Son bir destek

Metal müzik ağırlıklı, arada rock ve blues çalacağım yeni öğreniyorum param bunlara yetiyor

• Toplam oy veren
    14
  • Anket kapandı .
Evet abilerim, ablalarım, değerli hocalarım. Gerek forum konuları gerek se kendi açtığım konu başlığına gelen yorumlar, sosyal platformlarda ki yazılanlar ışığında. Kendi bütçeme göre bir takım gitarlar konusunda karar verme aşamasındayım. Bu durumu da bir kez daha paylaşıma açayım istedim.
Öğrenme aşamasındayım. Çalmaya devam edip etmeyeceğim belirsiz sıkılabilirim. Metal müzik seviyorum, arada rock, blues çalmaya çalışıyorum. Sizce buna göre yukarıdakilerden hangisini tercih etmeliyim.
(Deneyerek alacağım. sadece şuana kadar ki araştırmalar ve yazılanlar doğrultusunda ki seçeneklerimi sıraladım.)

Son düzenleme:
Ibanez'lerden hiç bahsetmemişsin, ben olsam RG350-370'lere de bakardım ve Schecter tarafından C-6 Pro'yu da düşünürdüm. LTD'lere gelirsek 400/500 serilerinden aşağısı bana pek de F/P ürünü değil gibi geliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ibanez'lerden hiç bahsetmemişsin, ben olsam RG350-370'lere de bakardım ve Schecter tarafından C-6 Pro'yu da düşünürdüm. LTD'lere gelirsek 400/500 serilerinden aşağısı bana pek de F/P ürünü değil gibi geliyor.
Yanıtın için teşekkür ederim. İbanez bu modellerinde sabit köprü seçeneği varsa gittiğimde mağazada denerim. Ancak LTD 400-500 bütçe sınırlarının üzerinde. Bir de benden kaynaklı sorun da var. Çabuk sıkılıyorum. Kendime bu yönde hep özeleştiride yapıyorum. Ama model olarak buyum. Yani haklısınız kalkıp şimdi 5-10 bin vereyim gitara kendimi zorlayayım ama 3 5 ay sonra uğraşamam diyip bir kenara bırakabilirim.

Yanıtın için teşekkür ederim. İbanez bu modellerinde sabit köprü seçeneği varsa gittiğimde mağazada denerim. Ancak LTD 400-500 bütçe sınırlarının üzerinde. Bir de benden kaynaklı sorun da var. Çabuk sıkılıyorum. Kendime bu yönde hep özeleştiride yapıyorum. Ama model olarak buyum. Yani haklısınız kalkıp şimdi 5-10 bin vereyim gitara kendimi zorlayayım ama 3 5 ay sonra uğraşamam diyip bir kenara bırakabilirim.

Gitar işleriyle uzun vadeli olarak uğraşacağın konusunda kendine güvenmiyorsan ikinci ellere bak. Gitara görsel/fonksiyonel olarak zarar vermediğin sürece kaça aldıysan yine o civara satabilirsin.

LTD 400/500 serisi bütçe olarak aşabilir tabi ki ama 200'lü modeller görüntü olarak iyi hoş evet ama hardware, elektronikler, ton, işçilik gibi konular için o kadar pahalı olmamalılar diye düşünüyorum. Mesela ikinci elde bütçeni aşmayacak 400/500'ler bulabilirsin.

Sabit köprülü Ibanez olarak orta seviye diyebileceğimiz modeller Iron Label serisi modeller ve onların sıfırları da 6-7 bin civarlarında geziyor. Daha alt seviye olarak RGA42'ler veya RG421 / RGRT421'ler var ama sabit köprülü modeller ve 4 bin lira civarları için Schecter'daki F/P oranını ben daha yüksek olarak görüyorum.

Geri