullanıp rant yaparsak olmaaaaazzzz orda bir dur denir napıcaz üreticez :!: :!:
ayrıca ortada aman aman bir numara olucak bişey de pek yok yani ogün sanlısoyu nasıl bir numara diye burlarda abarta abarta anlaıtonuz gerçi size göre herkes bir numara olduğu için pekde şaşırmamak gerekir...
Ferdi abimizin bende özledim bende adlı parçasının canını çıkartıp albüme koymuştur o gün... sırf ticari başarı için... yani 1 numaralık bir durum pek yok....Uçmayalım

bencede kaliteden anlamıyosan konuşma helede Ogün Sanlısoy için böyle şeyler söylüyosan hiç konuşmaaaa :!: ayrıca bir numara diye abartmıyoruz biz ogün fanları için bir numaraa.... :LOL:
:LOL:

Öncelikle Ogün fan klubu arkadaşlara ufak ama önemli bir önerim var;Arkadaşlar sevdiğiniz sanatçıyı olumlu ve olumsuz tartışın eleştri budur zaten..Her şarkısı için diyecek bir şeyiniz olsun ama mantıklı ve gerçek..Mükemmel süper şah diyerek kendinizi avutursunuz 2 albümle şah olunmaz..

Şimdi Ogün hakkındaki görüşlerime geçiyorum o gün adlı albümün tamamını dinledim bir Halukçu olarak türkrock müziğine yeni bir ismin girdiğini söyledim kendimce şarkıları müziği ile iyi süslenmiş bende özledim şarkısının başında klibe eklenti var çok daha güzel olmuş onunla.. ince bir ayrıntı ama gerçekten güzel..hangi şarkılara klibi çekeceğini iyi bilmiş..diğer şarkıları biraz düşüklük yaşamış sarmadı yani..

Ve bu "üç" albümü bence önceki albümden çok daha güzel daha çok tutulan şarkıları olacak bence.Mesala bir şarkı dinlenir sonra asla dinlenmez en baştan sarmaz bunda öyle bir şarkı yok gayet güncel konulara değinilmiş bana hitap eden şarkılar bile var "hangisiydi doğru hangisiydi yalan hangisi sanal" diye :) birşeydi.Şarkılar beni tanı diyor beni ezberlemelisin ben bir önceki şarkıdan daha iyiyim diyor albümdeki tüm şarkılar özenle dinlenilecek tarzda..

Bu albümün bana göre olumsuz yönü bilmece şarkısının gitara doymaması bir yerde kesilmiş orada gitar coşmalıydı diyorum..Ve ara sololara dikkat edilmeli..Sözlere lafım yok 10 üzerinden 7,5 alır benden..

Kimileri kapağına takmış :D siz öyle devam edin sanatçının giydiğini kapağını bilekliğini kolyesini değil sanatını tartışın arkadaşlar..

krenk demiş ki:
alcoholik demiş ki:
krenk demiş ki:
pentagramurat demiş ki:

yazdıklarımı gözlerinle(!) okusaydın söylemek istediklerimi anlardın... "o gun" adlı albümü ogun sanlısoy albümlerinde hep 1 numara olcaktır cümlesinden "o gün" albümünün 1 numara olduğunu nasıl çıkardın anlayamadım...

ogün sanlısoy, müzikal başarısının kanıtlamış bi sanatçıdır. beğenilir beğenilmez tabiki olumsuz eleştiriler yapılacaktır ama onlarıda sırf eleştirmek için değil cidden oturup bi dinledikten, izledikten sonra yapılmalıdır diye düşünmekteyim... ogun sanlısoy'u seviyoruz severek dinliyoruz sizin eleştrilerinizden gocunduğumuzu falan da sanmayın (istisnalar çıkıyo arada) beğenmediğimiz bi durum olunda kendi içimizde de ( fan club) tartışıyoruz; şu iyi değil bu iyi gibi....

söylemek istediğim; ogün sanlısoy 1 numara değil "o gun" albümü de bir numara değil illaki 1 numaradır diyenler çıkacaktır ama sadece kendi fikirlerimi yazıyorum buraya...

ileri geri konuşan arkadaşlar; eleştri yapmadan önce klip izleyip gelmeyin mümkünse canlı canlı bi dinleyin omadı albümü bi talan edin ki saygı duyalım...

Geri