Elektro gitar (Anadolu rock & hard rock için)

Selam ve esen olsun herkese
🖐

Elektro gitar öğrenip çalmak istiyorum fakat tecrübem ve bilgim neredeyse sıfır. Zaten internetten sınayıp görerek ögrenmeye çalışacağım bir müddet.
Gitar ile birlikte amfi yerine ses kartı almayı düşünüyorum. Ses kartı dışında yalnız gitara en fazla 1500 TL ayırabilirim fakat çok ayrımı olup değecekse biraz daha yükseltebilirim bütçeyi.

Açıkçası biraz araştırma ettim ve başım iyice allak bullak oldu. Çalmak istediğim müzikleri söylediğim halde bana "Hh, hss ve hsh" tavsiye eden de etmeyen de oldu.
Görünüşü çirkin olmayan ve olabildiğince sade bir gitar hoş olurdu.

Yani ne tür bir gitarı niye almalıyım, bunu açıklayabilirseniz sevinirim.

maNga, Barış Akarsu, Barış Manço falan başta olmak üzere genel olarak Anadolu Rock çalarken arada bir hard rock (mesela bu ) çalmak istiyorum.
Çalmak istediğim müziklerden bırakıyorum. Bunlara uygun elektro gitar ve ses kartı tavsiyesinde bulunabilirseniz çok kıvanacağım gerçekten
🙏

İbanezlere veya Hss stratlara bakabilirsin. Fakat mutlaka denenmeli. Tavsiye ile gitar-ekipman alınması bazen sıkıntı çıkarabiliyor. Ayrıca amfide çok önemlidir. Ses kartı falan kullanacaksan da çok kaliteyi düşürme.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Yamaha ERG 121 C +​

Fender Squier Bullet Stratocaster HSS​

Bu iki gitar hakkında kısaca bilgilendirebilirmisiniz? Squier bullet daha hoş duruyor bu arada ve Yamaha HSH olduğu için bana daha çok hitap mı ediyor bilemedim.
Teşekkürler.

Selam ve esen olsun herkese
🖐

Elektro gitar öğrenip çalmak istiyorum fakat tecrübem ve bilgim neredeyse sıfır. Zaten internetten sınayıp görerek ögrenmeye çalışacağım bir müddet.
Gitar ile birlikte amfi yerine ses kartı almayı düşünüyorum. Ses kartı dışında yalnız gitara en fazla 1500 TL ayırabilirim fakat çok ayrımı olup değecekse biraz daha yükseltebilirim bütçeyi.

Açıkçası biraz araştırma ettim ve başım iyice allak bullak oldu. Çalmak istediğim müzikleri söylediğim halde bana "Hh, hss ve hsh" tavsiye eden de etmeyen de oldu.
Görünüşü çirkin olmayan ve olabildiğince sade bir gitar hoş olurdu.

Yani ne tür bir gitarı niye almalıyım, bunu açıklayabilirseniz sevinirim.

maNga, Barış Akarsu, Barış Manço falan başta olmak üzere genel olarak Anadolu Rock çalarken arada bir hard rock (mesela bu ) çalmak istiyorum.
Çalmak istediğim müziklerden bırakıyorum. Bunlara uygun elektro gitar ve ses kartı tavsiyesinde bulunabilirseniz çok kıvanacağım gerçekten
🙏

Merhaba, aynı şeyleri birkaç gün önce başka başlık altında da yazmıştınız. Daha önceki konuda da tavsiyede bulunmuştum.

Sanırım kafa karışıkłığınız tekrar ediyor.
Öncelikle aşağıdaki videoları izlemenizi tavsiye ederim.

Gitar tipleri

Manyetik nedir

https://m.youtube.com/watch?v=WvPWStqO5Bk

Ses kartı tavsiyeleri
https://m.youtube.com/watch?v=PIsBFdrbP5M

İstediğiniz türler için, HH manyetik de uyar HSS manyetik de.
Ama daha geniş türde müzik yapmak için imkanım olsun diye aklınız karışıyorsa tekrarlıyorum HSS tercih edin.

Yeni başlayacaksınız, benim düşunceme göre ihtiyaçlarınıza cevap veren, çalımı rahat, görüntüsü ve sesi üzmeyecek bir gitar gerekli size.

Bence bunlar harici bütçe olarak kendinizi zorlamayın , zorlamak istiyorsanız da ses kartına ve referans monitöre yatırım yapmalısınız.

(Bütçeniz yetmezse, başlarda referans monitörü almak yerine ses sisteminiz varsa onları da kullanabilirsiniz)

Size bütçeniz dahilinde HSS olarak,

Cort g110, Washburn Sonamaster S2HM veya Squier Bullet HSS gitarlarından birini tercih etmenizi öneriyorum tekrardan.

Geri