Push-Pull Özelliği Hakkında

Merhaba arkadaşlar h-h manyetikli ltd bir gitara sahibim manyetiklerim push-pull özelliğini destekliyor yalnızca potansın değişmesi gerekiyor. Sizce değiştirmeli miyim işime yarar mı? Bias fx2de guitarmatch özelliğinde stratı da seçerek strat tonlarını yakalayabilir miyim? Önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumda birisi "senin makinada 3 yollu toggle var o 3 yollu gibson tarzı switchinde 5 yollusu yok" dedi bu yüzden potans üzerinden yaptırmak durumundayım

Push pull yaptırmanız durumunda açık konumda daha temiz ve sakin bir sound alabilirsiniz okey ama bir strat tonu alamazsınız. Hatta gerçek bir single coil tonu da alamazsınız sadece mevcut çıkışı düşüreceği için ses temizlesir hepsi bu.

Forumda birisi "senin makinada 3 yollu toggle var o 3 yollu gibson tarzı switchinde 5 yollusu yok" dedi bu yüzden potans üzerinden yaptırmak durumundayım
o siviçlerinde 6 yollusu var aslında söyleyen bilmiyormuş . ama pratik değil gibi , sanki vites :)

Markasızlardan belki farklı sitelerden bulabilirsin bakman lazım.
Alacağın potans 500K olmalı, manyetiklerin humbucker olduğu için. Genelde pasif humbuckerlı gitarlarda 500K kullanılır, 250K çok boğuk kalabilir.
Ancak, aktif manyetik varsa durum farklı. EMG 81/85/60 ile 25k potans kullanılır mesela.

• Konu Sahibi Konu Sahibi

Markasızlardan belki farklı sitelerden bulabilirsin bakman lazım.
Alacağın potans 500K olmalı, manyetiklerin humbucker olduğu için. Genelde pasif humbuckerlı gitarlarda 500K kullanılır, 250K çok boğuk kalabilir.
Ancak, aktif manyetik varsa durum farklı. EMG 81/85/60 ile 25k potans kullanılır mesela.
Manyetiklerim pasif hambucker mightymite motherbucker önerdiğiniz potans kullanışlı mıdır iş görür mü?

Olsun, tecrübe, acı da olsa tecrübedir. Benim de ilk gitarim sacmasapan birsey di. Cok para vermedim 150 Tl flndi. Yil 2007 :) Bi dukkana girdim, kavun karpuz alir gibi, abi elektrogitar var mi dedim. Adam bu var, fiyati su fln dedi. Aldim ciktim :) ikinciye karar vermem ve almam 1 sene sürdü. Insan zaman icinde ogreniyor :)

Olsun, tecrübe, acı da olsa tecrübedir. Benim de ilk gitarim sacmasapan birsey di. Cok para vermedim 150 Tl flndi. Yil 2007 :) Bi dukkana girdim, kavun karpuz alir gibi, abi elektrogitar var mi dedim. Adam bu var, fiyati su fln dedi. Aldim ciktim :) ikinciye karar vermem ve almam 1 sene sürdü. Insan zaman icinde ogreniyor :)
Benim burgularım ve köprüm gotoh piyasadaki en iyisi frnin orijinalinden bile daha iyi dendi ama tremolo kolunu bir kaç defa kullanınca akort kaçıyor

Gitar buradaki gitara ne kadar da benziyor. Gotoh köprü, burgu ve mighty mite manyetikler falan. Bence aynı yerdeyseniz beraber yaptırmaya götürün, grup indirimi falan alırsınız belki.

Dostum normalde Gotoh iyidir. Ben kopruden volume knobuna kadar Gotoh ile değiştirdim benim hardwarei, bir sıķıntı olmadi. Floydlar icin OFR'den sonra Schaller ve Gotoh en guvenilen markalar. Ust esikte fln sknti olmasin.

Dostum normalde Gotoh iyidir. Ben kopruden volume knobuna kadar Gotoh ile değiştirdim benim hardwarei, bir sıķıntı olmadi. Floydlar icin OFR'den sonra Schaller ve Gotoh en guvenilen markalar. Ust esikte fln sknti olmasin.
Benim gitarda bir kaç defa dive bomb yapın akortun -3lere düştüğünü göreceksiniz nedenini bir türlü anlayamadım gerçi benim fr'mde gotohun dandik sayılacak köprülerinden 1996t model

Geri